3 липня 2009 р. на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, з питань бюджету та з питань планування територій, архітектури, будівництва, будівельної індустрії, дорожнього і житлово-комунального господарства та благоустрою територій обговорювалося питання щодо завершення будівництва нового приміщення обласної наукової бібліотеки у місті Тернополі.

Виступаючи перед депутатами та запрошеними, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда зазначив, що стан будівництва головної книгозбірні Тернопільщини перебуває в постійному полі зору громадськості області. Тому потрібно докласти всіх зусиль, аби понад двадцятирічний довгобуд завершити у найближчі роки.

Шляхи вирішення цього голова вищого представницького органу влади краю вбачає у трьох напрямках. По-перше, слід визначити стратегію будівництва, проектно-кошторисну документацію скоригувати і спрямувати для цієї мети кошти обласного бюджету. По-друге, обласна рада ініціюватиме звернення до центральних органів влади щодо виділення із державного бюджету субвенцій обласному бюджету з метою завершення будівництва. І, нарешті, депутати, уся громадськість краю, враховуючи значний потенціал, очікують на більш активну участь вищих навчальних закладів Тернополя у співфінансуванні добудови.

Варто згадати, що нещодавно до обласної ради з проханням посприяти у завершенні будови бібліотеки звернулися ректори чотирьох провідних вузів краю, а також рада директорів вищих навчальних закладів 1-М рівнів акредитації Тернопільської області. На думку Олексія Кайди, не варто зараз розпорошувати бюджетні кошти. Етапність виконання робіт мала б бути наступною-спочатку виділяються кошти облбюджету на коригування проектно-кошторисної документації. Пізніше слід здійснити власне коригування, погодити умови добудови з міською радою та керівництвом навчальних закладів. А вже потім, передбачивши усю необхідну суму у бюджеті, щоб у максимально стислі терміни виконати будівельні роботи.

Депутати обласної ради Олег Сиротюк, Василь Хомінець, Ярослава П’яла внесли пропозиції стосовно змін до обласної програми добудови бібліотеки, уточнення її фінансового забезпечення. Своє бачення щодо можливості прискорення будівництва бібліотечного закладу висловили представники навчальних закладів обласного центру.

Прийнятим рішенням депутати висловилися за розгляд в третьому кварталі ц.р. питання про хід виконання обласної програми добудови та введення в експлуатацію нового приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки на пленарному засіданні ради. До цього голови згаданих постійних комісій обласної ради мають подати конкретні пропозиції щодо джерел фінансування будівництва, зокрема надходжень від відчуження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.

Start typing and press Enter to search