Сьогодні на Тернопільщину не надійшло 30 мільйонів гривень, через це доведеться скоротити видатки на деякі сфери області.

«Через те, що тривалий час не було державного бюджету на 2010 рік, в область не надійшло коштів на суму майже 30 мільйонів гривень, — розповів Ярослав Сухий, голова обласної адміністрації. — Це те, що ми недоотримали через відсутність бюджету, фінансуючись за схемою один до 12. Та пропонований проект бюджету може влаштовувати нашу область, як може влаштовувати нинішній стан економіки в державі та нашій області зокрема. Але я сподіваюся, що з прийняттям цього бюджету розпочнеться прийняття бюджету на 2011 рік як бюджету розвитку».

За попередніми розрахунками Мінфіну, бюджет області передбачався в сумі 684,1 мільйона гривень, які для ряду бюджетів районів та Тернополя були значно завищені та нереальні до виконання.

«Після наради керівництва облдержадміністрації та Міністерства фінансів з проблемних питань формування місцевих бюджетів області, обсяг доходів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, визначений для місцевих бюджетів в сумі 655,7 мільйона гривень, або зменшений на 28,4 мільйона гривень, — розповів Ігор Пиріг, начальник головного фінансового управління облдержадміністрації. — Обсяг доходів та видатків загального фонду місцевих бюджетів області, з урахуванням субвенцій з державного бюджету, розрахований в сумі 3134,3 мільйона гривень, що на 618,3 мільйона гривень, або на 124,6 відсотка більша за розрахункові показники Міністерства фінансів України на 2009 рік».

Попри все, цього року постало кілька суперечливих питань, які так і не дали остаточно затвердити бюджет області. Зокрема, голови райдержадміністрацій заявляють, що виділених коштів вистачить тільки до серпня для нормального функціонування й утримання апарату. Крім того, цього року майже вдвічі зменшили сум на оздоровлення дітей області.

«Ці гроші, які ви пропонуєте нам сьогодні на утримання апарату, вистачить хіба що до серпня, — зауважує Василь Дідух, голова Тернопільської райради. — А далі що? Не платити людям зарплату чи звільняти їх? І якщо вже на те пішло, то фінансуючись за схемою 1 до 12, ми могли б спокійно дотягнути до кінця року».

Велике обурення викликало у депутатів фінансування держпрограми з підтримки кінематографа. «На кіно виділили 800 тисяч, а сьогодні у нас проблема з фінансуванням людей, які потребують гемодіалізу, — сказав Анрій Флісак, перший заступник голови облдержадміністрації. — Я думаю, нам варто переглянути це питання».

Також у зведеному бюджеті області цього року передбачено 1,5 мільйона гривень на оздоровлення усіх категорій дітей області, тоді як минулого на це виділили 2,4 мільйона. «Зі збільшенням вартості путівок ми зменшили загальну суму на оздоровлення, — заявив Андрій Присяжний, голова обласної організації профспілок. — Тож цього року поїде відпочивати в два рази менше дітей».

Проблемним було питання обговорення добудови обласної бібліотеки, архіву, виділення коштів на Підгаєцьку гімназію і спорудження сучасного басейну в Козовій. Поки що депутати попередньо обговорили проект обласного бюджету, а згодом повинні за нього проголосувати, і тоді вже омріяні кошти поступово почнуть надходити у Тернопіль та райони.

Start typing and press Enter to search