Нагадаю, що теперішня обласна бібліотека перебуває у пристосованому приміщенні, яке дуже перевантажене, а читальні зали можуть одночасно вмістити не більше 120 осіб. Тому питання спорудження нового корпусу сучасної книгозбірні назріло давно. Правда, акумулювати потрібну суму коштів досі не вдавалося нікому. А гроші, які раніше з власної ініціативи буквально по крупинці виділяли промислові підприємства, навчальні заклади та й просто свідомі тернополяни, ішли, образно кажучи, на латання дірок — виконання дрібних обсягів робіт.

Тому віз, як мовиться, і нині там. Тобто при вісімдесятивідсотковій готовності довгобуду на його остаточне завершення потрібен іще орієнтовно 21 мільйон гривень. Тож, як уже було сказано, за домовленістю трьох керівних структур області і міста справу мають намір вирішити так. 9 млн. грн. на завершення бібліотечного комплексу виділить міська рада, за що отримає у ньому поліфонічний конференц-зал для своїх засідань та проведення інших заходів. Крім того, міська влада хоче розмістити там дитячу, медичну бібліотеки та художній музей. Ще 12 мільйонів гривень фінансування, як зазначено у проекті обласної програми добудови та введення в експлуатацію нового приміщення бібліотеки, облрада забезпечить «шляхом гарантування відчуження (передачі інвестору) з комунальної власності існуючої будівлі обласної наукової бібліотеки, що розташована на бульварі Шевченка, 15, у Тернополі через шість місяців після завершення будівництва бібліотеки на майдані Мистецтв…»

За проектом добудувати бібліотеку заплановано упродовж нинішнього і наступного років.

Днями цей проект було розглянуто на нараді у заступника голови обласної ради Мирослава Білика. Присутні на ній — заступник голови облдержадміністрації Богдан Якубовський, заступник голови облради Олег Вітвіцький, відповідальні керівники управлінь капітального будівництва, архітектури, фінансів і культури області та Тернополя висловили свої зауваження та застереження, а загалом оцінили проект як найбільш реалістичний з досі запропонованих для завершення довгобуду.

Далі документ повинні розглянути профільні комісії облради і з можливими допрацюваннями передати на затвердження ради.

Start typing and press Enter to search