Днями голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда зібрав журналістів, щоб розповісти про результати роботи її 28-ої сесії. Чому така увага саме до цієї сесії? Справа в тому, що депутати розглядали на ній дуже болючі й актуальні питання. А ще тому, що навколо окремих з них, схоже, вже схрестили шпаги найвищі посадові особи області.

Олексій Кайда коротко розповів про те, що депутати обговорювали ситуацію в краї з грипом, питання щодо перерозподілу субвенцій з державного бюджету в розмірі понад 58 млн. грн., що надійшли в регіон для збільшення фінансування сільських та селищних рад, зарплат працівкам бібліотек, на погашення заборгованості з різниці за тарифами на енергоносії.

— Ухвалено рішення щодо прийняття у власність обласної ради приміщень недобудованої лікарні в Мишковичах, — сказав Олексій Кайда. — За рахунок обласного, а я думаю, що й державного бюджету, цей об’єкт буде добудовано. Ініціювали підписання угоди між обласною радою та Кабінетом міністрів щодо додаткового фінансування нашого краю, куди включили, зокрема, добудову обласної бібліотеки, архіву, шкіл, садочків, реконструкцію аеропорту.

Особливу увагу голова звернув на ухвалені сесією рішення щодо громадських слухань, які проходили 10 листопада. Депутати констатували, що вони відбулися з порушенням попередніх рішень вищого представницького органу області. Так, обласна рада ухвалила, що громадські слухання, які стосуються розміщення об’єктів, де складуватимуться тверді побутові відходи, повинні проходити на території громади, де планується розташування цих об’єктів. Цього положення, зокрема, дотримано не було, а тому зобов’язали відповідну робочу групу таки забезпечити виконання рішення. Як наголосив Олексій Кайда, обласна рада не виходить за межі своїх повноважень, а діє в рамках закону — її рішення не були скасовані судом, опротестовані прокуратурою.

Розповів Олексій Кайда й про ситуацію зі сміттєсортувальною лінією. Обласна рада виділила для її придбання два мільйони гривень. Попри те, що вже укладена угода, погоджені з відповідним міністерством рішення, жодної копійки з цих грошей не надійшло продавцю — українсько-німецькому підприємству з Буська Львівської області. Натомість цих два мільйони спочатку облдержадміністрація планувала перенаправити на сплату боргу за енергоносії, потім — на добудову окремих обвертів. Остання пропозиція — використати на гемодіаліз. «У жодному разі не применшую важливості цієї проблеми, — сказав Олексій Кайда. — Але виникає питання: чому в цьому році не було закладено кошти на ці потреби у бюджеті?» Як розповів, наразі ведеться мова про сміттєпереробну лінію, яку обіцяє подарувати Івано-Франківськ. Олексій Кайда звертався до міського голови, щоб той документально підтвердив чи спростував інформацію про отримання цієї сміттєсортувальної лінії та її майбутнє місцерозташування. Як сказав, відповіді поки що немає. Голова обласної ради висловив сумнів щодо високої якості сміттєсортувальної лінії, якої хочуть позбутися наші сусіди.

Схоже, що напередодні президентських виборів значно розігріється політича ситуація і в нашому краї. За словами Олексія Кайди, зї столиці до нас їде група політтехнологів, які використовуватимуть різноманітні передвиборчі технології, щоб облити брудом депутатів обласної ради, її голову. «Готуються публікації, брудний інформаційний потік, щоб дискредитувати мене й в цілому, діяльність «Свободи» в регіоні».

За словами Олексія Кайди, нині Тернопільська обласна рада — найпродуктивніша в країні. На її рахунку найбільше проведених сесій, найбільша кількість ефективних рішень вкрай важливих для громади області.

Start typing and press Enter to search