In Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

Білий, І. Школа мистецтв — розмінна монета у великій грі : [у статті згадується про закріплення (на сесії міської ради) земельної ділянки за недобудованим приміщенням ТОУНБ і передачу на баланс міської ради незавершеного будівництва бібліотеки] / І. Білий // Номер один. — 2018. — № 38 (19 верес.) — С. 5 : фот.

 

Директором новоствореної Тернопільської міської школи мистецтв імені Ігоря Герети, яка об’єднала в собі обласну експериментальну комплексну школу мистецтв та ЗОШ №21, стала дружина начальника управління культури Тернопільської міської ради Олександра Смика — Марія Гудима. Це стало відомо за результатами конкурсу, який завершився 12 вересня.

На конкурс подали документи троє учасників: директор 21-ї школи Наталя Секелик, виконувач обов’язків директора ТОЕКШМ ім. І. Герети Марія Гудима та вчитель іноземної мови 21-ї школи Оксана Матковська.

Спершу кожний конкурсант провів свою презентацію, потім учасники пройшли тестування і на завершення 12 вересня в управлінні освіти Тернопільської міської ради відбулося голосування.

Конкурсний комітет складався із 16 чоловік у рівній пропорції (по 4 члени комісії) від: засновника, тобто міської ради (в даному випадку це два депутати, представники гуманітарної депутатської комісії Володимир Місько та Наталя Турецька, начальник управління освіти Ольга Похиляк і профільний заступник міського голови Леонід Бицюра), профспілок і громадських організацій, вчителів та батьків. Перші дві групи є стабільними під час усіх подібних конкурсів, а другі — вчителі й батьки — вибиралися шляхом жеребкування, а не за поданням директора, який міг би обрати лояльних до себе людей.

Під час попередніх етапів конкурсу простежувалось, що пані Похиляк та вчителі тягнуть за добре знайомою Секелик. Водночас представники депутатського корпусу і профспілка — за Гудиму, і лише батьки визначались в останній момент.

На підсумкове голосування прибуло 15 із 16 членів конкурсної комісії (один був у відрядженні в Києві). У підсумку за результатами таємного голосування переможцем конкурсу стала Марія Гудима, яка є дружиною начальника управління культури Тернопільської міської ради Олександра Смика. За неї проголосували 9 членів комісії, за Наталю Секелик віддали голоси четверо чоловік і Оксана Матковська отримала всього один голос довіри. Ще один член конкурсного комітету проголосував проти всіх.

Отож директором новоствореної школи мистецтв має стати пані Гудима. Залишається виконати формальність — міський голова за положенням зобов’язаний підписати контракт із переможницею конкурсу. Для цього в Сергія Надала за законом є три робочих дні.

На сьогодні важко однозначно сказати, чи перемога Марії Гудими піде на користь новій мистецькій школі і їй вдасться залагодити той конфлікт, який був під час її утворення. Водночас можна ствердно говорити, що ЗОШ №21 була однією з найгірших у місті як за успішністю її учнів, так і загалом по забезпеченню; інфраструктурі тощо. Свої проблеми були і в обласній школі мистецтв. Це була загалом окрема республіка, вона не підпорядковувалась обласній освіті, а виключно управлінню культури. Робота школи так була вибудувана, що жоден чиновник із «білого» не міг спілкуватися з керівництвом мистецького навчального закладу. Таке право було лише у начальника управління культури Григорія Шергея. У школі архів не здавався 20 років, а два останніх роки школа працювала без ліцензії, відповідно не могла надавати освітніх послуг.

На сьогодні можна говорити, що після об’єднання двох шкіл звільнено 36 працівників з обласної школи мистецтв і одного — з 21-ї школи. Що ж до учнів, то зі старої школи мистецтв у нову перебралися 219 із 300, щоправда, тут треба врахувати випускників, які закінчили школу — хто 9-й, а хто 11-й класи.

Як стало відомо «Номер один», школа мистецтв стала свого роду розмінною монетою між обласною та міською гілками влади. Обласна школа мистецтв, окрім того, що нею важко було управляти, мала велике навантаження на обласний бюджет — близько 12 млн. грн. Так от, область домовилася з містом, що остання бере на себе цю школу, об’єднуючи її з відсталою ЗОШ №21, при цьому обласна влада залишає на собі фінансування мистецької складової нової школи (в сумі 4 млн. грн.). Також місто виконало ще одне зобов’язання: на минулій сесії міської ради депутати закріпили за недобудованою бібліотекою в центрі Тернополя земельну ділянку. І нарешті третя умова цієї багатоходової комбінації: посада директора в об’єднаному навчальному закладі пані Гудимі. Найбільший же бонус для Файного міста — обласна гілка влади домовляється із керівництвом держави про передачу на баланс ТМР найбільшого довгобуду краю — обласної бібліотеки. На сьогодні ця недобудована книгозбірня — свого роду дипломат без ручки, адже на її завершення за нинішніми оцінками потрібно близько 150 мільйонів гривен, яких точно ніхто не дасть. Міська влада свої домовленості на сьогодні чітко виконує, тепер справа за областю. її керівництво при підтримці народних депутатів мало би вийти на Кабмін, щоби той своєю постановою передав цілісний майновий об’єкт — будівлю з землею бібліотеки зі збереженням статусу на баланс ТМР.

Іван Білий

P.S.: А між тим, Ярина Герета, донька відомого історика і мистецтвознавця Ігоря Герети, шукає правду в судах (загалом у справі закриття обласної школи мистецтв відкрито 15 судових проваджень) і не хоче, щоби новостворений заклад носив ім’я її відомого батька.

P.P.S.: На четвер, 19 вересня, заплановано засідання профільної комісії обласної ради, на якій розглядатиметься питання дофінансування мистецької школи, адже на виплату заробітної плати її вчителям уже немає грошей.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search