Майже мільйон медикам Тернопілля додадуть на індексацію зарплат і сплату за енергоносії Допоможуть коштами і культурі

Зміни до бюджету народні обранці краян прийняли минулого тижня. Перерозподіл здійснили і за рахунок субвенції, і завдяки вільним коштам з місцевої казни.

На обласну бібліотеку дали 120 тисяч

Пропозиції щодо змін до обласного бюджету-2009 внесла обладміністрація.

— Для забезпечення виплати зарплати через підвищення мінімального рівня та індексації платні з 1 листопада, для оплати за енергоносії та виплати пільгових пенсій пропонуємо надати управлінню освіти та науки обладміністрації понад 103 тис. грн, — каже начальник головного управління фінансів обладміністрації Ігор Пиріг. — Управління культури за рахунок субвенції із Держбюджету доотримає понад 66 тис. грн. для таких же виплат.

Окрім того, на здійснення виплат через підвищення мінімальної зарплати установам головного управління охорони здоров’я обладміністрація планувала спрямувати майже 950 тис. грн. Ці витрати мали б покрити з Держбюджету, аде цього не зробили. Тож облрада вирішила забезпечити людей за рахунок економії коштів на оплату енергоносіїв.

— Так, уряд не виконав зобов’язань, які сам на себе взяв, — пояснює губернатор Юрій Чижмарь. Тому цим людям зарплату маємо забезпечити ми. Інакше вони прийдуть до нас. Із Кабміном будемо розбиратися пізніше. Будемо писати звернення… На додачу, управління капітального будівництва обладміністрації днями отримає понад 120 тис. грн. на коригування проектно-кошторисної документації нового приміщення обласної бібліотеки.

На грип надійде більше 6 мільйонів

Із тим, аби виділити майже 100 тис. грн. на придбання системи кохлеарної uvm-лантації для хворої дитини, депутати погодилися відразу. Однак перерозподіл 240 тис. грн, які залишилися від 2 млн. грн., передбачених на купівлю сміттєсортувальної лінії українсько-німецького підприємства із м. Буська, викликав суперечку. Врешті адміністрація погодилася ці гроші залишити у статутному фонді КП «Архбудсервіс», аби використати їх транспортування і монтування обладнання. Натомість суму, котру мали надати Підволочиському району на розкопки й облаштування підземного схову повстанської криївки УПА у с. Фащівка, зменшили до 60 тис. грн. (просили 300 — прим. ред).

Із Держбюджету, за словами Ігоря Пирога, ще мають надійти 6,589 млн. грн. субвенцій на фінансування заходів із запобігання поширенню грипу. Цими коштами розпоряджатиметься головне управліїшя охорони здоров’я. Вони підуть на придбання медикаментів, обладнання, у тому числі реанімобілів.

До речі, того дня облрада прийняла звернення до прем’єр-міністра та Генеральної прокуратури, що стосувалося ситуації, яка склалася в області із казначейським виконанням місцевих бюджетів. Оскільки таке обслуговування не проводять з листопада, тільки на рахунках бюджетних установ, що фінансуються з міського бюджету Тернополя, станом на 17 грудня не оплачені видатки за зареєстрованими фінансовими зобов’язаннями щодо загального фонду бюджету на 1,6 млн грн.

Start typing and press Enter to search