Депутати «побили горщики» на сесії 8 грудня під час внесення змін до обласного бюджету-2009.

Перерозподілити мали кошти, що додатково гадійшли до казни. Втім, обладміністрація запропонувала роздати на інші потреби і ті 2 млн грн, котрі депутати виділили на сміттєсортувальну лінію. Це і викликало спротив.

План з надходжень доходів за 11 місяців Тернопілля виконали на 105,1%.

— Ми отримали додатково 2 млн 568 тис. грн, — каже начальник фінуправління обладміністрації Ігор Пиріг. — Відтак 1308 тис. грн отримає управління охорони здоров’я на забезпечення хворих, які мають серйозні проблеми із нирками. Ігоp Пиріг запропонував надати 200 тис. грн обласному автотранспортному підприємству, 170 — на організацію конкурсу з благоустрою серед населених пунктів краю. 150 тисяч мали піти на добудову приміщення школи у Заліщицькому районі, 190 тисяч — на утеплення горища психоневрологічної лікарні.

— За два мільйони, які мали внести у статутний фонд КП «Архбудсервіс» на купівлю сміттєсортувальної лінії, ми пропонуємо профінансувати інші видатки, — продовжує пан Пиріг. — Управлінню освіти слід надати 524 тис. управлінню культури на ремонт приміщення драмтеатру — 68 тис. грн, а 280 тис. грн. — на виготовлення проектно-кошторисної документації з добудови бібліотеки.

Із цих же грошей Тернопіль мав отримати субвенцію у розмірі 721 тис. грн. на встановлення смітттєсортувальної лінії від ДП «Укррекомресурси».

У залі почали дискутувати. Голова облради Олексій Кайда запропонував працювати без перерв. Мовляв, треба, щоб кошти вчасно пішли за призначенням.

— Юрій Чижмарь є не лише головою адміністрації, а й депутатом і членом бюджетної комісії, — каже голова фракції «Свобода» Олег Сиротюк — Проте його не було на жодному її засіданні. Він не приходить на сесії та відсутній, коли звітують його підлеглі. Депутатам пропонують підлаштуватисч під робочий графік одного чиновника, ходити до нього на консультації. Однак є багато питань, які треба вирішувати негайно, а не відкладати до чергових «консультацій».

Врешті рада не погодилася скасувати власне рішення про виділення 2 млн. грн. на сміттєсортувальну лінію.

— Лише після доопрацювання «Програми поводження з відходами на 2009-2012 pp.» та затвердження її облрадою ми знатимемо, скільки області треба ліній, полігонів, заводів, — додав голова. — Я вже отримав прохання з Чорткова, Підгайців та інших районів про лінію з Буська. Адже проблема сміття турбує не лише Тернопіль.

Він уже звернувся до прокуратури, аби вона з’ясувала, чому виконавча гілка влади не виконує рішення облради від 20 серпня, зокрема і про виділення 2 млн. грн. Олексій Кайда також вважає, що запропонований обладміністрацією перерозподіл цих коштів — це порушення норм Бюджетного кодексу.

Start typing and press Enter to search