Цього разу голова ОДА повідомив про те, що мав розмову з міністром оброни України Юрієм Єхануровим, в ході якої довго дискутували про використання військових містечок і військового майна в області, які залишилися після передислокації частин. Певна згода оформилася підписанням окремого договору про співпрацю, в рамках якого домовилися, зокрема, про використання майна колишньої Теребовлянської військової частини для облаштування тут ліцею із посиленою військово-спортивною підготовкою.

Юрій Чижмарь зауважив, що створення такого ліцею є для нього важливою справою. Відкриття ліцею, а його хотіли б мати й у Чорткові, для нашої області має велике значення, тому що багато родин, батьків поїхали на закордонні заробітки, а діти залишилися на виховання або у бабусь і дідусів, або у родичів, що, зрозуміло, не відповідає потребам виховання. Тому ліцей, подібних до якого є уже вісімнадцять в Україні, розрахований на те, що тут перебуватимуть старшокласники. Причому, майже половину з ліцеїстів складатимуть дівчата. Голова ОДА висловив сподівання, що незабаром приїде до Теребовлі комісія із Міністерства оборони, яка розгляне це питання, і на стіл Прем’єр-міністра ляже пропозиція для прийняття відповідного рішення.

А коли далі у розмові журналісти висловили сумнів у доцільності відкриття на Тернопільщині ще одного навчального закладу, адже це буде зобов’язувати вишукувати в обласному бюджеті на таку потребу додаткові кошти, яких немає, Юрій Чижмарь відповів, що відкриття ліцею не повинно різко збільшити обсяги використання коштів на освіту в області, адже йдеться про оптимізацію навчального процесу. Зрештою, це питання можна дискутувати, але ліцей такого профілю вкрай потрібен в області.

Щодо інших військових містечок в області. Позиція Міністерства оброни така, що воно готове віддавати це майно за умови продажу із використанням частини цих коштів на будівництво житла колишнім військовослужбовцям.

Щодо добудови обласної бібліотеки. Сьогодні разом з тернопільською мерією розроблено механізм інвестиційної програми для добудови бібліотеки. Є добра воля тернопільської мерії, і на своєму минулому сесійному засіданні вона це підтвердила заявою щодо участі у співфінансуванні. За умовами міська рада виділяє із продажу землі з аукціону близько десяти мільйонів гривень для обладнання на одному з поверхів публічної бібліотеки сесійної зали міської ради. Решту коштів для добудови бібліотеки (усього 20-22 мільйони гривень) планують взяти з обласного бюджету. Тепер необхідно прийняти рішення не сесії обласної ради. Про підтримку такого рішення виконавча влада домовилася з депутатами фракцій обласної ради.

Голова ОДА акцентував увагу на політичній ситуації в області. На тому, що сесійні засідання зриваються, не повинен ніхто спекулювати. Якщо в обласній раді є більшість, то вона, сказав Юрій Чижмарь, повинна прийти у сесійну залу і працювати. А якщо хтось не ходить на сесії, якщо на них немає кворуму, то це тільки питання організації роботи обласної ради.

Від Юрія Чижмаря журналісти почули, що він ніколи не був прихильником закону про імперативний мандат, а завжди виступав проти нього. Коли приймалися закони про імперативний мандат і про Кабінет Міністрів, у Секретаріаті Президента, де тоді працював Юрій Чижмарь, вважали, що це — антиконституційні закони, які були прийняті тільки в поєднанні. За словами Юрія Чижмаря, тоді відбулася злочинна змова між бютівцями і регіонами, яким взаємно були вигідні ці антиконституційні закони. В результаті — півроку не працював Кабмін і відбулися перевибори, у результаті — вся Україна сьогодні працює не на прийняття важливих рішень, а ситуація дестабілізована. Жодна європейська цивілізована країна не вводила закону про імперативний мандат, це притаманно країнам третього світу. Конституційний суд найближчим часом повинен сказати своє чітке слово про два згаданих закони, тоді у політичному житті України та області багато вирішиться само собою, сказав голова ОДА. Разом з тим Юрій Чижмарь, відповідаючи на запитання, яке стосувалося нинішнього невиконання в обласній раді рішення про відкликання депутатів, які порушили умови фракційної діяльності, сказав, що він за те, аби закони виконувалися, хоча, на думку Юрія Чижмаря, закон про імперативні мандати не відповідає духу демократії і духу Конституції.

Про дитяче харчування у дитячих закладах вже не один раз мовлено, але насправді сьогодні вирішення цього питання де було, там залишилося, сказав голова ОДА. У принципі ліміти уже вичерпано і в багатьох випадках вирішення питання з харчуванням дітей у дитсадках чи школах залежить від доброї волі спонсорів і внутрішніх можливостей районів. Відхилення від законів, навіть із добрих намірів, хтось у майбутньому при бажанні може розглядати як нецільове використання бюджетних коштів і корупцію. Тому у тендерному законодавстві треба прийняти зміни, які сьогодні пропонує Президент, а на місцях не потрібно «підставляти» керівників районів, дитячих і шкільних закладів.

Йшлося на прес-конференції і про подальший розвиток в області аграрного виробництва у зв’язку з майбутнім вступом України до СОТ. Першочергово має розвиватися великотоварне м’ясомолочне виробництво. Уже є інвестори, які готові споруджувати в області великі тваринницькі комплекси. Практично близько до вирішення питання про спорудження такого комплексу на 4-5 тисяч голів у Кременецькому районі.

Start typing and press Enter to search