Так і не примирив депутатів Тернопільської міської ради День героїв (22 травня), який припав акурат на проведення чергової сесії. Щоб вшанувати останніх, депутати під керівництвом мера вирушили на покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Практично одностроєм вони зробили цю приємну і разом з тим поминальну (зважаючи на тих людей, які поклали життя на вівтар незалежної України) місію і прийшли до сесійного залу, щоб зайнятися звичним явищем — розборками. Поділившись на два табори, вони доводили свою прихильність перед громадою у різний, але, разом з тим, єдиноправильний, як вони вважають, спосіб.

БЮТ пішов у контратаку

Так, представники БЮТ, схоже, пішли ва-банк і, як здалося, на повних парах готуються до дочасних виборів (в яку раду — поки невідомо). Скажімо, лідер їх фракції Андрій Артимович почав здалека. Він розповів про негарних дядьків з «VENKO», які незаконно, за його словами, через підставних осіб взялися за розробку чорноморського шельфу у сподіваннях видобувати багато «чорного» українського золота. Більш приближеним до народу був Сергій Кирик. Він узявся відстоювати незаконні, на його думку, тарифи на теплопостачання для мешканців будинків на вул. Фабричній та Злуки, які обслуговуються котельнею ВАТ «Текстерно» (читай матеріал «Для чого закон, коли в місті є «царі» у «Номер один» від
21.05.2008 p.). Сергій Кузьмич у різних інстанціях довів свою правоту (себто завищені тарифи), і рішенням тернопільського виконкому їх відмінено, а людям має бути повернено 4960 грн. різниці за переплату по послугах теплопостачання.

24 години на роздуми

Але і це ще не все. У запаcax «Батьківщини» залишилася таємна зброя — самозахоплення землі на розі вулиць Руської та Хмельницького суб’єктом підприємницької діяльності п. Виваль. Останній, як повідомив С Кирик, «маючи родинні стосунки з міським депутатом Вадимом Перцем, отримав від міської ради рішення на будівництво адміністративно-торгового комплексу на 460 кв. м, натомість вийшов за межі і захопив 3-4 кв. м землі прибудинкової території, тим самим перекрив єдиний прохід на вулицю Б. Хмельницького». Більше того, бізнесмен уклав з міською радою сервітутну угоду, що на цих кількох, метрах складуватиме будівельні матеріали, однак, як повідомили мешканці навколишніх будинків, він уже забиває на цій ділянці сваї. Міський голова Роман Заставний розповів, що це питання зараз знаходиться на контролі в обласній інспекції архітектурно-будівельного контролю. Натомість депутати виявилися більш революційними і попри всі перестороги вирішили зобов’язати забудовника в 24-годинний термін привести будівництво до діючих будівельних норм.

Мер не ходитиме на роботу

БЮТ продовжував штурмувати сесійний зал депутатськими запитами і зверненнями. Цього разу взявся за справу лідер обласної молодіжної «Батьківщини» Ігор
Яворський, який пообіцяв меру Заставному звезти активістів зі всієї України. Вони своїми тілами створять «живого поліцейського», якщо міський голова в 30-денний термін не встановить «лежачого поліцейського» на проспекті С Бандери, 73, поруч із комерційним коледжем. Ігор Яворський розповів, що в цьому місці автомобілісти розганяються до надшвидкостей, внаслідок чого стаються ДТП. Як приклад, пан Ігор розповів про інцидент, який стався на пішохідному переході біля коледжу кілька днів тому. Горе-водій збив дівчину-студентку і відвіз у невідомому напрямку. Вчителі та керівництво навчального закладу дві години не могли знайти свою неповнолітню студентку.

Не справа мера встановлювати «поліцейські» на пішохідних переходах, однак Роман Заставний таки пообіцяв, що не ходитиме на роботу, а зобов’язується встановити «лежачого поліцейського» на Бандери (сміх у залі — авт.). Яворський, опинившись у незручному становищі, все ж викрутився, сказавши, що з лопатою не пропонує вийти на вулицю мерові, попри те не хоче, щоб такі прикрі випадки були на його совісті.

Дещо розрядила чоловічу розмову Ольга Білоус, яка зі схожою пропозицією звернулася до депутатського корпусу. Пані Ольга просила встановити «поліцейського» між будинками № 2 і 4 на вулиці Чубинського поруч із ЗОНІ № 23.

Депутати вирішили дати доручення відповідним службам розглянути можливість та доцільність встановлення «лежачих поліцейських» у вищеназваних місцях.

Тернопіль у бібліотечному авангарді

Депутати, достатньо наговорившись, у другій половині дня таки перейшли до основного порядку денного. До їхнього активу можна занести питання міського ринку. Зокрема народні обранці вирішили у судовому порядку розірвати договір оренди земельної ділянки з ТзОВ «Тернопільський міський ринок ОЛД» (власник Євген Ворко). Як зазначається у рішенні, за використання земельної ділянки не за призначенням та за прострочення орендної плати. А найбільший плюс мерові і депутатам варто поставити за позитивне вирішення питання щодо недобудованої обласної бібліотеки. Тернопільська міська рада випередила обласні структури і не лише декларативно, а власне сесійним рішенням погоджується внести свою лепту (говориться про 9 млн. грн.) у це наболіле десятиріччями питання. Справа за малим — затвердити на обласному рівні програму добудови обласної універсальної наукової бібліотеки.

Що ж до неприйнятих або перенесених питань, то найцікавішими з них були ті, які пов’язані зі сміттям та нерухомістю. Зокрема, знову не прийнято ніякого рішення щодо затвердження передпроектних проробок будівництва сміттєпереробного комплексу на вул. Микулинецькій. Так, Світлана Парицька, яка представляла мешканців даного мікрорайону, навела чимало «проти», щоб не будувати такого об’єкта. Бютівець Віктор Мричко «за» сміттєсортувальний завод, який, за його словами, готова збудувати нікому не відома фірма «Три кити». А мер заявив, що роза вітрів після введення сміттєпереробного комплексу на Микулинецькій буде така, що якраз потраплятиме на його маєток у В. Гаях, і він цього не боїться. На тому зійшлися, що довго і безрезультативно говорили.

Друге пленарне засідання 17-ої сесії Роман Заставний переніс на 29 травня. Тоді й очікується прийняття сумнозвісного рішення щодо будівництва в парку «Топільче» спортивного комплексу.

Start typing and press Enter to search