«Угода між Кабінетом Міністрів України і Тернопільською обласною радою щодо регіонального розвитку Тернопільської області вкрай важлива для нашого краю», — про це заявив голова обласної ради Олексій Найда. Наразі такі угоди Кабінет Міністрів підписав лише з двома регіонами: Львівським та Донецьким.

Днями відбулося перше організаційне засідання нової робочої групи з питань підготовки проекту угоди між Кабінетом Міністрів України і Тернопільською обласною радою щодо регіонального розвитку Тернопільської області.

Як зауважив Андрій Фліссак, перший заступник голови облдержадміністрації, робота з підготовки пакета документів для підписання угоди між урядом та областю почалася ще півроку тому і вимагала певних затрат часу і праці фахівців. А необхідність викликана тим, що у зв’язку з розподілом бюджетних ресурсів, які акумулюються на території регіону, керівництво не може забезпечити основну частину потреб як в соціальній сфері, так і в розвитку інфраструктури та в секторі підприємницької діяльності. «Усі, хто пов’язаний з фінансами, знають, що основні доходи — це податок на додану вартість, податок з прибутку, акцизні платежі, прибутковий податок з доходів громадян тощо в основному потрапляють у державний бюджет України, — зауважив Андрій Фліссак. — Лише потім відбувається розподіл між регіонами і аж тоді йдуть дотації. А тому практично всі області є дотаційними. Сьогодні дуже великий рівень централізаїцї державного бюджету, він перевищує 90%. І коли буде підписана така угода, то ми зможемо привернути увагу уряду до актуальних проблем Тернопільщини, які не можемо вирішити за рахунок тих коштів, що залишаються в області».

Увесь процес роботи над підписанням угоди пройде в кілька етапів. Спершу документи опрацюють у робочих групах, потім розглянуть і затвердять на сесії облради і аж тоді вонц потраплять в уряд. Підписанню власне угоди передує підписання протоколу про наміри.

На першому засіданні обговорили основні пункти проекту та ті позиції, які необхідно переглянути й уточнити. Голова облради рекомендував зосередити увагу на розвитку транспортної галузі області й запропонував включити до переліку фінансування будівництво та відновлення автодоріг державного значення, реконструкцію автовокзалу, а також Тернопільського аеропорту, адже він повинен займати ключову позицію в транспортній розв’язці регіону. Однак при цьому летовище має перейти у державну власність.

Однією з основних умов підписання угоди є те, що об’єкти, які фінансуватимуться з обласного та Державного бюджетів, мають становити інтерес як для країни в цілому, так і для громади Тернопілля зокрема. Відтак у мешканців області з’явилася надія, що таки добудують обласну бібліотеку та архів і візьмуться за спорудження автомобільної дороги в обхід Теребовлі.

Голова облради наполіг на необхідності постійним депутатським комісіям опрацювати документи в найкоротший термін та внести свої пропозиції для того, щоб на найближчій 25 сесії обласної ради підтримати Протокол намірів про підготовку проекту «Угоди між Кабінетом Міністрів України і Тернопільською обласною радою щодо регіонального розвитку Тернопільської області».

Нагадаємо, такі угоди вже уклали Донецька та Львівська обласні ради. Кожному регіону вони принесли понад 5 мільярдів гривень, хоча у проектах області заклали близько 21 мільярда. При найскромніших розрахунках, не враховуючи кошти для будівництва доріг, най-тфміновіші потреби Тернопільщини складають понад 2 мільярди гривнів. При цьому, питання, які стосуються розвитку газової галузі, розглядатися не будуть.

Start typing and press Enter to search