Як зазначено у проекті програми, «у Тернополі через відсутність облаштованого за сучасними вимогами приміщення гостро стоїть проблема проведення міжнародних та всеукраїнських симпозіумів, конференцій, форумів, корпоративних нарад, засідань творчих спілок та громадських організацій, художніх виставок. Існує також проблема створення необхідних умов для проведення пленарних засідань сесій Тернопільської міської ради.

Разом этим, через відсутність коштів не вирішується питання завершення будівництва нового приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки, розрахованого на 950 тис. томів. Будівництво розпочато у 1986 році, площа забудови складає 1823 кв. м, загальна площа приміщення — 11 тис. кв. м. Будівельна готовність об’єкта — 80%, орієнтовна вартість завершення будівництва — 21 млн. гривень. Об’єкт є головним у створенні цілісного архітектурного і гуманітарного ансамблю, що має сформуватися на майдані Мистецтв у Тернополі».

З метою раціонального й повноцінного використання нового приміщення, забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів місцевого самоврядування на базі нового приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки пропонується утворити поліфункціональ-ний конференцзал Тернопільської міської ради.

Таким чином, на 5-й поверхах новоутвореного комплексу розмістяться 20 відділів та 8 секторів наукової бібліотеки, Інтернет-центр, 8 спеціалізованих читальних залів, мультимедійний зал на 120 місць, виставковий зал для художніх робіт. Тут будуть облаштовані книгосховища, книжковий магазин, кафе, архів та музей бібліотеки. Працюватимуть палітурна та реставраційна майстерні, надаватимуть послуги психологічна служба «Довіра», громадська юридична консультація «Закон».

На третьому поверсі бібліотеки, у центрі будівлі, вважають розробники програми, необхідно спроектувати та розмістити поліфункціональний конференцзал, де будуть проводитися сесійні засідання Тернопільської міської ради, а в міжсесійний період — інші заходи.

Для забезпечення завершення будівництва планується залучати кошти, незаборонені діючим законодавством. Так, Тернопільській міській раді пропонується вирішити фінансування в обсязі 9 млн. гривень (станом на березень 2008 року) для облаштування конференцзалу.

Тернопільській обласній раді пропонується вирішити фінансування в обсязі 12 млн. гривень шляхом гарантування відчуження (передачі інвестору) з обласної комунальної власності існуючої будівлі обласної наукової бібліотеки, що розташована на бульварі Шевченка, 15 міста Тернополя через шість місяців після завершення будівництва бібліотеки на майдані Мистецтв, відповідно до окремого договору, а також залученням коштів з інших джерел.

Управління культури ОДА має подати проект Програми на розгляд чергової сесії обласної ради.

Start typing and press Enter to search