Розпорядженням голови ОДА схвалено проект обласної програми добудови та введення в експлуатацію нового приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки.

Нагадаємо, що її спорудження почалося у 1986 році. На сьогодні виконанано заледве 80 відсотків запланованих робіт, для їх завершення не вистачає орієнтовно 21 млн. грн.

Аби відшукати ці гроші, ОДА пропонує значно розширити функціональні можливості використання приміщення. Зокрема, на п’яти поверхах комплексу заплановано розмістити 20 відділів та 8 секторів наукової бібліотеки, інтернет-центр, 8 спеціалізованих читальних залів, мультимедійний зал на 120 місць, виставковий зал для художніх робіт. Також будуть облаштовані книгосховища, книжковий магазин, кафе, архів та музей бібліотеки.

Працюватимуть палітурна та реставраційна майстерні, надаватимуть послуги психологічна служба «Довіра», громадська юридична консультація «Закон».

На третьому поверсі будівлі за задумом розробників програми необхідно спроектувати та розмістити поліфункціональний конференц-зал, у якому відбуватимуться сесійні засідання Тернопільської міськради та інші заходи.

На добудову приміщення на майдані Мистецтв планують залучати кошти, не заборонені чинним законодавством. Зокрема, міськраді запропоновано вирішити фінансування 9 млн. грн., а облраді — 12 млн. грн.

Згідно із проектом програми, який управління культури облдержадміністрації має подати на розгляд чергової сесії облради, завершити споруджувальні роботи планується наступного року — на ознаменування 23-річчя від дня закладення першого каменю під забудову.

Start typing and press Enter to search