In Про нас пишуть, Про нас пишуть 2020

Іванків, М. Літописець рідного краю / М. Іванків // Вільне життя плюс. — 2020. — 23 жовт. — С. 6 : фот.

 

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнуто експозицію до 95-ї річниці від дня народження театрознавця, фольклориста, етнографа, мистецтвознавця, бібліографа, краєзнавця Петра Костьовича Медведика (1925—2006). Вона складається з колекції видань із бібліотеки дослідника та книжкової виставки «Літописець рідного краю».

Петро Медведик — дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, лауреат обласної фольклорної премії ім. В. Гнатюка, Всеукраїнських премії, ім. П. Чубинського та літературно-мистецької премії ім. Братів Лепких. Дослідник опублікував кілька сотень матеріалів із питань літературного краєзнавства, історії українського театру, музики, кіно, живопису, фольклору, а також бібліографії і дискографії.

Неоціненним скарбом для нащадків стало дослідження історії розвитку та становлення Тернопільського академічного, обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.

Петро Костьович сформував багату бібліотеку з історії й теорії українського театру, зібрав численні рідкісні фотоілюстрації, неопубліковані мемуари, документи, листи. Частина бібліотеки зберігається окремою колекцією у фонді Тернопільської ОУНБ та представлена в електронному каталозі книгозбірні.

Книжкова виставка знайомить із дослідницькими роботами П. Медведика, статтями до енциклопедичних видань, наукових збірників, нарисами, творчими портретами діячів літератури, мистецтва, книжками зібраного ним фольклору, укладеними у співавторстві бібліографічними покажчиками, присвяченими історії культури краю. Окремим розділом подано матеріали з оцінкою життя та діяльності дослідника.

На сайті Тернопільської ОУНБ також можна ознайомитися з віртуальною виставкою-портретом «Петро Костьович Медведик: фольклорист, етнограф, краєзнавець, бібліограф».

Recent Posts

Start typing and press Enter to search