Сьогодні має відбутися сесія обласної ради. Зокрема буде обговорено стратегію розвитку Тернопільщини на перспективу. Ймовірно, знову буде порушено організаційне питання про вибулих і новообраних депутатів обласної ради від виборчого блоку «Наша Україна». Як відомо, цей момент діяльності депутатського корпусу уже більше півроку є каменем спотикання в обласній раді.

А вчора зранку відбулася зустріч керівництва облдержадміністрації з депутатами фракції «Наша Україна» в обласній раді. Хто ініціював цю зустріч: влада чи депутати? Очевидно, це була взаємна зацікавленість і потреба для двох сторін, тим більше, якщо взяти до уваги, що керівник депутатської фракції Федір Шевчук віднедавна став одним із заступників голови ОДА.

Федір Шевчук і вів цю зустріч, на якій слово мав голова обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь. Він, зокрема, сказав про те, як обласна адміністративна влада прагне забезпечувати прозорість у своїй роботі. Так, на інтернет-сайті ОДА вміщуються проекти розпоряджень і розпорядження голови ОДА, подано роз’яснення щодо пільгового розподілу матеріальних благ, зокрема автомобілів, тим людям, які мають на це право. Облдержадміністрація сподівається, що спілкування із громадою буде зворотним, і кожен бажаючий зможе висловити свої думки і пропозиції щодо діяльності виконавчої влади.

Разом із тим Юрій Чижмарь зробив закид на адресу обласної ради, яка, мовляв, перед сесійними засіданнями попередньо не оприлюднює проектів своїх рішень, що дало б можливість громадськості взяти участь у їх обговоренні і було б підготовчим матеріалом для журналістів у їхньому висвітленні роботи сесійних засідань облради. Адже такі матеріали журналісти одержують уже тільки у конференц-залі, де проходить сесія.
Голова ОДА Юрій Чижмарь запропонував (чого досі, здається, не робив жоден його попередник) депутатам облради брати участь у всіх заходах, що їх проводить обласна державна адміністрація. Керівник готовий піти на таку співпрацю, адже, мовляв, жодне засідання в облдержадміністрації не є закритим.

Цікаво, що Юрій Чижмарь оголосив про те, що незабаром буде проведено «інвентаризацію» усіх дорадчих комісій, які існують при голові ОДА, і було б бажаним, аби такі комісії співпрацювали з депутатськими профільними комісіями ще до того, як те чи інше питання буде обговорюватися у сесійній залі.

Як журналіст, я, зрозуміло, чекав почути: як ця зустріч і виступ голови ОДА перед депутатами пов’язуються із завтрашньою сесією? Загадка розкрилася несподіваною, але дуже важливою пропозицією: Юрій Чижмарь закликав депутатів фінансово підтримати недавнє розпорядження голови ОДА, яким схвалено проект добудови обласної бібліотеки разом із дольовою участю міськради: місто виділяє дев’ять мільйонів гривень, область — дванадцять мільйонів … «Підтримайте мою пропозицію, а відповідальність за виконання розпорядження про добудову бібліотеки я вже беру на себе», — сказав Юрій Чижмарь.

Ще Юрій Чижмарь запросив депутатів облради брати участь у виїзних прийомах громадян у районах, аби спільно допомагати людям. На пропозицію — більше залучати нашоукраїнців до роботи на відповідальних посадах у владі — відповів, що кадрові призначення в області «здійснюються не під політичним, а під професійним кутом», отже, те, що нашоукраїнці на минулих виборах одержали більше третини депутатських мандатів в обласній раді, не може пропорційно враховуватися при розгляді кадрових питань.

Не було згадано на зустрічі ще про одну з найчисельніших фракцій в облраді — фракцію БЮТ, і голова ОДА не пояснив, чому така зустріч не відбувається спільно із всіма іншими депутатами обласної ради. Уже в кулуарах журналісти дізналися, що зустріч голови ОДА із депутатами фракцій БЮТ запланована на шістнадцяту годину.

Але, як стало відомо, депутати-бютівці на зустріч не прийшли…

Start typing and press Enter to search