Таке прохання прозвучало на зустрічі в облдержадміністрації з лідерами громадських організацій краю.

Ініціатором такої зустрічі, в якій взяли участь представники 18 обласних громадських об’єднань з Тернополя та районів був новий голова ради обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Андрій Клим, який привітав Н. Сухого з призначенням на високу посаду і побажав йому, галичанину з роду-племені, плідної праці в ім’я України.

Звертаючись до присутніх, голова облдержадміністрації сказав, що держава сильна підтримкою народу і тому головне — зберегти паритет між нею та громадськістю, адже сприятливий клімат в області залежить від вcix і кожного зокрема. «На зустрічі з Президентом Віктором Януковичем я отримав один наказ — забути про політику, а всі зусилля підпорядкувати розв’язанню соціально-економічних проблем, головною з яких є подолання бідності шляхом реформування економіки, соціального сектора і т. ін. Тому закликаю вас до співпраці».

Аналізуючи ситуацію в господарці області, Я. Сухий з болем говорив, що у нас — один з найвищих в Україні рівень безробіття, низька заробітна плата і висока заборгованість з її виплати. А ще серце крають непрацюючі підприємства, довгобуди, абсолютна занедбаність тваринницької галузі. А це позначається на якості нашого життя. А екологія! Малюки вмирають від отруйної води. Тут справді вже зайшли далеко, бо займаємо з цього показника 19-ту позицію серед областей. «Ми що — Запоріжжя, ми що — Кривий Ріг?» — запитував голова ОДА. І цілком резонно обурювався. Адже у нас що не еколог — то політик. І прикро, що друге домінує над першим. Так далі не буде. Ми очищаємось від сміття в прямому і переносному значенні.

На черзі — спорудження сміттєпереробного заводу за іноземними технологіями. Місто знову стає крилатим — з 31 травня завдяки спільним домовленостям тернопільської влади і знаменитої «Мотор-Січі», де свого часу працював Я. Сухий, розпочинається авіапереліт «Тернопіль-Київ». Тепер ведеться активний пошук такого важливого енергетичного ресурсу як біоетанол. Є й інші напрацювання. Словом, нова команда береться за діло серйозно. Без партійного багатоголосся і політичних акцентів.

Відтак розмова відбулася у форматі «запитання — відповідь». Більшість із запитань стосувалася соціально-культурної сфери, кадрових призначень, взаємодії різних гілок влади.

Голова райвідділення КУІНу з Бучача о. Володимир (Гнилиця] порушив болючу тему заробітчанства і сирітства, а його земляк — голова ветеранської організації С. Фарбота просив звернути увагу на необхідність побудови нормальної райлікарні, яка нині розміщена в семи приміщеннях. Голова ОДА визнав, що така проблема як заробітчанство існує і що її можна розв’язати шляхом оздоровлення вітчизняної економіки. У цьому плані великі сподівання область покладає на коопераційні зв’язки з Італією, з якою буде налагоджено обмін офіційними представництвами і яка готова залучити свій капітал для створення на Тернопіллі підприємств із вирощування та переробки сільськогосподарської продукції. А ще, аби хоч якось полегшити долю матерів і сиріт, українці з Італії невдовзі матимуть змогу навідуватися на батьківщину літаком за маршрутом «Неаполь-Тернопіль». Проблем у медицині також назбиралося доволі – від слабкої матеріально-технічної бази до нестачі через мізерні оклади лікарів у сільській місцевості. Все це буде вирішуватися в комплексі, у т. ч. крізь призму кадрових ротацій.

Перспективою добудови місцевої райлікарні цікавився і голова Кременецького відділення BOB А. Туницький, на що Я. Сухий повідомив, що це питання на контролі обласної влади і буде вирішене позитивно. Окрім того, у Кременці заплановано створити сателітний центр гемодіалізу («штучна нирка») від обласної (університетської) лікарні, який обслуговуватиме мешканців наших північних районів. Цікавило кременчанина і питання роботи колись потужного цукрового заводу. Голова ОДА повідомив, що мав зустріч з керівництвом підприємства і досягнуто домовленості, що воно нарощуватиме виробництво. На прохання громадськості буде збережено і Кременецький обласний комунальний гуманітарний інститут ім. Т. Г. Шевченка, який є освітянським осередком на Волині і продовжує славні традиції своїх попередників.

Збаражанки Г. Тивонюк і Є. Дятлова просили прискорити капітальний ремонт районного будинку культури. Голова ОДА пообіцяв, що це питання можна буде вирішити у 2011 р. в рамках підготовки до 800-ліття Збаража. Голова ОДА повідомив також, що ним вжито заходів стосовно збереження Зарубинського спиртозаводу, який зараз перебуває у стадії господарської санації. До речі, у Збаражі на багатьох ділянках треба наводити порядок, тому там ближчим часом буде змінено керівництво РДА, — заявив Я. Сухий.

Чортківського очільника BOB M. Чекалюка цікавило, чи є якась перспектива добудови 6-ої («колійової») школи, в якій колись навчався нинішній, уже десятий керівник області, а його колега з Монастириської Я. Петрів просив застосувати закон до тих, що руйнують дороги, вивозячи КамАЗами гравійно-піщану суміш із заповідної зони Дністровського каньйону.
Йшла мова на зустрічі і про можливу адміністративно-територіальну реформу, і про КБ «Промінь», і про ФАПи та дитсадочки, і про «Шкільний автобус», і завершення будівництва обласного держархіву, об-лбібліотеки, і порятунок приміщення Підгаєцької гімназії, про залучення області до Євро-2012… І на все це було відповідно прореаговано.

У ході дискусії торкнувся Я. Сухий і такого питання. Якось один з журналістів запитав його: «Як відреагуєте, коли громада рідного села Ориш-ківців Гусятинського району запросить вас взяти участь у вшануванні воїнів УПА?» А він на те: «Я казав, що обов’язково поїду — схилю голову, помолюся. А чому я маю цуратися своїх людей? Однак виступати не буду — навіщо товктися над могилами, заробляти піар? А ще: я змінююся, визнаю і приймаю нові реалії, тож чекаю від вас підтримки і розуміння, а не вишукування того, що я говорив чи писав двадцять років тому».

З цією тезою суголосним виявилося й інше — політичне запитання, яке все ж на самому сукрайку розмови прозвучало з уст тернопільського науковця В. Колінця. Він поцікавився, чи виконуватиме п. Сухий українофобські забаганки Табачника щодо обмеження функціонування української мови, так званого «реформування» освіти, переписування українських підручників з історії, на що голова ОДА відповів: він виконуватиме рішення обласної ради, чим ще раз прозоро натякнув на зближення своїх позицій з представницькою владою Тернопілля.

Загалом же, незважаючи на окремі полемічні моменти (І. Ванат, Я. Галяс, Б. Гевко, М. Симко) — і це похвально! — двогодинна зустріч, у якій взяв участь народний депутат кількох попередніх скликань, почесний громадянин м. Тернополя, Герой України Степан Хмара, відбулася у конструктивному стилі, який усе більше характеризує діяльність нового керівництва ОДА.

Start typing and press Enter to search