На те, аби до 13.20 затвердити порядок денний, спромоглися депутати за півдня роботи сесії, яку відкрили 22 травня лише об 11.00. По обіді ж вони знову сварилися, та, прийнявши кілька рішень, змучилися, і сесію перенесли на наступний тиждень.

Окрім звичних вітань іменинників та відверто популістських заяв, цього дня вже звучали й прямі випади у бік мера. Депутати часто поводилися некоректно, чим вразили пересічних тернополян, які прийшли до мерії, аби бути присутніми при вирішенні своїх питань.

Сварки — з нічого

Дискутувати депутати почали майже відразу, фактично «на рівному місці». Чи є сенс у тому, щоб наша міськрада втручалася у конфлікт між прем’єром і президентом (щодо компанії «Венко»)? Сумнівно. Проте далі — пішло-поїхало. Врешті голова фракції БЮТ Сергій Кирик та мер кричали один до одного на повний голос. Вони так обстоювали свої позиції щодо самовільного захоплення землі забудовником ПП Виваль. Цю сцену спостерігали і жителі просп. Бандери, 51, які саме прийшли шукати захисту і поради у цій справі.

— Вперше прийшла насесію і більше ніж прикро вражена всім цим, — сказала жінка у червоному піджаку, яка чекала, поки депутати дійдуть до обговорення її питання.

Власне, до обіду вони цього зробити не змогли, бо, затверджуючи порядок денний із 150-ти питань, весь час дискутували, сварилися, навіть доходило до погроз мерові. Відтак ще о 12.00 міський голова Роман Заставний припустив, що проситиме продовжити засідання наступного тижня, бо за один день вони не встигнуть розглянути всіх питань.

Ратушняк і Ковч — у гостях

Найкомічнішим було те, що Петро Ковч і Михайло Ратушняк, яких на міській конференції УНП за порушення партійної дисципліни позбавили депутатського мандата, сиділи поруч із тими народними обранцями, які за рішенням ТВК посіли їхні місця. Час від часу вони навіть намагалися голосувати, але їхнє волевиявлення лічильна комісія не враховувала. Першим у цій ситуації чомусь не стримався «рухівець» Микола Смаровайло. Він доволі емоційно почав захищати «опальних».

— Існує можливість, що всі наші рішення сьогодні можуть визнати недійсними, наголосив він. — Ви не можете ігнорувати цих людей.

Мерія не є стороною в особистому з’ясуванні стосунків між ТВК і депутатами, пояснив керівник юридичного відділу мерії Олександр Печіль. Оскільки жодних судових рішень, які підтверджують їхній депутатський статус, наразі немає, тому вони не можуть брати участі у засіданні. Пани Ковч і Ратушняк, за словами мера, зареєструвалися самостійно. Вони пояснили це тим, що оскаржили останню постанову суду, а тому досі вважають себе депутатами. Принаймні поки триває нове провадження у справі про їхню «реабілітацію». На що заступник міського прокурора Галина Василишин порадила подати документи, які підтверджували б, на якій підставі вони перебувають у залі.


Сміттєспалювальний завод загальмували

По обіді пан Ратушняк приніс документи, які нібито свідчили про те, що він разом з паном Ковчем мали б продовжувати свої депутатські функції, однак пані Василишин пояснила, що вони недостатні. Врешті до кінця дня якогось логічного завершення ситуація так і не набула.

Засідання сесії припинили близько п’ятої пополудні. До цього часу депутати дійшли до 21-го питання. Зокрема затвердили звіт про виконання бюджету, положення про акредитацію журналістів, вирішили надати депутатам кімнату в мерії та задекларували участь міста в добудові обласної бібліотеки. Близько половини з питань, які числилися в порядку денному під номерами до 21-го, пе-
ренесли. Зокрема так і не затвердили передпроектні розробки сміттєспалювального заводу. На сесії виступила мешканка вулиці Микулинецької-бічної, яка прохала депутатів не давати згоди на це будівництво. З критикою виступили і деякі депутати. Попри запевнення міського голови про те, що ніякого запаху з заводу не буде, а якщо щось і нестиме, то, згідно рози вітрів, нестиме це на його хату, до голосування за цей проект так і не взялися.

Одне із головних питань, які таки вирішили депутати на сесії — це розірвання договору оренди землі з Тернопільським міським ринком. У своєму рішенні депутати зобов’язали юридичний відділ мерії звернутися в суд для розірвання договору. Докладніше про це рішення читайте в найближчих номерах «20 хвилин».

Start typing and press Enter to search