На прес-конференції в Українському домі "Перемога" народний депутат України Олексій Кайда (ВО «Свобода») звітував про свою депутатську діяльність за останні півроку. Він розповів про законопроекти, підготовлені депутатами–свободівцями у Верховній Раді. – Фракція ВО «Свобода» подала більше 300 законопроектів, які зареєстровані. Я підготував 10 законопроектів і проектів постанов, що стосуються, зокрема, – повернення коштів з офшорних зон до державного бюджету, спрощення процедури державної реєстрації суб’єктів малого підприємництва, створення тимчасової слідчої комісії для перевірки дотримання земельного законодавства в області. Підтримавши ініціативу учасників VI Всеукраїнського фестивалю «Цвіт вишиванки», запропонував внести День матері та День української вишиванки до переліку офіційних святкових.

День матері та День української вишиванки Олексій Кайда пропонує святкувати 2 травня. Він підготував також законопроекти про внесення змін до статті 169 Податкового кодексу щодо надання податкових соціальних пільг матерям, які народили та виховують дітей; про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо субвенції для здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій. Один з останніх законопроектів Олексія Кайди спрямований на підвищення фінансової самостійності місцевих бюджетів. Його впровадження дасть можливість місцевим громадам спрямовувати більше коштів на медичне обслуговування, соціальні, культурні, природоохоронні програми.

Нинішня провладна більшість блокує ініціативи, які йдуть від опозиції, тому їх законопроекти не набирають необхідної більшості голосів. Але завжди так не буде, переконаний народний депутат.

Олексій Кайда розповів, що, реагуючи на проблеми виборців, він направив 9 депутатських запитів Прем’єр-міністрові України та керівникам міністерств. Стосуються вони, зокрема, надання коштів для добудови терапевтичного відділення третьої міської лікарні, обласних бібліотеки та архіву, завершення капітального ремонту вулиці Гайової в обласному центрі, капітального ремонту шкіл і садочків, утеплення багатоповерхових будинків, збудованих більше 30 років тому, будівництва станції знезалізнення води. В інших його депутатських зверненнях йдеться про факти розкрадання землі, пошкодження об’єктів культурної спадщини, роботу підпільних казино.

На жаль, належного реагування на порушення законодавства немає, зазначив народний депутат. Показовою, приміром, є історія з відкриттям у приватній арт-галереї торговельно-розважального комплексу на околиці Тернополя виставки робіт видатного майстра 18 століття Іоанна Георга Пінзеля. Безцінні скульптури помістили у непристосованому для їх експонування приміщенні, що обурило і фахівців, і багатьох мешканців міста. На звернення народного депутата про порушення відреагувало тільки Міністерство культури.

На особистий прийом до народного депутата Олексія Кайди приходять люди не лише з Тернополя, а й з інших районів області. За шість місяців Олексій Кайда провів п’ять особистих прийомів громадян, під час яких до нього звернулися більше 200 осіб.

Start typing and press Enter to search