Свободівці — народний депутат України Олексій Кайда та голова Тернопільської облради Василь Хомінець — взяли участь у засіданні комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. Серед інших питань присутні обговорили законопроект про внесення змін до бюджетного законодавства щодо розподілу субвенцій, співавтором якого є Олексій Кайда.

За словами парламентаря, ця законодавча ініціатива передбачає справедливий розподіл коштів й унеможливить поділ областей на «свої» та «чужі» виконавчій владі. «Адже субвенції мають розподілятися відповідно до кількості людей, які проживають на території, та їхніх потреб, а не за принципом «хто добре себе поводив». До прикладу, у 2011–2013 роках Донеччина отримала 1,7 млрд грн, а для Тернопільської області кошти субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку не виділялися», — зазначив свободівець. Народні депутати — представники усіх парламентських фракцій одноголосно підтримали цей законопроект.

Крім того, 5 листопада відбулося засідання парламентського підкомітету з питань залізничного транспорту, де було розглянуто ще одну законодавчу ініціативу Олексія Кайди щодо відновлення руху пасажирських потягів. «Останнім часом було скасовано чимало потягів, які курсували через Тернопіль та інші міста Західної України. Вважаю, що думка громади має бути першочерговою при ухваленні таких рішень. Натомість керівництво уряду та Укрзалізниця не проводили жодних консультацій із громадськістю, а через ініціативи окремих посадовців тисячі українців тепер не можуть вчасно дістатися на навчання чи роботу до столиці чи інших міст. Тому я і звернувся до Міністерства інфраструктури та керівництва Укрзалізниці щодо відновлення курсування скасованих пасажирських потягів», — наголосив Олексій Кайда. За результатами засідання парламентського підкомітету дано доручення заступнику гендиректора Укрзалізниці Павлові Чекалову до 5 грудня підготувати пропозиції щодо вирішення проблемних інфраструктурних питань у галузі залізничного транспорту. До речі, Укрзалізниця вже призначила додатковий потяг сполученням «Київ — Івано-Франківськ — Київ» на дні підвищеної потреби, а також включила додатковий вагон на потяг «Ковель-Київ».

Під час пленарного засідання сесії Верховної Ради 8 листопада Олексій Кайда також скерував депутатський запит прем’єр-міністрові України щодо вирішення питання завершення будівництва обласного архіву з метою передачі приміщення, прилеглого до архикатедри (колишнього монастиря домініканців), Українській греко-католицькій церкві.

«Новий архів має високий ступінь готовності. Значний обсяг робіт уже виконано. Але завершити будівництво власними силами область не може, бо необхідна велика сума коштів. Має бути державна підтримка. Саме тому я звернувся до керівника уряду щодо виділення коштів для завершення будівництва обласного архіву і передачі церкві приміщень, а також зареєстрував законопроект про виділення субвенцій з держбюджету на соціально-економічний розвиток Тернопільської області. Проектом пропонується направити додаткові фінансові ресурси на завершення будівництва обласних бібліотеки та архіву», — наголосив Олексій Кайда.

Start typing and press Enter to search