10 квітня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації. На ньому, зокрема під час обговорення проекту добудови обласної бібліотеки, комісія вирішила не зберігати як об’єкт історично-культурної спадщини приміщення нинішньої універсальної бібліотеки.

Нагадаємо, що ОДА та влада Тернополя запропонували продати стару бібліотеку, яку в народі називають «Затонкою», натомість кошти спрямувати на добудову нової (майдан Мистецтв). Цих коштів, звичайно, не вистачить, а тому 9 млн. грн. обіцяла виділити міська рада за умови, якщо в приміщенні бібліотеки влаштують поліфункціональний зал та художній музей, медичну бібліотеку та бібліотеку для дітей. Загалом, за оцінками фахівців, орієнтовна вартість завершення будівництва нової бібліотеки складає 21 млн. гривень.

Депутати облради — члени комісії, вирішили підтримати добудову бібліотеки за умови внесення серйозних змін до програми. Йшлося про необхідність експертних оцінок вартості старого приміщення й узгодження нових пропозицій щодо створення у новій бібліотеці поліфункціонально-го залу. При цьому депутати не погодилися розмістити під одним дахом інші бібліотеки та художній музей. Окрім того, комісія не порахувала за необхідне зберегти для нащадків пам’ятку архітектури, якою є нинішнє приміщення «Затонки», відповідно, за їхнім рішенням, інвестор може з даним приміщенням робити що завгодно. І це при тому, що голова комісії Богдан Строцень наголошував, що будинок нинішньої бібліотеки є історично-культурною спадщиною місцевого значення.

— Оскільки в обласному центрі таких споруд залишилось лише три, то ми не маємо права безвідповідально ставитись до цього, — емоційно заявив пан Строцень. — Не можна нищити нашу історію. Якщо ми будемо направо й наліво розкидатися нашим минулим, то нас не зрозуміють нащадки. При продажі об’єкта на аукціоні прошу внести застереження, що цю будівлю руйнувати не можна.

На жаль, колеги не погодилися з Богданом Строценем… Залишається сподіватися, що депутатський корпус обласної ради не прислухається до рішення комісії і таки врахує той факт, що приміщення нині діючої бібліотеки має історичну цінність.

Start typing and press Enter to search