Завершити вже наступного року будівництво приміщень обласних бібліотеки для дорослих їй майдані Мистецтв та архіву на вул. Карпенка обіцяє влада.

У випадку бібліотеки обіцянки лунають із 1986-го. Завершити довгобуд площею майже 1900 кв. м бралися всі голови обладміністрацій та облрад часів незалежності. Та знайти спершу 30, а тепер 35 млн грн досі не зміг ніхто. Готовність п’ятиповерхового корпусу — майже 80%.

— Для бібліотеки цьогоріч виділили 2 млн грн, — розповідає начальник облуправління капітального будівництва Олег Островський. — Проводять оздоблювальні роботи. Бракує понад 35 мільйонів, але, думаю, наступного року добудову ми завершимо.

Виділити гроші зобов’язується Кабмін. Якщо задум втілять, громада отримає бібліотеку, де можна буде зберігати 950 тис. книг. Іван Стойко свого часу пропонував, аби громада скинулася на добудову. Та нічого не вийшло. Його наступник Юрій Чижмарь у 2009-му сказав, що на завершення будови вистачить 17 млн грн.

— Якби не політичні амбіції, бібліотека уже працювала б, — стверджує він. — Міськрада мала виділити зі свого бюджету 8 млн грн на добудову, облрада — 9. Потім треба було передати бібліотеку на баланс мерії, оскільки в іншому випадку та не могла б її фінансувати. Проте на сесії облради не пройшло жодне із цих питань.

Натомість проект із архівом взявся курувати нардеп Орест Муц. Він гроші знайшов. Частину із них уже отримали та витратили. Ще 18 млн грн заклали у проекті Держбюджету-2012.

— Ще не маю підтвердження, що їх виділяють, але якби ці гроші дали, то їх би вистачило для завершення архіву, — каже пан Островський.

У будівлі на вул. Карпенка, уточнив він, потрібно завершити оздоблення і встановити обладнання — систему кондиціонування, стелажі.

Start typing and press Enter to search