День перший…

БЮТівці саботують будівництво сміттєпереробного заводу

За замкненими дверима проводили свою сесію депутати тернопільської міськради 13 березня. Потрапити на шістнадцяте засідання можна було тільки через чорний хід.

Через масове пікетування будівлі міськради, парадний вхід був заблокований. Пікетувати сесію прийшли підприємці та фермери Громадської Спілки «Солідарність». Вони вимагали від міської ради відмінити рішення виконкому про припинення гуртової торгівлі овочами та фруктами на вулиці Шептицького. Ще одна група пікетувальників вимагала надати їм право на приватизацію земельних ділянок садово-городнього товариства «Ювілейне».

Пленарне засідання міський голова розпочав із привітань депутатів, а тоді перейшов до розгляду звернень. Із 157 питань порядку денного до кінця дня прийняли лише 26. Спочатку народні обранці оприлюднили заяви про захист української мови під час незалежного тестування. Заслухали також і звернення депутата Головка щодо перейменування Тернопільської обласної універсальної бібліотеки. Пан Головко проінформував своїх колег про персону Затонського, зачитавши історичну довідку про нього, але депутати не сприйняли цієї пропозиції. Подальші дебати супроводжувалися сміхом.

— Табличку зі згаданим прізвищем зняли ще у 1991 році, — пояснив депутат міськради, начальник обласного управління культури Григорій Шергей. — І той, хто ходить до бібліотеки, це прекрасно знає.

Згадавши про те, що під стінами перебувають невдоволені підприємці, депутати погодилися до остаточного вирішення проблеми із переносом ринку дозволити їм поки що торгувати за «сіткою». З такими темпами роботи депутати міськради до обідньої перерви спромоглись розглянули лише шість питань.

Нові суперечки в сесійній залі виникли навколо питання № 25 «Про затвердження передпроектних проробок варіантів будівництва сміттєпереробного комплексу на вул. Микулинецькій-бічній». Екологи вже давно б’ють на сполох щодо перегляду принципів зберігання і переробки побутових відходів. Особливо гостро стоїть ця проблема перед Тернопіллям. Проте в міській раді це питання постійно перекладалось з однієї каденції на іншу.

Пропозиція радника міського голови Олега Соколовського щодо будівництва такого заводу на території міста викликала суперечливу реакцію депутатів. Напевно, через власне невігластво та некомпетентність бютівці всіляко блокували розгляд питання по будівництву сміттєпереробного заводу. Разом зі своїми прибічники вони займалися дезінформацією як своїх колег, так і громадськості міста, спеціально перекручуючи факти, називаючи сміттєпереробний завод сміттєспалювальним.

Мерія ж говорить лише про оголошення конкурсу на кращу інвестиційну пропозицію з будівництва заводу, а не конкретну роботу.

Поки п. Смаровайло розпинався перед колегами, депутат Мричко бігав поміж журналістами, тицяючи в руки компромати на сміттєспалювальні заводи, які вже існують в Україні.

— Якщо ми не вирішимо дане питання, то незабаром потонемо у смітті, — переконаний п. Олег. — 1 якщо питання і надалі вирішуватимуть так, як це роблять бютівці, то зовсім скоро ми своє файне місто Тернопіль перетворимо у сміттєзвалище. Тоді і земельні ділянки, за які, нібито, так вболівають бютівці, нікому не будуть потрібні. І це вже давно варто второпати окремим депутатам. Адже в той час, коли треба вирішувати вкрай важливі питання для Тернополя, вони займаються виключно популізмом та піаром власної політичної сили.

День другий…

За земельні питання голосували нечинні депутати

Ранок другого пленарного засідання шістнадцятої сесії міськради розпочався із суперечок. Сперечались депутати про те, чи мають право представники УНП, а саме п. Ратушняк та п. Ковч брати участь в голосуванні. Адже нагадаємо, 13 грудня 2007 року п. Ратушняк та п. Ковч були виведені з фракції за порушення її регламенту. А 17 грудня 2007 року на міжпартійній конференції вони були виведені і з партійного списку, а на їх місце обрано нових депутатів Куриляка та П’ятничка.

Виключенню цих людей із лав партії передували численні порушення, котрі вони допустили, будучи депутатами міської ради.

Розібратися у хитросплетіннях юридичної казуїстики вирішив юрист міської ради Олег Печель, який зацитував закон «Про статус депутатів місцевих рад» в якому зазначено, що повноваження депутатів місцевої ради вважаються припиненим достроково з моменту прийняття відповідного рішення вищим керівним органом політичної партії. Зважаючи на те, що ще тривають судові розгляди за позовами скаржників, рішення ТТВК тимчасово призупинене. До рішення суду ні Ратушняк з Ковчем, ані П’ятничко з Куриляком не мають права голосувати на сесії.

Проте, слухати п. Олега ні Ратушняк, ні Ковч не збирались. Вони голосували разом зі всіма, але їхні голоси не враховувались.

Щодо земельних питань, то тут депутатські голоси розбіглись. Депутати взяли перерву, а потім знову голосували майже одноголосно.

Start typing and press Enter to search