In Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Перун, В. Святкувань без гірчинок не буває [Текст] / Віра Перун // Вільне життя плюс. — 2017. — 1 верес. — С. 1. — (Нотатки із сесії).

 

Урочиста шоста сесія Тернопільської обласної ради, перше пленарне засідання якої відбулося в День державного прапора України, стартувала з піднесеного тону, а перейшла в гарячу і не зовсім приємну дискусію довкола питання про приміщення бібліотеки-довгобуду і школи мистецтв ім. І. Герети.

Пленарне засідання традиційно розпочали з Державного гімну, який цього разу лунав не «фонограмно», а у виконанні хору Тернопільської обласної філармонії. Також у сесійній залі заспівали духовний славень «Боже великий, єдиний!»

Опісля керівництво обласної ради вручило подяки, грамоти відомим людям нашого краю. Представники фракцій з вітальним словом звернулися до мешканців Тернопільщини. Тоді депутати внесли доповнення і затвердили порядок денний. Цього разу він був «святково коротким» — усього десять питань.

Після голосування за депутатські запити народні обранці зупинилися на розгляді електронної петиції «Про передання Тернопільській обласній комунальній експериментальній комплексній школі мистецтв імені Ігоря Герети права власності на землю та приміщення, яке передбачалося для будівництва Тернопільської обласної бібліотеки, за адресою площа Героїв Євромайдану, 17 (щодо програми розвитку Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. І. Герети)». Питання — доволі дискусійне, тож його обговорення затягнулося.

Авторка петиції Тетяна Цаволик у згаданому документі пропонувала передати школі мистецтв недобудовану бібліотеку, натомість облрада мала б віддати чи продати інвестору існуюче приміщення школи разом із земельною ділянкою. Депутати заперечили: розпоряджатися довгобудом на площі Героїв Євромайдану вони не можуть — це державна власність. А ідею продавати/віддавати існуюче приміщення школи мистецтв назвали аферою.

У результаті тривалої дискусії, емоційних виступів авторки петиції, народних обранців і батьків учнів школи мистецтв депутати проголосували за таке рішення: петицію підтримати, однак лише в частині необхідності вирішення питання забезпечення школи належними приміщеннями. Також утворити робочу групу (за участю представників облради, облдержадміністрації, Тернопільської міської ради, адміністрації та батьківського комітету школи мистецтв, ініціаторки подання електронної петиції Тетяни Цаволик і представників громадськості), яка вивчатиме ситуацію. Напрацювання розглянуть на наступному пленарному засіданні сесії.

На завершення сесійного дня депутати розглянули ще кілька господарських питань і розійшлися.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search