Укладення угоди з Кабміном щодо регіонального розвитку Тернопілля ініціювали депутати облради.

Підтримали це рішення 19 листопада 97 народних обранців краян Угода, на їхню думку, дасть додаткові гарантії надходження коштів з Держбюджету для забезпечення сталого розвитку краю.

— Подібні угоди мають дві області, — каже голова облради Олексій Кайда. — Кошти на заплановане надходять чітко і в повному обсязі.

Фінансуватимуть проекти з кількох джерел.

— Угода розрахована на п’ять років, тобто діятиме до 2014 р. включно, — каже начальник управління економіки обладміністрації Василь Гецько. — Загалом потрібно близько 5 млрд грн. Майже 4 млрд ми плануємо отримати від держави: Більше 366 млн грн вкладемо з обласних ресурсів, понад 702 млн грн отримаємо з інших джерел фінансування.

За ці кошти, як стверджує чиновник, на Тернопіллі мають відремонтувати об’їзні, звести очисні споруди, провести протипаводкові заходи, добудувати школи, лікарні, котельні, навіть завершити роботи на найвідоміших довгобудах (див. табличку поряд — прим. ред.). Реконструювати у такий спосіб сподіваються також аеропорт.

— Райони подали перелік найнеобхідніших робіт, — продовжує пан Гецько. — Тоді ми склали додатки до угоди. Але фінансування кожного об’єкта ще будемо погоджувати у Кабміні.
На вимогу свободівця Василя Хомінця депутати додали проект зі зведення споруд біологічного очищення у Ланівцях. Член УНП Володимир Болєщук запропонував включити до переліку будівництво школи у с. Біла Тернопільського району, а Євген Рій — у с. Підзамочку Бучацького. За пропозицією свободівця Сергія Надала, з пункту, де з Держбюджету просили 512 млн грн на виготовлення обладнання для переведення котелень на альтернативні види палива, вилучили назву приватної фірми ТОВ «Альфа Газпром-комплект», однак суму залишили без змін. Мовляв, давати преференції одному підприємству не варто. Можливо, ще хтось запропонує проект виготовлення твердопаливних котелень.

 

Start typing and press Enter to search