Обласна державна адміністрація наполягає на необхідності якнайшвидшого скликання сесії обласної ради для вирішення невідкладних питань життєдіяльності області.

Однією з важливих проблем, які потребують вирішення, є питання добудови та введення в експлуатацію нового приміщення Тернопільської обласної наукової універсальної бібліотеки.

Проект відповідаої обласної програми, розрахованої на 2008-2009 роки, схвалено розпорядженням голови облдержадміністрації 20 лютого 2008 року. Документ подано на розгляд обласної ради.

Водночас дивує позиція окремих членів депутатського корпусу вищого представницького органу Тернопільщини, котрі на сторінках газети «Свобода» поширюють інформацію, яка не має нічого спільного із запропонованим проектом вищезгаданої програми. Зокрема, є намагання переконати громаду в тому, що, окрім, власне, обласної універсальної наукової бібліотеки та поліфункціонального конференц-залу, у приміщенні на майдані Мистецтв нібито буде розташовано художній музей та низку інших бібліотечних закладів.

Пропонуємо автору таких тверджень ознайомитися із запропонованим фахівцями ОДА проектом добудови, який ще в лютому цього року було розміщено на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (www.oda.te.gov.ua), у рубриці «Влада — Офіційні документи». У його тексті жодним словом не йдеться про інші, окрім обласної наукової бібліотеки, книгозбірні, ні про художній музей!

Що стосується фінансового аспекту питання, то автор публікації у газеті «Свобода» оперує даними якихось, йому лише одному відомих, «незалежних експертів», які, мовляв, провели оцінку вартості бібліотечного приміщення на бульварі Шевченка, 15, у Тернополі. При цьому не названо жодної інформації ні про самих фахівців, ні про дату проведення такої оцінки…

З огляду на важливість питання добудови бібліотеки не беремося далі акцентувати увагу на безпідставних звинуваченнях окремих політиків, а зазначимо, що запропонований обласною державною адміністрацією проект передбачає кооперацію зусиль обласної та міської влад для вирішення спільної проблеми. Тому й пропонується для забезпечення завершення будівництва залучити кошти Тернопільської міської ради (для влаштування у бібліотеці поліфункціонального конференц-залу для пленарних засідань ради) — 9 млн. гривень і Тернопільської обласної ради (шляхом гарантування відчуження (передачі інвестору) з обласної комунальної власності існуючої будівлі обласної наукової бібліотеки, що розташована на бульварі Шевченка, 15, у Тернополі через шість місяців після завершення будівництва бібліотеки на майдані Мистецтв відповідно до окремого договору) — 12 млн. гривень.

У перспективі, завдяки реалізації цього проекту, для обслуговування користувачів бібліотеки буде створено умови, які відровідатимуть європейським стандартам, буде забезпечено вільний доступ громадян до інформації, введено нові нетрадщійні форми обслуговування тощо. Це також дасть можливість підвищити потужність бібліотеки на 350 тисяч примірників.

Крім того, передбачається створити належні умови для проведення пленарних засідань сесій Тернопільської міської ради, міжнародних та всеукраїнських симпозіумів, конференцій, форумів, корпоративних нарад, засідань творчих спілок та громадських організацій, художніх виставок.

ОДА вважає, що згаданий проект є реалістичним і таким, який дозволить розв’язати питання довгобуду бібліотеки. Обласна державна адміністрація готова й надалі співпрацювати з усіма політичними силами у вирішенні важливих для області питань та закликає окремих політиків не заговорювати проблеми, а конкретними кроками продемонструвати своє бажання допомогти вирішити їх.

Start typing and press Enter to search