У четвер, 13 травня, відбулося п’яте скликання тридцять п’ятої сесії Тернопільської міської ради.

Як завжди, сесія розпочалася із запізненням і на початку швидше нагадувала студентську аудиторію під час лекції: гамір, сміх, жарти. А «викладач»-мер Роман Заставний, перекрикуючи «студентів»-депутатів, з усіх сил намагався навести порядок. Нарешті йому це вдалося і робота розпочалася.

На порядку денному основним було питання про бюджет міста Тернополя на 2010 рік. Питання актуальне і нагальне, саме тому, напевно, й і викликало чимало дискусій у сесійній залі. Найбільш жваве обговорення серед народних обранців викликали два пункти видатків міського бюджету на 2010 рік, а саме: фінансова підтримка громадського формування «Охорона порядку», на яку у місті передбачено виділити 300 000 (!) гривень (для порівняння: на програму запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності передбачено лише 46 000 гривень, а фінансова підтримка громадських організацій інвалідів і ветеранів — 50 000 гривень), та фінансова підтримка міського стадіону, на яку передбачено з міської казни 230 000 гривень.

Коли депутати поцікавились у Заставного, чим він мотивує виділення 300 000 гривень правоохоронцям, то наш мер пояснив, що, на його думку, це привабить до міста інвесторів. Мовляв, якщо у Тернополі знизиться рівень злочинності, то іноземці себе спокійніше у нас почуватимуть. Ось який наш Роман Йосипович далекоглядний!

Щодо міського стадіону, на який теж передбачено досить таки немалу частку з бюджету (варто сказати, що спершу на його реконструкцію планувалося виділити 3 000 000 гривень), то вірно зазначив один з депутатів, що у місті проблем більше немає: відремонтуємо стадіон — і будемо «в шоколаді». Висновки робіть самі…

Та, незважаючи на усі обсмоктування і навіть короткочасну перерву, бюджет міста на 2010 рік таки було прийнято. Причому одноголосно: «за» проголосували 48 депутатів.

Так, за словами начальника міського управління фінансів Зеновія Новосельського, прогнозний обсяг доходів міського бюджету на 2010 рік становить 574,8 млн. грн (минулий рік — 498,5 млн. грн), що на 15,3 відсотків більше минулого року.

Основним джерелом надходжень загального фонду залишається податок з доходів фізичних осіб, який складає 74,9% або 202,4 млн. грн проти 174,3 млн. грн в минулому році.

До інших важливих джерел надходжень до загального фонду належить: єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва — 17,0 млн. грн, плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності — 2,7 млн. грн та інші надходження.

Спеціальний фонд міського бюджету за доходами прогнозується в сумі 66,4 млн. грн, з яких 10,0 млн. грн — податок з власників транспортних засобів, 22,6 млн. грн — власні ч надходження бюджетних установ, 17,7 млн. грн передбачається одержати від операцій з капіталом (продаж майна — 10,7 млн. грн, землі — 7,0 млн. грн), цільові фонди — 2,2 млн. грн, субвенція з державного бюджету на відшкодування пільг та субсидій за житлово-комунальні послуги — 12,1 млн. грн, на виплату кредиторської заборгованості по ремонту доріг — 0,7 млн. грн і 0,2 млн. грн на ремонт приміщень управління праці та соціальної політики.

Загальний обсяг видатків міського бюджету з врахуванням субвенцій складає 574,7 млн. грн (минулий рік —474,7 млн. грн), в тому числі видатки загального фонду 508,3 млн. грн (минулий рік — 416,1 млн. грн) та спеціального фонду 66,5 млн. грн (минулий рік —58,6 млн. грн).

Обсяг видатків на освіту складає 207,9 млн. грн проти 176,8 млн. грн в минулому році, що на 17,6 % більше. За рахунок коштів від приватизації на капітальний ремонт установ освіти спрямовано 1,2 млн. грн.

На утримання установ охорони здоров’я в бюджеті передбачено 106,9 млн. грн проти 90,5 млн. грн в минулому році, що на 18,1% більше. На оплату кредиторської заборгованості по будівництву корпусу пологового будинку за рахунок коштів, які планується отримати від приватизації, направлено 0,4 млн. грн.

На утримання галузі культури в бюджеті передбачено 20,6 млн. грн проти 16,1 млн. грн в минулому році, що на 28,0% більше, з них на утримання паркового господарства в належному стані в сумі 3,3 млн. грн.

На фінансування заходів з нагоди державних свят та виконання власних програм направлено 700,0 тис. грн.

На капітальний ремонт установ культури за рахунок коштів від приватизації направлено 1,060 тис. грн, з них на капітальний ремонт кінотеатру сімейного типу «Перемога» — 1 млн. грн.

На утримання фізичної культури і спорту в бюджеті передбачено 13,1 млн. грн проти 9,5 млн. грн в минулому році. Виділені кошти за розрахунками Міністерства фінансів у сумі 2,2 млн. грн не забезпечують в повному обсязі навіть виплату заробітної плати, не говорячи вже про оплату за енергоносії та інші видатки. Доведена цифра забезпечує утримання лише однієї спортивної школи із загальною кількістю 628 дітей. На утримання 6 діючих дитячо-юнацьких спортивних шкіл з кількістю учнів 3295 дітей необхідно 9,5 млн. грн. Тому, виконавчий комітет змушений був збільшити видатки на фізичну культуру і спорт за рахунок доходів, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів на 7,1 млн. грн.

На утримання спортивних шкіл спрямовано і додатково дотацію вирівнювання в сумі 1,4 млн. грн. В поточному році за рахунок коштів від приватизації на капітальний ремонт «Палацу спорту» направлено 1,0 млн. грн, реконструкції міського стадіону — 3,2 млн. грн, дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби — 0,9 млн. грн.

Я думаю, що кожного з нас турбує ще одна важлива галузь міста — це утримання житлово-комунального господарства. На ці цілі в бюджеті міста за рахунок всіх джерел фінансування передбачено 33,0 млн. грн проти 35,7 млн. грн фактично отриманих в минулому році.

Виділені кошти спрямовані на утримання і ремонт об’єктів благоустрою міста — 10,8 млн. грн проти 17,1 млн. грн в минулому році, на ремонт і утримання доріг міста — 10,9 млн. грн (з них субвенція з обласного бюджету — 0,7 млн. грн) проти 13,7 млн. грн в м. р., на капітальний ремонт житлового фонду — 2,1 млн. грн проти 1,2 млн. грн в м. p., внески органів місцевого самоврядування у статутні фонди — 1,6 млн. грн і на капітальні вкладення — 4,7 млн. грн (реконструкція Театрального майдану — 2,0 млн. грн, будівництво полігону твердих побутових відходів — 1,5 млн. грн, виготовлення проектно-кошторисної документації нового кладовища — 0,3 млн. грн, реконструкція житлового будинку для облаштування центру стерилізації та утримання тварин в с. Дичків — 0,5 млн. грн, реконструкція вуличного освітлення — 0,1 млн. грн, виготовлення робочого проекту реконструкції незавершених споруд під сортувальну смггтєперевантажувальну станцію ТПВ — 0,3 млн. грн).

В цільові фонди передбачається отримати 2,2 млн. грн, та 0,7 млн. грн у фонд охорони навколишнього середовища, які теж будуть спрямовані на ремонт і утримання житлового фонду та об’єктів благоустрою.

Як і в минулому рощь бюджеті передбачено 0,1 млн. грн дотації житлово-комунальному господарству.

Видатки на соціальний захист населення в бюджеті міста передбачені в сумі 146,30 млн. грн проти 107,9 млн. грн в м.р., що на 35,6 % більше минулого року, і склали 25,5 % до загальних видатків бюджету.

Наостанок під час сесії депутати міської ради, враховуючи звернення управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації, також прийняли рішення дати дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки площею 0,86 га для завершення будівництва обласної державної бібліотеки за адресою: майдан Мистецтв.

Start typing and press Enter to search