Прийняти заяву міськраді, що Тернопільську обласну універсальну бібліотеку потрібно перейменувати, запропонував міськраді депутат-«свободівсць» Михайло Головко.

Депутат вказав, що обурливим є те, що заклад досі носить ім’я радянського партійного діяча, комуніста Володимира Затонського. Пан Головко не знав, що чи не найбільшу бібліотеку області перейменували 17 років тому.

— До мене звернулися мешканці Тернополя, яких обурило те, що бібліотека носить ім’я Затонського, — обґрунтовував свою позицію депутат. — Його потрібно зняти. Є багато відомих українських діячів, ім’я яких може носити бібліотека. Наприклад, можна назвати її на честь Сковороди.

Після того пан Головко прочитав споїм колегам історичну довідку про те, хто такий Затонський, але депутати не сприйняли пропозиції. Подальші дебати супроводжувалися сміхом. Хтось почав витягувати свої читацькі квитки, в яких імені відомого комуніста не виявилося.

— Немає там взагалі ніякого імені, а згадане прізвище зняли ще у 1991 році, — пояснив депутат міськради і начальник обласного управління культури водночас Григорій Шергей. — І хто ходить до бібліотеки, той знає.

Втім, пан Головко продовжував переконувати, що бібліотеку все-таки потрібно назвати ім’ям якогось із відомих українців. На це пан Шергей зазначив, що присвоїти ім’я у цьому випадку може лише Кабмін. На жаль, дізнатися, чи записаний пан Головко, як також інші депутати, до обласної універсальної наукової бібліотеки, не вдалося. Надавати таку інформацію забороняє закон про бібліотеки та бібліотечну діяльність, вказав директор закладу Віктор Вітенко.

Start typing and press Enter to search