Після кількамісячного блокування депутатами від БЮТ сесії Тернопільської обласної ради 11 червня вона таки запрацювала. Однак цього запалу народним обранцям вистачило ненадовго. Депутати не змогли, чи то не захотіли порозумітися. Тим самим вкотре продемонстрували свою політичну та моральну незрілість, бо досі не навчилися ставити загальнодержавні інтереси вище вузькопартійних, фракційних чи родинних забаганок. Якщо на минулому засіданні облради Миколенку не вдалося працевлаштувати на керівну посаду свого чергового родича, то 11 червня він таки зміг прилаштувати синового кума керівником Тернопільського аеропорту.

Уже традиційно сесія обласної ради розпочинається із суперечок між бютівцями та нашоукраїнцями через тенденційне тлумачення та вибіркове застосування закону про імперативний мандат. Тринадцята сесія теж не стала виключенням. Так, фракції «НУ» та «УНП» в черговий раз домагалися провести в раду й узаконити статус своїх нових депутатів, замість 10 «кунівців», які переметнулися до біло-сердешних. Тарас Пастух (УНП) і Генадій Яворський (НУ) наполягали заслухати голову ТВК про набуття повноважень нових депутатів від «НУ» та УНП. Проте позитивного рішення вони не дочекалися, бютівці були категорично проти такого рішення. Підтримав своїх однопартійців і голова облради пан Миколенко, який теж наполягав на тому, щоб питання про набуття повноважень нових депутатів було перенесене на наступну сесію, після прийняття змін до Держбюджету. Таку заяву пана Миколенка нашоукраїнці назвали цинічною та популістською.

Після кількагодинних суперечок депутатам так і не вдалося порозумітися. Не дійшовши згоди, народні обранці пішли на перерву, під час якої відбулася нарада голів фракцій. Але й під час наради кожна політична сила стояла на своєму, тому переговорники так і не дійшли консенсусу. Суперечки та взаємозвинувачення в популізмі і протиправних діях тривали й після перерви.

Терпіння «нашоукраїнців» остаточно вичерпалося, і вони покинули сесійну залу. Голосування вкотре було зірване. На пропозицію Петра Голика («Національний вибір») далі прийняття рішень відбувалося у відкритому режимі й за відсутності майже цілої фракції «Нашої України».

Після обідньої перерви заступник голови обласної ТВК Марія Прохира зачитала рішення про набуття повноважень нового депутата від фракції УНП на місце вибулого Ярослава Джоджика. Ним стала Алла Улішак. «Нашоукраїнці» (ті, хто залишився у сесійній залі) назвали таке рішення «сфальсифікованим». Адже у той час у залі була присутня сама голова ТВК – Наталя Чуйко і мала право зачитати рішення про повноваження ще десяти депутатів від «НУ». Проте на їхні заяви ніхто не реагував. Зі слів керівника обласної організації «НУ» Петра Мандзія, «бютівці під проводом Василя Деревляного голосують за те, що їм потрібно, і як їм вигідно». Неправомірною, з його слів, була й поведінка головуючого на сесії Михайла Архиповича. Його дії десять новообраних депутатів від фракції «НУ» оскаржуватимуть в судовому порядку.

У ході сесії депутати майже блискавично роздавали землю в
оренду і з можливістю майбутнього викупу. Каменем спотикання для них стало надання гірничих відводів декотрим підприємцям, а також затвердження проекту землеустрою щодо часткової зміни меж села Байківці Тернопільського району. Проте до цього питання депутати таки ще повернулися. Голова Байковецької сільської ради запевнив присутніх у залі, що не дасть скуповувати землю за безцінь, і таким чином дочекався позитивного рішення сесії.

В результаті депутати прийняли більше сотні життєвоважливих господарських питань з порядку денного. Зокрема на сесії внесли зміни до бюджету, затвердили програму комп’ютеризації бібліотек. Окрім цього, депутати проголосували за програму добудови та введення в експлуатацію нового приміщення Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

До слова, на програму піде близько 22 мільйонів гривень. 9 мільйонів гривень виділять з міського бюджету, решту коштів сподіваються отримати від інвестора. За крісло керівника Тернопільського аеропорту проголосували 72 депутати. Ним таки став родич Миколенка — Юрій Малецький. А ось Григорію Щергею вже вдруге не вдалося стати директором Тернопільського драматичного театру.

P.S. Як і обіцяли нашоукраїнці, у вівторок, 17 червня, відбулося судове засідання, на якому розглядалися заяви десяти новообраних депутатів облради від «НУ» щодо неправомірних дій голови тернопільської обласної ради, який гальмує набуття новими депутатами депутатських повноважень та їхню роботу в обласній раді. На думку «нашоукраїнців», у разі, якщо суд доведе неправомірність дій голови облради, тоді «Миколенку світить кримінальна справа».

До слова, представники Михайла Архиповича звернулися до головуючого суду з клопотанням про те, щоб відмовити позивачам у розгляді цієї справи до з’ясування усіх обставин. Але суд відхилив це клопотання і призначив розгляд справи на 7 липня.

Start typing and press Enter to search