3 липня 2009 р. на спільному засіданні постійних комісій облради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, з питань бюджету та з питань планування територій, архітектури, будівництва, будівельної індустрії, дорожнього і житлово-комунального господарства та благоустрою територій обговорювалось питання щодо завершення будівництва приміщення обласної наукової бібліотеки у Тернополі.

Виступаючи перед депутатами та запрошеними, голова обласної ради Олексій Каида зазначив, що стан будівництва головної книгозбірні Терногальщини перебуває у постійному полі зору громадськості краю. Тому потрібно докласти усіх зусиль, аби понад двадцятирічний довгобуд завершити у найближчі роки.

Вирішення цього питання голова облради вбачає у трьох напрямках.

По-перше, слід визначити стратегію будівництва, проектно-кошторисну документацію скоригувати й спрямувати для цього кошти обласного бюджету.

По-друге, обласна рада ініціюватиме звернення до центральних органів влади щодо виділення з державного бюджету субвенцій обласному бюджету на завершення будівництва.

І, нарешті, депутати, громадськість краю очікують на більш активну участь вищих навчальних закладів Тернополя у співфінансуванні добудови.

Нещодавно до обласної ради з проханням посприяти у завершенні будови бібліотеки звернулися ректори чотирьох провідних ВНЗ краю, а також рада директорів вищих навчальних закладів I-П рівнів акредитації.

На думку Олексія Кайди, не варто зараз розпорошувати бюджетні кошти. Егашгість виконання робіт мала би бути наступною – спершу потрібно виділити кошти облбюджету на коригування про-ектно-кошторисної документації Пізніше слід здійснити власне коригування, погодити умови добудови з міською радою та керівництвом навчальних закладів. А вже потім, передбачивши усю необхідну суму у бюджеті, у максимально стислі терміни виконати будівельні роботи.

Депутати обласної ради Олег Сиротюк, Василь Хомінець, Ярослава П’яла внести пропозиції стосовно змін до обласної програми добудови книгозбірні, уточнення її фінансового забезпечення.

Прийнятим рішенням депутати висловилися за розгляд у третьому кварталі на пленарному засіданні ради питання про хід виконання обласної програми добудови та введення в експлуатацію нового приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки. А до цього часу голови згаданих постійних комісій облради повинні подати конкретні пропозиції щодо джерел фінансування будівництва.

Start typing and press Enter to search