In Про нас пишуть, Про нас пишуть 2016

Гарасимів, З. Тернопільській школі мистецтв шукають нове приміщення [Текст] / З. Гарасимів // Номер один. — 2016. — 30 берез. — С. [15] : фот.

Довгобуд Тернопільської ОУНБ місцева влада планує перепрофілювати на поліфункціональний заклад, зокрема розмістити в ньому обласну експериментальну комплексну школу мистецтв ім. І. Ґерети.

Місцева влада вкотре взялася вирішувати проблему обласної школи мистецтв ім. І. Герети. На Тернопільщині виявилось так багато талановитих дітей, що вони не поміщаються у закладі. Школа потребує розширення, та перспектива її розбудови є малоймовірною. Влада виношує власний план розвитку подій, але говорить про нього дуже мало. Це породило нові чутки про подальшу долю закладу. Наскільки ці версії відповідають дійсності, «Номер один» запитала у перших осіб міста та області.

Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв — єдина в Україні, яка одночасно надає загальну середню та мистецько-профільну освіту. Через високу професійність викладацького складу заклад швидко набув популярності серед жителів області. З року в рік охочих навчатися у школі збільшується. Традиційно серед маленьких талантів проводять конкурсний відбір. Наприклад, у 2015 році в заклад прийняли 80 нових вихованців. Ще десятку діток довелось відмовити, хоча вони теж були талановиті. Основна причина — відсутність вільних місць у класах.

Долати труднощі адміністрація закладу вже звикла. Тут часто виникали проблеми з фінансуванням. Були зазіхання і на приміщення, яке знаходиться у центрі міста. А зараз нагадала про себе стара-нова проблема — відсутність вільних класів. Керівник закладу неодноразово піднімав питання будівництва третього поверху. Однак, враховуючи вартість проекту, все залишалося на рівні планів. Близько року тому влада озвучила іншу позицію: об’єднати всі юнацькі навчальні заклади під одним дахом у новій обласній бібліотеці. Мовляв, тернопільський довгобуд раціональніше перепрофілювати на поліфункціональний заклад. Йому навіть дали умовну назву — поосвітницький центр. Логіка в цьому, відверто кажучи, є. Вклавши у будівництво купу грошей, обмежитись лише бібліотекою було б безгосподарно. Та з’явилося два «але». По-перше, на перепрофілювання необхідно дозвіл Кабміну. По-друге, розмістити поряд бібліотеку і, скажімо, музичну школу, в якій постійно лунає музика, доволі складно. Потрібна неабияка шумоізоляція.

Поки конкретних дій щодо розширення школи з боку влади не було, у вузьких колах з’явилася інформація, що мистецький заклад можуть переселити в одну з загальноосвітніх шкіл обласного центру. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна сказав, що не допустить цього. І єдине приміщення, в яке можуть перенести школу, — це бібліотека.

— Ніхто не буде виселяти школу мистецтв. Вона була, є і буде — і це моя принципова позиція, — каже Степан Барна. — Поки ми не вирішимо проблему школи мистецтв, вона знаходитиметься там, де й зараз. У мене є своє бачення щодо розвитку цього закладу в частині умов навчання. Та їх можна реалізувати лише на базі нової універсальної обласної бібліотеки. Тому поки остання установа не готова до роботи, про зміну місця розташування школи мистецтв мова не ведеться. Це одне з найбільших надбань сфери освіти та культури області і ми повинні створити там гідні умови для роботи та навчання.

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук хоч і завуальовано, та все ж фактично підтвердив слова свого колеги з адміністрації.

— На сьогодні школа мистецтв потребує кращих умов. Перш за все мова йде про відсутність приміщень. Дітям тісно. Рада шукає шляхи вирішення цієї проблеми. Є певні напрацювання, однак ми чекаємо одне дуже важливе рішення Кабінету Міністрів. Якщо вдасться отримати позитивну відповідь, то обов’язково поінформуємо громаду. До речі, воно стосуватиметься не тільки школи мистецтв, а й музичної школи, бібліотеки. Тобто питання комплексне, — каже Віктор Овчарук.

На випадок блокування даного питання Кабміном місцева влада має план «Б». Це будівництво третього поверху. Та в області все ж таки сподіваються на підтримку уряду.

Як повідомили «Номер один» власні джерела у «білому домі», міськрада пропонувала взяти установу з усіма її проблемами на повне забезпечення (зараз заклад утримується на умовах співфінансування — авт.) при умові передачі майнового комплексу. Та міський голова Тернополя Сергій Надал цю інформацію спростував. За його словами, місто готове й надалі співфінансувати заклад і не більше…

Recent Posts

Start typing and press Enter to search