На необхідності появи на Тернопіллі необхідної туристичної інфраструктури, влаштуванні рекламних акцій та іншому наголошували відомі тернополяни 29 травня.
Темі відпочинку в області присвятили останнє перед сезоном літніх відпусток засідання члени громадської ради газет «RIA плюс» і «20 хвилин». Йшлося там також і про прорахунки влади, які
залишаються невиправленими впродовж років.

Народ «хворів» бібліотекою

На початку голова громадської ради, письменник Олександр Вільчинський коротко проаналізував роботу громадської ради від початку року, загостривши увагу на тих проблемах життя міста, що були предметом обговорення на попередніх засіданнях і впродовж багатьох років залишаються невирішеними.

— Найбільш резонансним було засідання, присвячене добудові обласної бібліотеки та перенесення поліклініки з центру Тернополя, — каже він, — а також те, де йшлося про благоустрій. Відтак перенесення поліклініки, проти чого й виступала громадська рада, врешті-решт таки не відбулося. На жаль, щодо добудови бібліотеки, то — як з боку обласної, так і міської ради — далі обіцянок знову не пішло…

«Лише пивні намети…»

Щодо місць відпочинку на Тернопіллі, то, на думку пана Вільчинського, вони, звичайно, є і чимало, але потребують розвитку й удосконалення за євростандартами: дороги, готелі, автостоянки й т. ін. Адже скрізь у світі відпочинкова й туристична галузі є прибутковою діяльністю, великим ресурсом наповнення бюджетів усіх рівнів.

— Якщо якісь локальні питання ще вдається вирішувати, то глобальні проблеми на рівні міста з року в рік лише загострюються, — продовжив тему голова Асоціації споживачів житлово-комунальних послуг Петро Ландяк.

Архітектор Олег Головчак змістив акцент на проблеми благоустрою міста.

— Якщо для міського жителя відпочинок — це поїздка на природу, то для сільського навпаки — до міста. А тут повний занепад, — сказав він. — Візьміть хоча б Центр: чи Театральний майдан з потрісканим асфальтом, чи Тернопільський замок з облущеною штукатуркою, чи тротуари, де хто яку плитку хоче — таку й ліпить…

Загалом інколи в тернополян складається враження, що лише пивні намети на кожному кроці — це й усе, що може міська влада запропонувати людям, додав пан Головчак.

Цікавинки, реклама і дороги

Про недостатнє інформування людей про місця відпочинку говорив лікар Олег Дзісяк, який, зокрема, запропонував заснувати свого роду реєстр місць відпочинку на Тернопіллі. Перукар-модельєр Ольга Гондз запропонувала, аби турагенції організовували більше відпочинкових, туристичних турів саме в межах області. З цієї метою, можливо, навіть варто влаштувати якісь рекламні акції. Художник Володимир Чорнобай висловив побажання про необхідність появи карти-схеми з туристичними об’єктами Тернополя і як друкованого видання, і у форматі біг-бордів на центральних вулицях міста. Голова Тернопільського тюнінг-клубу Андрій Чорний обурений незадовільним облаштуванням міських пляжів і жахливим станом дороги до Івачева — улюбленого місця відпочинку тернополян.

— Це давня проблема, але самому селу чи навіть району її не вирішити. Ремонт тієї дороги — на совісті обласної ради, і ми їй про це не втомимося нагадувати, — пообіцяв на завершення засідання Олександр Вільчинський.

До речі, засідання громадської ради відбулося в одному з найпопулярніших туристичних об’єктів Тернополя — ресторані «Старий млин». Цей заклад впродовж останніх років став однією з візитних карток міста.

Start typing and press Enter to search