Друге засідання 21-ї сесії Тернопільської облради відбулося 7 травня. Це зібрання виявилося рекордним — депутати покинули залу близько 1.30 ночі. За 15 годин вони розглянули понад 40 питань і 30 звернень.

Що планували?

 • Заслухати звіт адміністрації про виконання обласного бюджету за 2008 р. і програм соціально-економічного та культурного розвитку області за минулий рік. Також депутати хотіли ухвалити бюджет і програми розвитку області на 2009 р.
 • «Родзинкою» засідання мала стати доповідь губернатора Юрія Чижмаря (35 р.) про справи в області та плани соціально-економічного розвитку на 2009 р. Втім, цього так і не сталося. Пан Чижмарь періодично відлучався із зали, зокрема на зустріч із міністром охорони здоров’я Василем Князевичем. «Віддувався» за все начальник головного управління економіки Василь Гецько.

Що реально зробили?

 • Підприємець Сергій Петренко (36 р.) отримав посвідчення депутата облради. Він замінив «регіонала»Андрія Костишина (49 p.), який втратив статус депутата облради, подавши відповідну заяву.
 • До обіду розглянули чотири питання. Зокрема, про виконання обласного бюджету у 2008 р. поінформував начальник головного фінансового управління обладміністрації Ігор Пиріг.
 • Ознайомившись зі звітами виконавців обласних цільових програм, на реалізацію яких давали кошти у 2008-му, внесли пропозиції. Лише тоді погодилися проголосувати «за».
 • Заслухали та прийняли рішення про виконання обласних програм щодо підтримки малого підприємництва, розвитку агропромислового комплексу області на 2009-2011 pp. Окрім того, на «Програму організації рятування людей на водних об’єктах області на 2007-2009 pp.» додатково виділили 170 тис. грн.
 • Проект програми міжрегіонального та зовнішньоекономічного співробітництва області на 2009-2013 p., як і звіт керівника управління зовнішніх зносин Василя Кравця про зроблене у 2008-му, розкритикували, але таки прийняли.
 • Аж 1 млн 300 тис. грн виділили летовищу на виконання «Програми розвитку цивільної авіації Тернопільської області на 2007-2009 pp.» (планували 500 тис). Кошти підуть на реконструкцію будівлі аеропорту, злітної смуги.
 • Звіт про виконання «Програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2008 р.» народні обранці проаналізували, внесли свої пропозиції та прийняли.
 • Вкрай серйозним і складним було обговорення програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопілля на 2009 р. Усвідомлюючи, що надана програма «сира», депутати зауважили, що змушені прийняти її. Інакше область може втратити співфінансування певних статей із Держбюджету.
 • Прийняли зміни до бюджету: 1 млн грн виділили на потреби хворих з нирковою недостатністю, понад 300 тис. грн. — на дахову котельню онкодиспансеру, майже 250 тис. грн на обласну школу-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту і ДЦП, 440 тис. грн. — на облтубдиспансер. Окрім того, більше 900 тис. грн. піде на реконструкцію школи в с Бриків (Шумщина) та 500 тисяч — на школу в с Бедриківці (Заліщицький р-н) і 400 — на школу в с. Кривче.
 • Дали дозвіл на облаштування дитячого садка у колишньому приміщенні Передміської дільниці ветеринарної медицини.
 • Значні суми передбачили на будівництво підвідних газопроводів у Монастириському, Кременецькому, Шумському, Теребовлянському та Борщівському районах. Щодо останнього питання відбулася чимала дискусія.


«Родзинки» цієї сесії

 • Депутати мало не побилися майже на початку засідання. Тоді «регіонали» заблокували трибуну. Вони вдалися до цього, бо одне з питань, котре включили до порядку денного, не пройшло погодження регламентної комісії. «Свободівці» врешті погодилися зняти це питання з розгляду.
 • Оскільки у порядку денному залишилося ще багато життєво важливих для області питань, другу частину пленарного засідання голова облради розпочав пропозицією працювати доти, поки депутати не розглянуть усі.
 • Питання про стан функціонування української мови як державної на території Тернопілля потрібних голосів не отримало. Проект розкритикували і передали на доробку. Зате непросте питання «Про правову оцінку злочинів комуністичного режиму в Україні та вшанування українців, постраждалих у XX ст. внаслідок окупаційних режимів», попри жваву дискусію, «пройшло».
 • Майже на півмільйона гривень збільшили фонд витрат на апарат облради. Це кошти на сплату боргу, бо заступники голови облради минулого складу Михайла Миколенка не отримали всієї нарахованої зарплати.
 • Вирішили не виділяти кошти на звіт художніх колективів Тернопілля в Києві. Бойкотували голосування «свободівці». У «немилість» потрапили і статті витрат на святкування 70-річчя області, виготовлення роздат-кових матеріалів про туристичні принади області та представницькі поїздки представників краю в інші регіони.
 • До питання про надання коштів на добудову бібліотеки поверталися двічі, але грошей так і не виділили. Усі «свободівці», навіть голова облради Олексій Кайда, відмовилися голосувати за мільйон гривень, котрі пропонувала виділити обладміністрація. Не допомогло і вмовляння губернатора Юрія Чижмаря.
 • Суперечку спричинило надання ПП «Аква-Океанія» (м. Заліщики) дозволу на користування надрами. Підприємство давно працює, але навіть не має дозволу на розробку природних столових вод. Питання «зривалося» двічі, попри вмовляння губернатора.
 • За те, щоб взяти до відома звернення своїх колег, депутати проголосували пакетом — відразу за всі 30.
 • Заяву про належне святкування 64-річчя з Дня перемоги в області «регіоналка» Ярослава П’яла читала тоді, коли йшла 15-та година засідання.

Start typing and press Enter to search