In Про нас пишуть, Про нас пишуть 2016

На Тернопіллі переполох: три міністри — в один день [Текст] // Номер один. — 2016. — 30 берез. — С. 5 : фот.

Під час візиту до м. Тернополя Геннадій Зубко, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, торкнувся проблеми добудови нового приміщення Тернопільської ОУНБ.

Три міністри та два заступники — і все в один день. Такої кількості поважних гостей Тернопілля не бачило вже давно, їх візит то підтверджували, то скасовували, а коли стало відомо, що столичні посадовці вже у дорозі, працівники до ночі пуцували школи, лікарні, університети — усе, де мала ступити нога поважних чиновників.

Міністри та їхні заступники приїхали у Тернопіль на відкриття одного з місцевих довгобудів — перинатального центру. Цей заклад став гордістю для адміністрації «білого дому», тому високі чини не упустили можливості похизуватися ним перед столичним керівництвом. Попри це, у кожного з посадовців було заплановано ряд заходів. Очільник медичної галузі Олександр Квіташвілі їздив у лікарні та зустрічався з медиками. Голова ДНСН провів нараду з підлеглими та вручив їм нагороди. Заступник міністра освіти Павло Хобзей мав зустрічі з освітянами і розповів про особливості функціонування освітніх закладів у новостворених громадах. Найбільше справ було у Віце-прем’єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка. Його возили практично по всіх проблемних об’єктах, очевидно, розраховуючи на підтримку уряду. Головні тези високопосадовців слухали і наші журналісти.

Про зарплати медиків

Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України:

— Важливо, щоб медицина була наближена до людей, а лікарі отримували гідну заробітну плату. Ми маємо достатньо для цього ресурсу, але нераціонально його використовуємо. Наприклад, з державного бюджету на області передбачено 40 млрд. грн. субвенцій. 35% цих коштів має йти на первинну медицину. Це приблизно 15 млрд. грн. Згідно з європейським стандартом, на 1500 громадян передбачено один лікар або один лікар та медсестра. По всій Україні нам потрібно близько 30 тис. медиків. Ділимо 15 млрд. на 12 місяців та 30 тис. лікарів і отримує по 40 тис. грн. в місяць. У нас є потенціал, щоб люди, які працюють у первинній медицині в селах, отримували таку зарплатню. Але ми ці кошти витрачаємо на утримання 16 млн. м2 радянської інфраструктури, яка є неефективною, яку важко опалювати та обслуговувати.

Про обласну бібліотеку

Геннадій Зубко, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України:

— Колись хтось у Києві вирішив, що Тернополю необхідна бібліотека на 10 тисяч квадратних метрів. А в громади не було бажання розуміти, навіщо така площа під бібліотеку. Зараз потрібно, щоб була чітка концепція того, що буде у цьому приміщенні. Думаю, що варто ще щось додатково розміщати в цій установі, щоб збільшити її функціонал. Якщо це громаді потрібно, вона повинна сказати: «Ми маємо такий бюджет, маємо такі можливості — допомагайте нам». І ми будемо дивитися, що через Фонд регіонального розвитку чи інший напрямок добудовуватимемо. Очікуємо від вас інформації, що саме ви бачите там, бо це послуга, яку надаватимуть саме вам, і після цього ми будемо долучатися. Немає нерозв’язних питань. Від вас — чіткий проект, що там має бути, від нас — підтримка.

Про нові пожежні частини

Микола Чечоткін, голова ДСНС України:

— Створення нових та підтримання боєготовності діючих підрозділів місцевої пожежної охорони є вкрай важливим аспектом. Адже це сприятиме побудові ефективної системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області. Цим планом передбачено декілька етапів. Перш за все, це створення потужної і розгалуженої системи місцевих пожежних командна також формувань добровольців, які також будуть залучатися до питань ліквідації пожежі та надзвичайних ситуацій.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search