Про виділення з держбюджету 7 мільйонів гривень на добудову приміщення обласної бібліотеки та 3 млн. для обласного архіву повідомляє прес-служба нардепа Івана Стойка.
Появу вказаних коштів прес-служба пояснює неодноразовими клопотаннями пана Стойка. Проте ні в обладміністрації, ні в облраді про такі суми нічого не знають і вказують, що у бюджеті їх немає. Порядок використання суб-венцій ще не визначив уряд. Над цим питаннями ще працюють, зазначають начальник управління капітального будівництва обладміністрації Петро Білоус, а також начальник відділу соціально-економічного розвитку і бюджетного планування виконкому облради Володимир Чубатий.

— У п’ятницю, 22 лютого, ми будемо у Києві і там розглядатимемо ці питання, — каже пан Білоус.

Наразі ж підтверджуючих документів, що Кабмін виділив кошти для наших довгобудів, немає, додає пан Чубатий. За його словами, тернопільські архів і бібліотека не згадані в бюджеті держави на 2008 рік, а виділення додаткових коштів уряд має погодити з депутатами.

До речі, у прес-службі пана Стойка стверджують, що добудова бібліотеки та архіву були пріоритетними для нардепа ще тоді, коли він керував Тернопіллям, але тоді, мовляв, уряд Януковича не прислухався до проблем нашого регіону. Про виділення 5 млн. грн. на будівництво архіву у 2007 році завдяки «регіоналу» Оресту Муцу прес-служба пана Стойка не згадує.

На добудову обласної бібліотеки потрібно 19 млн. грн., а на завершення нового приміщення для архіву — приблизно стільки ж, повідомив пан Білоус. Час здачі першого довгобуду поки не відомий, а от архів, як каже Його директор Богдан Хаварівський, планують завершити до жовтня 2009 року. Саме тоді архівісти відзначатимуть 70-річчя від утворення Тернопільського обласного державного архіву.

Start typing and press Enter to search