5 млн. 700 тис. грн. виділила цьогоріч держава на будівництво Тернопільського обласного архіву. Відтак об’єкт поступово, але зводять. Та на довгобуд обласної бібліотеки не надійшло ані копійки. У департаменті економіки облдержадміністрації пояснюють просто: не було поновлено документацію, відтак гроші не надійшли. Більше того, зважаючи на стан об’єкта, мимоволі постає запитання: чи буде потрібна нова книгозбірня за планами 30-річної давнини?

І досить кумедно виглядає ситуація, коли обласною програмою соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини зрівняно важливість реконструкції церкви св. Онуфрія у Рукомиші Бучацького району (у липня 2012 р. на споруду обвалилась скеля, зруйнувавши вхід до храму та просто дивом не зачепивши скульптури св. Онуфрія роботи Іоанна Пінзеля), будівництво обласної бібліотеки та плавального басейну в Козівській середній школі, наголосив голова депутатської комісії з питань енергозабезпечення та енергозбереження обласної ради Степан Турецький.

Звичайно, діти у селах не гірші за міських, але хоча басейн і бібліотека починаються з однієї літери, призначення у них різне. Тим не менше, жодний із трьох об’єктів коштів не отримав. Взагалі, зізнаються у кулуарах депутати, все менше надії, що обласну бібліотеку колись добудують. Зрештою, нині світ активно запроваджує електронні книги, а надруковані на папері можна просто здати… в архів.

Лишається втішатись, що досить швидко реконструюється поліклініка та ведеться будівництво теплового переходу до радіологічного корпусу обласного онкологічного диспансеру.

Start typing and press Enter to search