In Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Видайко, О. Кабмін виділив кошти на завершення добудови архіву — довгобуду Тернопільської області [Текст] : [поряд з довгобудами краю згадана недобудована споруда ТОУНБ] / Ольга Видайко // Вільне життя плюс. — 2017. — № 77 (4 жовт.). — С. 2 : фот.

 

ПРО ТЕ, ЩО Є ПОСТАНОВА КАБМІНУ, ЗГІДНО З ЯКОЮ НА ЗАВЕРШЕННЯ БУДІВНИЦТВА ОБЛАСНОГО ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ВИДІЛЕНО 26 МЛН ГРН, ПОВІДОМИВ ОЧІЛЬНИК ТЕРНОПІЛЬЩИНИ СТЕПАН ВАРНА ПІД ЧАС ВИЇЗНОГО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ В ГУСЯТИНІ.

— Це вже третій довгобуд в області, який ми реалізуємо за два роки нашої роботи. Першим вдалося здати в експлуатацію перинатальний центр «Мати і дитина», другим — лабораторний комплекс Тернопільської університетської лікарні. На черзі — обласний архів, і залишається ще один знаковий довгобуд — обласна бібліотека. Наразі ми працюємо з міською радою щодо спільного бачення у вирішенні цього питання, — зазначив Степан Варна.

Також він наголосив, що питання завершення будівництва архіву-довгобуду, що на масиві «Дружба» в Тернополі, стояло гостро. Будівництво цього об’єкта розпочали ще в 1991 році. Втім, через відсутність коштів завершити його було неможливо. Лише 2015-го вдалося відновити фінансування. Тепер, за словами очільника області, Кабмін виділив потрібних 26 млн грн, які спрямують на те, щоб здати довгобуд в експлуатацію. З них 5 млн грн це — будівельна частина, майже 21 млн грн — технічне оснащення самого об’єкта.

— Ми повинні забезпечити історичну справедливість і повернути Українській греко-католицькій церкві приміщення монастиря, де сьогодні зберігається обласний архів. У цьому питанні ми отримали підтримку від Президента України Петра Порошенка, а також від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Завершення цього будівництва має надзвичайно важливе значення, позаяк архів буде центром науки, освіти та нашою черговою можливістю вирішити питання з довгобудом в області, — підкреслив Степан Барна.

Як тільки кошти надійдуть до області, будівництво зможуть продовжити. Нині в будівлі майбутнього архіву практично зроблена вся мережа інженерії, проведено утеплення фасаду, є котельня, зроблена система вентиляції. Додатково залишається облаштувати електромережу й завершити перший та другий поверхи. Від третього до дев’ятого поверху всі роботи виконані на 99 відсотків. Об’єкт розрахований на півтора мільйона одиниць зберігання, а це означає, що його завершення дасть можливість вирішити питання не лише обласного архіву, а й районних архівних відділів, архівних підрозділів органів державної влади, органів місцевого самоврядування та всіх установ і організацій, які є фондоутворювачами обласного Державного архіву.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search