In Бібліотечні новини, Новини 2020

Серед болючих сторінок історії українського народу тема Голодомору 1932 –1933 років залишається однією з найскладніших і найдраматичніших. Щороку в четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодоморів.

В умовах карантинних обмежень ушанувати  пам’ять жертв Голодоморів можна традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку в пам’ять про вбитих голодом.

У відділі міського абонементу  Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Голод – геноцид в Україні» (до Дня пам’яті жертв голодоморів).

На ній представлено енциклопедичні, науково-документальні видання, матеріали наукових конференцій, монографії, спогади очевидців, а також художні твори: «Жовтий князь»  Барки В.,  «Марія» Самчука У., «Книга жахіття 1932–1938» Литовченків Тимура і Олени, «Розколоте небо» Талан С., «Чорна дошка» Доляк Н., «Голгофа козацьких нащадків» Ткаченко Г. та інші.

Хочемо звернути вашу увагу на такі видання: Енн Епплбом «Червоний голод: Війна Сталіна проти України». Книжка починається з подій 1917 року-Української Революції та українського національного руху, котрий був придушений у 1932–1933 роках, а закінчується сучасними подіями та аналітичними міркуваннями щодо політики пам’яті в сучасній Україні. У центрі уваги–голод УРСР, який, хоч і є складовою загальносоюзного радянського голоду, обговорює приклади  голоду між 1930 та 1933 роками, що призвів до надзвичайно високої смертності, але насамперед ця книжка про особливу  трагедію України; монографія «Лиха коса Голодомору: 1932–1933». Видання є однією зі спроб за допомогою наукового осмислення архівних документів, численних свідчень очевидців якомога повніше розповісти про голод в Україні початку 30-х років, спричинений геноцидним масовим сталінським терором, тотальною колективізацією, розкуркулюванням  індивідуальних селянських господарств, безглуздою та жорстокою політикою.

Книжкова виставка функціонуватиме до 1 грудня  2020 року.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search