Учора відбулась чергова прес-конференція голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, під час якої він зупинився на резонансних подіях останніх днів. Зокрема йшлося про його участь у засіданні Кабміну, Ради регіонів, а також торкнувся болючої теми для 357 пайовиків — будівництва житла на вулиці Корольова тернопільською фірмою «Будівельник», які вчора перекривали дорогу біля обласної адміністрації і мали зустріч з першими керівниками області та міста.

Отож, за словами очільника області, на засіданні Кабінету Міністрів виступив Президент України Віктор Янукович, який зробив акцент на реформуванні житлово-комунальної сфери і, зокрема, на необхідності створення єдиної цінової політики на тепло, воду, квартплату, оскільки неприпустимою є ситуація, коли в різних регіонах держави вони різняться не на кілька відсотків, а у три рази. У цьому зв’язку зроблено перші оргвисновки — за незадовільну роботу посад позбавили віце-прем’єра Тихонова і керівника житлово-комунального господарства держави. Крім того, на засіданні розглянули питання сільськогосподарського виробництва. Нашу область відзначили з позитивного боку, оскільки з 24 місця вона перемістилась на 17 в загальноукраїнському масштабі. Це зрушення можна пов’язати з успішною посівною кампанією гречки. Цьогоріч аграрії Тернопілля засіяли нею 16 тис. га, тобто збільшили площі утричі. Прогнозований урожай очікується в межах 10 тисяч тонн, тоді коли потреба краян у цій культурі складає всього 3 тисячі тонн.

Минулого тижня відбулося і засідання Ради регіонів. На ньому обговорювали успішну інвестиційну політику в АР Крим, ефективне єдине інвестиційне вікно. Тож уже найближчим часом за досвідом туди відправиться тернопільська делегація.

Під час перебування у столиці голова ОДА В. Хоптян мав кілька ділових зустрічей: з Міністром оборони — з приводу відкриття у Теребовлі військового ліцею, міністром освіти — щодо прискорення виділення області шкільних автобусів. Ефективними були зустрічі Валентина Антоновича з віце-прем’єрами Клюєвим і Колесниковим. З ними очільник області домовився про те, що цьогоріч Кабмін виділить Тернопіллю 62 млн. грн. на, соціальний розвиток, а в наступному — 106 млн. грн., завдяки чому керівник області висловив бажання серед іншого нарешті завершити спорудження довгобуду обласної бібліотеки.

Відповідаючи на запитання журі налістів, В. Хоптян торкнувся ситуації навколо пайового будівництва житла фірмою «Будівельник», яку очолює Зеновій Щепановський. Адже, як відомо, вчора зневірені вкладники перекривали дорогу біля облдержадмішстрації і мали зустріч з першими керівниками області, міста та силових структур.

Висновок очільник області зробив такий: «Ситуація там, звичайно, непроста, але небезнадійна. Причин патової ситуації є чимало, як об’єктивних, так і суб’єктивних. До певної міри у цьому винна обласна й міська тодішня влада. До загострення ситуації долучились також і нечесні конкуренти-будівельники.

Однак сьогодні треба думати, як вийти із ситуації. І якщо з будинками, ступінь готовності яких перевищує 70| відсотків, можна вирішити проблему через створення відповідних кооперативів, то як бути з тими, хто вклав 100 відсотків грошей, а на будівельному майданчику лише котлован, також незрозуміло. Над цим думає і обласна, і міська влада.

Керівник «Будівельника» у пошуку інвестицій, але вже наступного вівторка відбудеться чергова зустріч пайовиків, влади і забудовника. І якщо ситуація не проясниться, то влада буде вживати рішучих заходів».

Start typing and press Enter to search