Спілкування — найкраща послуга

Заступник міського голови з соціальних питань Роман Легкий повідомив, що на соціальні потреби вже цьогоріч виділено більше мільйона гривень, а це втричі більше, ніж у 2006 році. Вони були спрямовані на виплату 14 видів соціальних виплат. Цьогоріч за матеріальною допомогою зверталися 8 тисяч тернополян. У місті діє форма єдиного реєстру для адресної безготівкової допомоги. Під соціальною опікою перебувають 3 сім’ї, в яких більше 10 дітей, а також 6 сімей, де 5 і більше дітей. Добрі відгуки про діяльність безкоштовної ідальні, розвезення центром медичної реабілітації тим, хто потребує, гарячих обідів. У місті розроблений і погоджений на рівні Києва новий потужний соціальний проект. Р. Заставний закликав взяти активнішу участь в реалізації міських соціальних проектів, більшою увагою огорнути одиноких людей похилого віку, інвалідів, для яких, крім допомоги у вигляді побутових послуг, велике значення має живе спілкування, зустрічі.

Про вкрай недостатнє фінансування державою медичної галузі говорив начальник міського управління охорони здоров’я Євген Бліхар. У цій галузі зайнято 4 тисячі медпрацівників. Міська влада винайшла кошти для ремонту даху станції швидкої допомоги, реконструкцію кардіологічного відділення у міськлікарні №1 — такого рівня устаткування, як тут, є лише у Львові та Харкові. Створений центр, також один з небагатьох в Україні, для лікування дітей з бронхіальною астмою. І це важливо, оскільки Тернопіль — зона із підвищеним ризиком для ендозахворювань. 3,9 млн. грн. віднайдено для фінансування пологового будинку, який будується, і 2 млн. грн. з міського бюджету були делеговані для медичної галузі, що змусило зменшити фінансування на ремонт тротуарів, доріг, потреб ЖЕКів.

Проблемою залишається велика черга на пільгове зубопротезування, вона зростає і сягла 6 тис. осіб, ціни на медпрепарати лише у поточному році зросли на 20-30%.

На свято біля ставу

Стан у житлово-комунальній галузі репрезентував її керівник Олег Соколовський. Він відзначив, що у ній першочергове місце займають дороги і ліфтове господарство. Хоч дороги вдалося впорядкувати, це питання з порядку денного не знімається. Розпочато ремонт дороги на Пронятин, значна робота проведена щодо ремонту ліфтів, 5 із них на Сонячному масиві — на контролі. Кращим бажає бути благоустрій міста, особливо дворів.

Роман Заставний повідомив, що через низьку зарплату, непрестижність роботи, яка сформувалася у суспільстві, на сьогодні у Тернополі 400 вільних місць двірників. Міська влада закупила 2 автопорохотяги, які в роботі заміняють 150 двірників. На окремі території міста оголошуються конкурси з їх благоустрою серед ЖЕКів, перевага надається тим, які мають у своєму ршпорядженні більше технічних одиниць. На форумі відзначалося, що зараз під час ремонту тротуарів перевага надається бруківці, оскільки асфальт у період підвищеної температури виділяє шкідливі речовини, зокрема кофцироген.

Розробленою програмою «Став» передбачено впорядкування та зариблення тернопільської перлини — ставу. Керівники міста дякували громадськості за участь у двомісячнику впорядкування обласного центру. Вони також закликали громадськість до чергового важливого почину — відсортовувати у сміттєвих контейнерах пластикові пляшки і скло. Це дасть можливість окультурити місця збору відходів біля житлових будинків. Цей почин невдовзі буде запроваджений у центрі міста та на масиві Новий Світ. Тим часом ведеться робота з будівництва сміггєсортувального та сміттєпереробного заводів.

Заступник міського голови Микола Марценюк заявив, що бойлерні й котельні міста готові до зими. Невирішеним залишається питання угоди на газопостачання. У місті на сьогодні 13 тис. осіб (тобто 20%) встановили індивідуальне опалення. Міська кладя і надалі стимулюватиме його встановлення, незважаючи на складнощі з врегулювання цього нововведення, яке забезпечує економію енерговитрат. Щодо житлових буцинків, які обслуговувала котельня «Текстерно», то вони передані на баланс міста, а котельня цього підігриємства передана в оренду міста, (складніша ситуація з будинками мешканців ТКЗ, які мають заборгованість за тепло 1 млн. гривень.

На осінню толоку!

У торгівлі щорічно на півмільйона гривень зростає товарооборот і цьогоріч він уже становить 944 тис. грн. На такий показник вийшли торговельні підприємства, які звітують в органах статистики. Повний товарооборот вдвічі більший. Помітною подією в місті стало введення наприкінці минулого року найбільшого в Західній Україні торговельного комплексу «Подоляни» на 50 тис. кв. м. У Тернополі є 30 ринків, на жаль, лише 3 із них паспортизовані Ще одна проблема — несанкціонована торгівля, що створює неконкурентні умови в цій галузі. У міськраді через недосконале законодавство немає підрозділу міліції, який зміг би цю проблему зняти. З цього приводу до міської влади надходить немало заяв, щоб несанкціоновані ринки ліквідувати. Не знята з порядку денного і побудова сучасного продовольчого ринку площею 20 га на прилеглій території до міста.

За останні роки значно зросла наповнюваність міського бюджету. Якщо у 2006 р. він сягав 220 млн. грн., то цьогоріч очікується 450 млн. грн. Його доля також зростає в загальнообласному бюджеті.

З критикою, побажаннями в діяльності міської влади виступили представник асоціації споживачів Петро Ландяк, підприємців — Юрій Моргун, спілки офіцерів — Олександр Голуб, ветеранських організацій — Ольга Старченко, Зоя Нестеренко, Богдан Литвин, власників землі — Лариса Римар. У їх виступах порушувалися питання ремонту тротуарів, у тому числі в центрі міста, низької культури обслуговування водіями громадського транспорту, формування поваги до представників бізнесу, взаємоповаги між владою і громадськістю, культури й етики публікацій у місцевих ЗМІ, коштів для впорядкування кладовищ, на добудову облбібліотеки, порядкування цін у комунальних аптеках, відкриття аеропорту, подачу тепла в дитячі садки, організацію дозвілля молоді, осінньої толоки з благоустрою, збору бронзи на пам’ятник Соломії Крушельницькій та інші.

Учасники форуму прийняли звернення до тернополян із закликом — 25 жовтня вийти на осінню толоку з благоустрою рідного міста.

Start typing and press Enter to search