«Здоровʼя — безцінний дар природи, воно дається, на жаль, не навіки, його треба берегти. Але здоров’я людини багато в чому залежить від неї самої, від її способу життя, умов праці, звичок та духовності…»

Іван Петрович Павлов.

 

Здоров’я — найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим.

Здоров’я, як і щастя, кожен розуміє по-своєму. Але безперечно, що здоров’я — це не лише аналіз крові або показник тиску. Найсучасніша медицина не зможе допомогти, поки людина не усвідомить, що її здоров’я — є результат її власної духовної, моральної, емоційної, інтелектуальної і фізичної досконалості.

Здоров’я — це якість життя. Це можливість міцно спати вночі, не відчувати біль під час руху, з апетитом їсти. Мати чудову пам’ять і можливість досягти те, що важливо саме для нас. Здоров’я — це час, що ми проводимо з сім’єю, прогулянки лісом, вміння радіти, не боятися майбутнього та протистояти стресу. Здоров’я — це шанобливе відношення до свого тіла, оптимізм та смак до життя.

Кожна людина сама визначає дії, які необхідні для досягнення оптимально гарного самопочуття. І все ж пропонуємо дослухатися до порад, що даються у книжках, зібраних на віртуальній виставці «Вчимося бути здоровими».

 

ВЧИМОСЯ БУТИ ЗДОРОВИМИ

 

616

А31

Адлер, Яель. Зовнішня історія : що приховує шкіра? Два квадратні метри, які визначають наш спосіб життя / Я. Адлер ; пер. з нім. С. Зубченка ; наук. ред. Т. В. Стеценко ; іл. К. Шпітцер. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 352 с. : іл. — (Міжнародний бестселер).

А ви знали, що шкіра — найбільший орган нашого тіла? Це наш зовнішній шар, захисна оболонка, камуфляж, антена, яка допомагає взаємодіяти з довкіллям. На одному квадратному сантиметрі шкіри міститься майже 2500 рецепторів. Тільки уявіть — шкіра здатна слухати й нюхати! А ще вимірювати температуру, поглинати світло, перетворюючи його на тепло. Вона захищає нас, але й сама потребує захисту. Бо на шкірі живе величезна кількість бактерій, грибків, вірусів та паразитів. Шкіра — це карта, яка відображає все, що відбувається в нас усередині. Давайте разом навчимося читати її!

 

 

616

Б83

Борстель, Йоганес Гінріх. Внутрішня історія. Серце — найважливіший орган нашого тіла / Й. Г. Борстель ; пер. з нім. С. Зубченка. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 256 с. — (Міжнародний бестселер).

Наше серце — це сонце. Довкола нього обертаються планети-органи. І варто серцю дати збій, як усі інші процеси в організмі почнуть виходити з ладу. Книжка — неймовірна та захоплива історія, в якій автор ділиться невідомим фактами про найвідоміший орган, його будову, хвороби та їхню профілактику.

Автор відповідає на безліч запитань простою мовою, чергуючи анатомічні й фізіологічні описи та теорію з цікавими оповідками, практичними порадами і кумедними випадками з власного життя.

 

 

 

616

Б87

Бредесен, Дейл. Альцгеймер — не вирок! : ReCODE: перша програма лікування й профілактики спаду когнітивних функцій / Д. Бредесен ; пер. з англ. О. Бершадської. — Київ : BookChef, 2018. — 336 с.

Кожен знає когось, хто видужав від раку, але й досі ніхто не згадає нікого, хто видужав від хвороби Альцгеймера.

Автор наводить найдієвіші поради щодо профілактики, запобігання, а можливо, й перемоги в двобої з хворобою Альцгеймера. У книжці зауважено, що хвороба Альцгеймера — це не лише одне захворювання, як наразі вважають, а аж три.

У протоколі ReCODE, що є результатом понад 20 років досліджень деменції, автор наводить рекомендації щодо відновлення балансу метаболічних чинників шляхом зміни способу життя, вживання вітамінних комплексів і зміни раціону харчування, підвищення фізичної активності й зниження стресових ситуацій. Результати дотримання рекомендацій вражають! Видання дарує нові надії широкому загалу пацієнтів, няням, лікарям і лікувальним центрам, дає змогу зазирнути всередину науки і пропонує покроковий план, який фундаментально змінить наше сприйняття хвороби Альцгеймера і навіть те, що ми про неї думаємо.

 

616

Г12

Габбард, Джеймс. Перша невідкладна допомога своїми руками : Що робити, якщо швидка не поспішає / Дж. Габбард ; пер. з англ. Я. Лебеденка. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 336 с. : іл.

Карета швидкої не завжди швидка. Затори на дорогах, аварії, складні погодні умови — чимало ситуацій можуть затримати лікарів, на яких ми так чекаємо. Але навіть секунда зволікання деколи коштує потерпілому життя. Що робити, коли поруч немає фахівця-медика і необхідно надати першу допомогу собі чи іншій людині? Хапати посібник Джеймса Габбарда, сімейного лікаря із 30-річним досвідом. Забиття, порізи, переломи, обмороження та відмирання, кровотеча, отруєння, запаморочення, стрибки артеріального тиску, аритмія, епілептичні напади, інсульт, судоми, втрата свідомості, опіки, колоті й різані рани, укуси тварин і комах — ця книжка містить усе, що необхідно знати про найпоширеніші проблеми зі здоров’ям у дорослих та дітей, аби завжди бути напоготові.

 

612

Д62

Дойдж, Норман. Самовідновлення мозку / Н. Дойдж ; пер. з англ. А. Марховської. — Київ : Наш формат, 2020. — 416 с. — (Бестселер The New York Times).

Ми живемо в переломний для медицини момент. З’являються відкриття про те, що мозок може зцілюватися, а отже, є шанс подолати невиліковні захворювання. Клітини мозку здатні обмінюватися електричними імпульсами, а також утворювати нові зв’язки, що є основним шляхом до одужання. Тож як за допомогою світла, вібрацій і звуків знизити ризик деменцій, полегшити хронічний біль, пом’якшити симптоми аутизму й ДЦП? І як тіло допомагає мозку відновлюватися?

Автор вказує на численні клінічні дослідження нейропластиків, які доводять, що мозок може зцілюватися й повертати втрачені функції. У виданні можна прочитати історії людей, які докорінно змінили стан свого здоров’я і навіть віднайшли здібності, про існування яких не здогадувалися.

 

616

К17

Каланіті, Пол. Коли подих стає повітрям / П. Каланіті ; пер. з англ.: Н. Трохим, Т. Микитюк. — 2-ге вид. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 256 с. — (#1 New York Times bestseller).

У травні 2013 року, за крок від омріяної медичної та наукової кар’єри, Пол Каланіті діагностував у себе рак легенів 4-ї стадії й розпочав свою книгу. Крапку в ній поставила його смерть навесні 2015-го. А за десять місяців відверта та мужня історія боротьби, кохання й самовідданої лікарської праці стала бестселером № 1 за версією The New York Times та увійшла до лідерів продажів на Amazon.com. Вражаюча сповідь талановитого нейрохірурга, який захворів у 35 років. «Чому я?» Помирати від раку в молодому віці й знати, що твій випадок — один на десять тисяч. Безліч разів повідомляти хворим про страшний діагноз, вирішувати, чиє життя можливо врятувати, а чиє ні, — і раптом самому опинитися на лікарняному ліжку й чекати вироку, скільки тобі залишилося. Назавжди розпрощатися з мріями про складні операції та наукову працю… А тоді зрозуміти: іншого вже не буде й правильне запитання «А чому не я?». І, забувши про біль, прийти до операційної, жити, кохати — і взяти на руки новонароджену донечку…

Ця зворушлива та надихаюча історія так і залишиться недописаною. Бо це — історія про життя, а не про смерть, історія, що вчить мужності, стійкості, вірності професійному обов’язку та вмінню побачити в страшному діагнозі не вирок, а шанс зробити життя немарним.

 

796

К21

Карачина, Марі. Never Stop = Не зупиняйся біжи! / М. Карачина ; пер. з рос. С. Дворницького. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 224 с.

Хочете змінити своє життя, але не наважуєтеся зробити перший крок? Мрієте стати стрункими й здоровішими, та не знаєте з чого почати? Намагаєтеся подолати стрес та впорядкувати свої думки? Не відкладайте «на завтра». Ця книжка — добрий спосіб почати позитивні зміни вже сьогодні. Авторка — учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренер та засновниця клубу «Skinny&Strong», переконана, що біг — це значно більше, аніж просто вид спорту. Це спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити цілі й досягати їх. Адже рух — це життя. А книжка — лише маленький стимул, перший крок, щоб змінити звички та почати вдосконалювати світ навколо вас. Тож одягайте кросівки і never stop!

 

796

М19

Малиновська, Валентина. Хатха-йога : ілюстрована енциклопедія асан / В. В. Малиновська, І. І. Ткачов. — Харків : Віват, 2017. — 272 с.

Йога — давня індійська культура, яка за своїм дивовижним впливом на людину не має рівних. Сьогодні, як і тисячоліття тому, йога допомагає кожному знайти свій секрет здоров’я, краси й довголіття. У виданні запропонована унікальна система динамічних і статичних вправ — асан і пранаям, — а також подані докладні описи техніки їх виконання. Тим, хто практикує йогу, запропоновані понад 200 фотографій, які допоможуть зрозуміти, наскільки точно і правильно виконується та чи інша дія. Вивірена багаторічною практикою послідовна система освоєння йогічної майстерності допоможе нам не лише отримати тілесне здоров’я, але й збагатитися духовно.

 

616

М90

Мукерджі, Сіддгартха. Закони медицини: нотатки на полях невизначеної науки / С. Мукерджі ; пер. з англ. І. Серебрякової. — Харків : Віват, 2017. — 96 с. : іл. — (TED books).

Чи є в медицині закони, аналогічні до інших наук? Автор розповідає про найзагадковіші та найповчальніші випадки зі свого досвіду, які врешті-решт привели його до визначення трьох принципів, що керують сучасною медициною.

Ця книжка, багата на історичні факти й приклади з життя, показує нам захопливий світ, у якому лікарі ведуть боротьбу та здійснюють відкриття і який рідко постає перед широким загалом.

«Закони медицини», провокативні й людяні, є дороговказом для кожної професії, у якій є місце для відкриття. Зрештою, ця книжка закладає підвалини нового розуміння не лише медицини, а й світу навколо.

 

616

П91

Пфайфер, Самюель. Психосоматика : як ми можемо розуміти мову тіла? / С. Пфайфер ; пер. з нім. І. Давиденко. — Львів : Свічадо, 2018. — 56 с.

Те, що автор описує у книжці не суто інформація з підручників, а надбання його особистого досвіду. Майже кожен день він спілкується з пацієнтами, які мають різноманітні скарги на самопочуття, при цьому медичні обстеження не виявляють патологічних ознак.

Мова тіла є універсальною, люди одразу її зауважують, незважаючи на те, де проживають. Описи захворювань, викладені у книжці доступною мовою, допоможуть нам краще зрозуміти сингали свого тіла.

Видання присвячене проблемі надання просвітницької та медичної допомоги хворим з психосоматичними розладами та їх оточенню.

 

53

С17

Самомасаж для тих, хто не звик марно гаяти час : як швидко та ефективно зняти напруженість і перевантаження м’язів / упоряд. З. Лобач. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 128 с.

Прагнучи пристосуватися до шаленого темпу життя, до великих навантажень на роботі та вдома, ми нерідко забуваємо про себе, про елементарні прийоми захисту власного організму. Ми звикаємо до стану внутрішньої напруги, до відчуття постійної втоми, а тому не звертаємо на них уваги. Однак настає час, коли тіло, доведене до крайньої межі, починає благати: «Допоможи!»

Викладена у цій книжці техніка самомасажу побудована на досить простих вправах, які не вимагають спеціальної фізичної підготовки, багато часу чи, скажімо, особливих пристосувань. Виконуючи їх будь-де і будь-коли, ми зможемо за лічені хвилини підвищити життєвий тонус організму, покращити самопочуття, а за потреби й позбавитися болю. Утім не слід забувати, що краще попередити захворювання, аніж згодом лікуватись. Тож видання містить вправи і поради, що допоможуть нам уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому….

 

616

С32

Серван-Шрайбер, Девід. Антирак. Новий спосіб життя / Д. Серван-Шрайбер ; пер. з англ. Т. Бойка ; наук. ред. Т. В. Стеценко. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 368 с. — (Міжнародний бестселер).

Коли авторові було тридцять, у нього діагностували рідкісну й небезпечну форму раку — гліобластому головного мозку. Але він не дозволив хворобі знищити себе і обрав життя. Протягом п’ятнадцяти років автор досліджував онкологію, вивчав, аналізував та втілював на практиці методи профілактики та лікування раку. У виданні просто й доступно розповідається про природні механізми захисту від онкологічних хвороб.

У книжці описано випадки з практики не лише самого автора, а і його колег-онкологів, представлено факти, рецепти, таблиці й посилання на провідні наукові видання. Це досвід людини, яка не з чуток знає, як жити з раком, не втрачаючи надії на одужання.

 

611

С82

Стороженко, Галина. Людина та її тіло : [для дітей мол. шк. віку] / Г. В. Стороженко. — Харків : Ранок, 2018. — 64 с. : іл. — (Пізнаємо та досліджуємо).

Видання у зрозумілій і цікавій формі познайомить юного читача з будовою людського тіла. За допомогою енциклопедії школяр зможе дізнатися безліч цікавих і корисних фактів з області анатомії і фізіології людини. На кожному розвороті юного дослідника чекають цікаві факти, завдання або питання і яскраві ілюстрації.

 

 

ДЛЯ НАЙГАРНІШИХ ТА НАЙПРИВАБЛИВІШИХ

 

613

Г47

Гільяно, Мірей. Чому француженки не гладшають : приголомшливий вигляд без жодних дієт / М. Гільяно ; гол. ред. В. Александров. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 304 с.

У чому криється секрет французьких жінок, або, інакше кажучи, як пояснити той факт, що вони навіть у поважному віці зазвичай мають статуру двадцятип’ятирічних дівчат? Як їм вдається насолоджуватися такими «забороненими» продуктами харчування, як хліб, шоколад, вино, і при цьому залишатися стрункими? Авторка, яка не один рік вивчала спосіб життя та уподобання представниць прекрасної статі різних країн, пропонує разом із нею проаналізувати основні відмінності у їхньому ставленні до себе і свого життя та на прикладі француженок обрати власний шлях до краси, здоров’я і гармонії.

 

 

613

Д44

Діаз, Камерон. Книга про довголіття : наука про процес старіння, про біологічні властивості сили і привілейованість часу / К. Діаз, С. Барк ; з англ. пер. М. Сафонова. — Київ : BookChef, 2017. — 272 с. : іл.

У виданні вміщено поради та інформацію, що стосуються охорони здоров’я. Авторки не ставлять перед собою завдання, щоб вона замінила поради лікаря та вважають, що це лише додаткова література до регулярного догляду за нашим здоров’ям й рекомендують звернутися по пораду до свого терапевта перед тим, як приступити до будь-якої медичної програми чи лікування.

 

 

 

612

З-91

Зубарєва, Наталія. Вальс гормонів: маса тіла, сон, секс, краса та здоров’я — усе, мов на долоні / Н. Зубарєва ; пер. І. Хомчук. — 3-тє вид. — Київ : BookChef, 2018. — 352 с. : іл.

Авторка — лікарка, яка спеціалізується на гормональному здоров’ї й харчуванні задля досягнення балансу ендокринної системи. Видання — унікальна жіноча енциклопедія здоров’я.

Ми дізнаємося, як:

  • змешити вагу;
  • позбутися безсоння;
  • нормалізувати жіночий цикл;
  • стати красунею з ідеальною шкірою, нігтями і волоссям;
  • відчути крила за спиною і нескінченний приплив енергії і сил.

Десятки відповідей на найважливіші і серйозні запитання про жіноче здоров’я, про проблеми, пов’язані з гормональним дисбалансом, і їх вирішення.

 

613

К68

Корольова, Вікторія. Всюди — Королева : оригінальна методика тренувань у будь-яких умовах / В. Корольова ; фото А. Гречанікова. — Тернопіль : Джура, 2017. — 108 с.

Регулярні фізичні навантаження і правильне харчування дозволяють бути завжди здоровими, активними, енергійними, а значить — вродливими, життєрадісними та молодими в будь-якому віці. У виданні ми знайдемо перевірені досвідом вправи для різних груп м’язів, які дозволять нам у будь-яких умовах підтримувати себе в гарній формі, без тренажерів та інших допоміжних засобів, а також поради щодо харчування та інших аспектів здорового способу життя.

 

 

 

618

Л43

Лелюх, Наталія. Відверта розмова про жіноче здоров’я : просто про головне / Н. Лелюх ; пер. з рос. Татусі Бо. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 256 с.

Авторка — популярна блогерка і прекрасна лікарка, прагне зруйнувати вкорінені у свідомості кількох поколінь стереотипи про жіноче здоров’я. Дотримуючись цих стереотипів, жінки в кращому випадку не досягають прогресу, а в гіршому — завдають собі шкоди. Просто й доступно, з невичерпним оптимізмом і повагою до читача докторка пояснює складні та важливі речі: що необхідно знати сучасній жінці про лікарів і пацієнтів, мікрофлору й гормони. Авторка зазначає, які нюанси допоможуть установити точний діагноз, які аналізи його підтвердять, а на які ми просто викинете купу грошей; як лише з одного погляду на рецепт визначити, що перед нами непрофесійний та недобросовісний лікар, та ще багато іншого про вагітність, менопаузу, замісну гормональну терапію…

 

615

С36

Сілкокс, Кеті. Здорова, щаслива, сексуальна : мудрість аюрведи для сучасної жінки / К. Сілкокс ; пер. з англ. О. Дятел. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 334 с.

Якщо ми нічого не знаємо про аюрведу, але прагнемо змінити своє життя — це видання для нас. Кращого експерта не знайти, адже авторка пройшла власний шлях удосконалення та знає все про труднощі перевтілення, пошук життєвого балансу і зміцнення жіночого здоров’я.

Відкидаємо стереотипи: аюрведа не змусить нас відмовитися від приємних посиденьок у кав’ярні та інших задоволень. Не змусить харчуватися повітрям та щосекунди повторювати мантри. Аюрведа нагадує стильний аксесуар, без якого не обійтися жодній сучасній жінці, яка прагне бути здоровою, щасливою та сексуальною. Дієві методики та вправи, античні практики та медитації з пробудження життєвої енергії, поради щодо харчування й ритуалів догляду за тілом стануть секретом тривалої молодості та блиску в очах. Усередині кожної з нас дрімає богиня. Тож, красуні, час прокидатися!

 

613

Ф41

Фем, Ольга. Самоучитель із догляду шкіри #1 / О. Фем ; пер. Т. Клюкіної. — Київ : BookChef, 2019. — 224 с.

Авторка — косметологиня та блогерка, прагне допомогти максимальній кількості читачів правильно доглядати за шкірою, навчитися розрізняти ефективні та неефективні косметичні засоби, розуміти потреби та особливості власної шкіри.

Якщо ми багато років купуємо різноманітну косметику, та бажаного ефекту від неї досі не отримали — припиняймо витрачати кошти дарма. Станьте для себе найкращим косметологом — забезпечте своїй шкірі правильний та результативний догляд, користуючись порадами видання.

 

ЗДОРОВ’Я ТА ДОВГОЛІТТЯ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ХАРЧУВАННЯ

 

613

Г19

Гандрі, Стівен Р. Рослинний парадокс : Приховані небезпеки в здоровій їжі, від яких ми хворіємо та гладшаємо / С. Р. Гандрі, О. Бел-Буель ; з англ. пер. І. Павленко. — Київ : BookChef, 2018. — 416 с.

«Від того, що ми їмо, залежить усе наше життя, а наше здоров’я — від того, що їсть наша їжа», — стверджує автор. Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник — найбільший орган імунного захисту в людському організмі.

У виданні наводиться список корисних для здоров’я продуктів, а також рецепти дуже простих у приготуванні страв з них, які сприятимуть досягненню наших цілей — втратити надокучливу зайву чи набрати вагу бажану, позбутися хвороб, які заважають повноцінно жити і працювати.

 

 

613

Г79

Грегер, Майкл. Як не померти передчасно : їжа, яка відвертає та лікує хвороби / М. Грегер, Д. Стоун ; пер. з англ. В. Горбатька. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 512 с.

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати — спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.

Автор — всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікання тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.

 

613

М52

Меркола, Джозеф. Жири на дієті. Кетодієта для боротьби з раком, поліпшення роботи мозку та посилення енергійності / Дж. Меркола ; пер. з англ. Т. Семигіна. — Київ : BookChef, 2019. — 416 с.

Видання обов’язкове для прочитання усім, хто хоче привести до ладу своє тіло і не хворіти. Автор ось уже кілька десятиліть є провідником у здорове життя. Його книжка — це справжній шедевр, що став результатом багаторічної наукової і практичної діяльності. Доктор Меркола пропонує науково обґрунтовані спростування шаблонів, що склалися, і простягає своїм читачам руку допомоги в боротьбі за міцне здоров’я.

 

 

 

613

М82

Москоні, Ліса. Їжа для мозку : Наука розумного харчування / Л. Москоні ; пер. з англ. В. Глінки. — Київ : Наш формат, 2019. — 336 с.

Наш мозок — особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. Одного дня ми читаємо, що треба за будь-яку ціну уникати холестерину, а наступного — що він навпаки підтримує здоров’я мозку. Проблема таких сенсаційних заяв у тому, що лише мізерну їх частку було ретельно перевірено.

То якою має бути їжа для мозку? Чи здатна лише сама оливкова олія врятувати від «Альцгеймера»? Яка глюкоза потрібна нашому мозкові? І як зробити свій корисний раціон не лише поживним, а й смачним?

 

Підготувала Людмила Рюміна,

завідувачка відділу читального залу

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку