Бібліотеку повинні добудувати, а поліклініку на Острозького залишити — такої спільної думки дійшли члени громадської ради газет «20 хвилин» і «RIA плюс». І всі рішення, які є суспільно важливими, підсумувала рада, повинні прийматися лише після погодження з громадськістю.

«Звільнять частину медиків»

Медиків будуть звільняти в разі змін, переконані члени громадської ради. Поліклініку, на думку ради, переселяють перш за все через дороге приміщення, яке вона займає. Все повинно залишитися без змін, або ж принаймні повинно бути добре обдумано, таку позицію відстоює колишній начальник управління охорони здоров’я, лікар Олег Дзісяк.

— В те, що влада відстоює інтереси тернополян, ніхто не вірить, — каже пан Дзісяк. — При перенесенні поліклініки, по-перше, погіршаться умови праці в першій лікарні, по-друге, звільнять частину медиків, і по-третє, хворі люди будуть мати проблеми з добиранням до поліклініки, бо на Шпитальну потрібно довго і важко йти.

«Зміни за 5-10 років»

Поліклініку переносити поки що не будуть, заявив на раді депутат міської ради, голова організації УНП Михайло Джус. Мова про зміну лікарняної інфраструктури у місті в міській раді справді була, але це далека перспектива, повідомив пан Джус.

— Зараз ніхто нічого переносити не буде. Зміна медичної інфраструктури нашого міста буде обов’язково, але не швидше як за 5-10 років, — говорить Михайло Джус. — Зміни потрібні, бо для такого невеликого міста ми маємо завелику сферу лікувальних послуг.

Після виступу голови УНП громадська рада дійшла згоди, що поліклініка наразі повинна залишитися на старому місці, бо воно зручне людям, а перенесення необгрунтоване. Але якщо влада розробить продуманий план змін, вважають члени ради, та погодить його з громадськістю, то лікувальну інфраструктуру міста все-таки можна змінити в кращу сторону.

«Нам потрібна електронна бібліотека»

Недобудована бібліотека стала центральним питанням на раді. Думки членів одразу розділись. Архітектор Олег Головчак зазначив, що на закінчення приміщення бібліотеки потрібно 15-18 мільйонів гривень, для міста та області це не настільки великі гроші. Він вважає, що її добудувати мають спільно міська та обласна влада, вузи.

А голова організації роботодавців Віктор Дрозд заперечив — це приміщення варто віддати під щось інше.

— Зараз у світі бібліотек не будують, натомість підтримують уже існуючі і приміщення заплановане як бібліотека варто віддати під щось корисніше. Попит на книгу сьогодні невисокий, і достатньо тих бібліотек, що є, — каже Віктор Дрозд. — Натомість зараз орієнтуватися варто на технології і створювати у нас варто електронні бібліотеки.

«На приміщення в Центрі охочі знайдуться»

Якщо бібліотеку й продавати, то за нормальну ціну, радить лікар Олег Дзісяк.

— В те, що її добудують, я не дуже і вірю, швидше продадуть, — говорить пан Дзісяк. — Але якщо продавати, то лише організувавши міжнародний конкурс, бо на приміщення в центрі міста охочі знайдуться. Вилучені гроші можуть допомогти багато в чому нашому місту.

В приміщення бібліотеки мали перенести ще й обласний архів, повідомив його директор Богдан Хаварівський. Але, якщо приміщення віддадуть під щось інше, то він сподівається, що для архіву хоча б гроші виділять.

— Бібліотеку добудувати потрібно безумовно, але все ж якщо будівництво не зсунеться з мертвої точки, то тоді інвестора потрібно залучати, — говорить пан Хаварівський. — За частину вилучених грошей можна повністю архів «на ноги поставити».

Більшість з членів громадської ради газет «20 хвилин» і «RIA плюс» виступають за те, щоб бібліотеку таки добудували.

— Міська влада повинна враховувати думку громадськості, яку ми представляємо, і краще б для людей було, якби бібліотеку добудували, — завершив підсумковим виступом громадську раду її голова Олександр Вільчинський.

Start typing and press Enter to search