Свободівці — народний депутат України Олексій Кайда та голова Тернопільської облради Василь Хомінець взяли участь у засіданні комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. Серед інших питань присутні обговорили законопроект про внесення змін до бюджетного законодавства щодо розподілу субвенцій, співавтором якого є Олексій Кайда.

За словами парламентаря, ця законодавча ініціатива передбачає справедливий розподіл коштів та унеможливить поділ областей на «свої» та «чужі». «Адже субвенції мають розподіляти відповідно до кількості людей, які проживають на території та їхніх потреб, а не за принципом «хто добре себе поводив». До прикладу, у 2011-2013 роках Донеччина отримала 1,7 млрд. грн., а для Тернопільської області кошти субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку не виділяли», — зазначив свободівець. Народні депутати представники усіх парламентських фракцій одноголосно підтримали цей законопроект.

Крім того, 5 листопада відбулося засідання парламентського підкомітету з питань залізничного транспорту, де було розглянуто ще одну законодавчу ініціативу Олексія Кайди щодо відновлення руху пасажирських потягів. «Було скасовано чимало потягів, які курсували через Тернопіль. Вважаю, що думка громади має бути першочерговою, при ухваленні таких рішень. Натомість керівництво уряду та Укрзалізниця не проводили жодних консультацій із громадськістю, а через ініціативи окремих посадовців тисячі українців тепер не можуть вчасно дістатися до столиці чи інших міст. Тому я звернувся до Міністерства інфраструктури та керівництва Укрзалізниці щодо відновлення курсування скасованих пасажирських потягів», — наголосив Олексій Кайда.

За результатами засідання парламентського підкомітету заступнику гендиректора Укрзалізниці Павлу Чекалову доручили до 5 грудня підготувати пропозиції щодо вирішення проблемних інфраструктурних питань у галузі залізничного транспорту.
Під час пленарного засідання сесії Верховної Ради 8 листопада 2013 року Олексій Кайда також скерував депутатський запит Прем’єр-міністрові України щодо завершення будівництва обласного архіву.

«Новий архів має високий ступінь готовності. Значний обсяг робіт уже виконано. Але зіаверщити будівництво власними силами область не може, бо необхідна велика сума коштів. Має бути державна підтримка. Саме тому я звернувся до керівника уряду щодо виділення коштів для завершення будівництва обласного, архіву та передачі УГКЦ приміщень прилеглих до архікатедри, а також зареєстрував законопроект про виділення субвенцій з Держбюджету на соціально-економічний розвиток Тернопільської області. Проект передбачає спрямувати додаткові фінансові ресурси на завершення будівництва обласних бібліотеки та архіву», — повідомив Олексій Кайда.

Start typing and press Enter to search