Добудувати обласні бібліотеку й архів, закласти житлові мікрорайони, гуртовий ринок сільгосппродукції, підземний паркінг просто посеред Тернополя наобіцяли міські голови, голови обладміністрацій та облрад за роки незалежності.

Утім, якщо Анатолій Кучеренко та Богдан Левків обмежувалися прозаїчними обіцянками на зразок
— виплачувати зарплати вчителям і медикам вчасно чи відремонтувати дорогу на вул. Хмельницького, то їхні наступники пішли незрівнянно далі.

Питання престижу

— Я розчарую своїх опонентів: гідроелектростанція таки буде цього року, — сказав Роман Заставний 27 червня 2010 р. про свою передвиборчу обіцянку 2006-го. — Ми довго працювали із цілою групою фахівців техуніверситету. Зробили комплексні дослідження із будівницгва електростанції. Роботи відбуватимуться у два етапи Велику ГЕС ми будувати не ризикуємо. Йдеться лише про міні-електростанцію.

Облаштувати ГЕС пан Заставний тоді обіцяв не за кошти громади, а за свої. Втім, нічого нема. Не втілив цей керівник міста і ще один проект — сміттєзавод. Протягом своєї каденції мер постійно конфліктував із опозиційними до нього бютівцями, бо ті були проти того, аби сміття спалювали. Відтак часи пана Заставного тернополянам запам’яталися ще й переповненими сміттєвими баками. Зате ніхто не заперечить — стільки лавок, як за Романа Заставного, у Тернополі ще не встановлювали. Бруківки — не вкладали також.
Сергій Надал із власної ініціативи підтримав ідею про зведення ГЕС. Ще й пообіцяв теплі тротуари. Для втілення має час принаймні до 2015-го — нових виборів у місцеві ради.
Чи не найвідомішою обіцянкою голів облради Михайла Миколенка та Олексія Кайди є відновлення роботи Тернопільського аеропорту.

— Питання престижу — робота тернопільського летовища. Якщо його не буде, то не тільки обласний центр, а й вся область буде депресивною, — сказав пан Кайда в інтерв’ю «RIA плюс» у квітні 2009 р.

Утім, реальну ситуацію ці слова не змінили.

Навіть сайт переробили

Натомість «підйом» сільського господарства став «фішкою» голів обладміністрації Івана Стойка та Валентина Хоптяна. Хоча перший чи не щотижня скликав прес-конференції і звітував про досягнення на кшталт надвисоких урожаїв буряків, а другий — публіки уникає.
Про те, як нинішній керманич їздить Тернопіллям і закладає наріжні цеглини у корівники, розповідає сайт oda.te.gov.ua Але кореспондент «RIA плюс» не зміг знайти там інформацію, коли саме відновлять виплати дотацій селянам, які здають худобу на м’ясо. Такі дотації, нагадаємо, платили за попередньої влади. Власне, на веб-ресурс обладміністрації нарікає й один із попередників пана Хоптяна — Юрій Чижмарь.

— Сівши у крісло голови обладміністрації у 2007-му, я прагнув зробити роботу виконавчої гілки влади якомога прозорішою, — каже він тепер. — Тому першим в Україні запровадив оприлюднення в Інтернеті розпоряджень, черги на пільгові авто та вакансій в органах держвлади. До речі, досі зберігся лише лінк із вакансіями.

Потім сайт переробили і новації щезли. Були у пана Чижмаря й інші обіцянки. Приміром, він анонсував те, що багатодітним родинам на селі роздаватимуть теличок. Цього не сталося, але саме Юрій Чижмарь подав ідею розмістити по всій області вказівники до цікавих історичних пам’яток. До того, наприклад, у смт Дружба на Теребовлянщині можна було побачити аж ніяк не рекламу Зарваниці чи одного з місцевих замків, а лише бігборд із написом «Івано-Франківщина туристична запрошує».

— Знаєте, мені надзвичайно цікаво відстежувати ті обіцянки. Отак слухаю і аж шкодую, що ніхто комедію про те не зняв. Напевно, до Голлівуду — задалеко, — говорить тернополянин Олексій Козак. — Однозначно — свій «Діснейленд» ми вже маємо, хоча і не офіційний.

Start typing and press Enter to search