Цей захід анонсувався як зустріч громадськості Тернопілля з головою обласної ради Олексієм Кайдою. Але почався він з партійно-полум’яного виступу голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олега Тягнибока. Зрозумівши, що це звичайне партійне зібрання, більшість журналістів покинула його, забравши із собою телекамери. Але після того, як Олег Тягнибок зійшов з трибуни, власне й почалася зустріч новообраного голови облради з громадськістю краю.

Олексій Кайда розповів про перші кроки обласної ради, обраної 15 березня, окреслив першочергові завдання, які ставить перед собою депутатський корпус, запросив усіх тер-нополян до співпраці задля розвитку краю. А ще — подякував членам дільничних комісій (їх було близько десяти тисяч) за самовіддану працю, їм ще досі не виплачений заробіток, і це, за словами О. Кайди, «величезний гріх» влади, зокрема Кабміну, який блокує виділення коштів.

Після короткого вступного слова голова обласної ради запропонував перейти до запитань і відповідей. Уже й важко пригадати, хто з керівників його рангу востаннє зважувався на такий відкритий діалог зі своїми виборцями. Питань було дуже багато і різних — вони стосувались політики, економіки, духовності.
Одразу кілька чоловік запитували, коли буде добудована обласна бібліотека. Олексій Кайда сказав, що на це необхідно ще 12 мільйонів гривень. Тож цього року бібліотеку не добудують, а наступного, можливо, це таки вдасться зробити. Він запевнив також, що поки він є головою обласної ради, «бібліотека буде бібліотекою, а не банком, баром, рестораном, аптекою чи ще чимось».

Олексій Кайда також твердо пообіцяв, що в депутатів нинішньої ради буде найтісніший зв’язок з виборцями. Вони закріплені за районами. Керівництво ради щотижня проводитиме прийом громадян — і не тільки в Тернополі, а й у районах. І ще одна обіцянка: жодне звернення, жоден лист, який надійде до обласної ради, не залишиться не розглянутим. Він не зникне, не пропаде, не «загубиться». Буде створений відділ звернень громадян, якого, як з’ясовується, в обласній раді попереднього скликання не було.

Серед першочергових завдань Олексій Кайда назвав відновлення Тернопільського летовища, будівництво сміттєпереробного заводу та відкриття комунального гуртового сільськогосподарського ринку. А наступна сесія обласної ради, яка планується на 28 квітня, розгляне питання соціально-економічного розвитку області і внесення змін до бюджету. Вона матиме вже пряму трансляцію, «щоб виборці бачили роботу (чи бездіяльність) своїх депутатів». Оце, мабуть, і всі обіцянки нового голови.

Коли ж зустріч закінчилась, Олексій Кайда запропонував усім виконати Державний гімн України. І в залі потужно залунало «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Без фонограми, без музичного супроводу, до чого ми вже звикли в останні роки, сотні людей акапельно доволі злагоджено заспівали головну пісню країни. Що не кажіть, «Свобода» продовжує приємно дивувати.

Start typing and press Enter to search