Флешмоб «Хочу мати де читати!» провела молодь на Театральному майдані у неділю, 11 грудня.
Молоді люди закликали владу довести до кінця будівництво обласної бібліотеки на майдані Мистецтв.

— У Тернополі є багато бібліотек, але немає одного сучасного центру для читання, в якому були б Інтернет-зали, кафе, приміщення для конференцій, — каже молода просвітянка Ірина Драбик (23 p.). — На флешмобі ми символічно зводили недобудовану бібліотеку. Учасники при цьому ще й читали різні книжки. Також передавали примірники із рук в руки і вигукували «Хочу мати де читати».

Дівчина каже, що молоді потрібне велике сучасне приміщення для освітньо-культурного проводження часу.

— Наші бібліотеки — у поганому стані, — додає ще одна учасниця флешмобу Олена Венгер. — Там дуже малі приміщення.

Натомість заступник директора Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, що на вул Нечая, 29, каже, що в них є декілька залів, обладнаних Wi-Fi-зоною. У бібліотеці налічується 130 тис. книжок. До того ж, там постійно проводять безкоштовні заходи.

— Щоб відвідувати нашу бібліотеку, треба заплатити 10 грн на рік, — розповідає бібліотекар Галина Якуб. Ми приділяємо велику увагу електронним носіям. У нас є окремий зал, куди молодь може прийти із власним ноутбуком або ми видаємо нетбук для користування Інтернетом. У нашій бібліотеці уже стали популярними перегляди фільмів англійською мовою. Вони відбуваються о 17.00 у вівторок і четвер.

Втім, кошти на закупівлю сучасної літератури, яка популярна серед молоді, цьогоріч влада не виділяла, продовжує жінка. Нові книжки купували за гроші меценатів.

Start typing and press Enter to search