Цьогоріч 4 січня відзначаємо  Всесвітній  день азбуки  Брайля, який підкреслює важливість системи письма, що складається з опуклих крапок, для людей з порушеннями зору. В основі шрифту Брайля – комбінація із шести крапок, у якій зашифрована певна літера алфавіту, цифра або символ. Азбука надає людям з порушеннями зору можливість мати незалежний доступ до інформації, зокрема про свої права.

Пропонуємо Вашій увазі доповнену віртуальну виставку книжок шрифтом Брайля, які надані безкоштовно  за підтримки благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» та Національного університету «Львівська політехніка».

Пропонуємо ознайомитися з книжками шрифтом Брайля, які надійшли до бібліотеки упродовж 2016 – 2020 років.

Віртуальна виставка постійна й поповнюватиметься новими виданнями.

* * *

821(477)
В 25

Вдовиченко, Г. 36 і 6 котів – компаньйонів [Шрифт Брайля]. У 2 ч./ Г. Вдовиченко ; ред. тексту шрифтом Брайля Н. Г. Щємєлініна. — Київ : Антологія, 2019. — 106 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Самотнім бабусям і дідусям, що живуть у старечому будинку, потрібні помічники. А декому з великого котячого гурту час повчитися піклуватись про інших. Старенькі та 36 і 6 котів зустрінуться. Це знайомство приведе до неймовірних змін у житті людей і котів. Котів, які стануть не лише компаньйонами, але й футболістами і театральними акторами.

821(477)
Г37

Гербіш, Н. Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція [Шрифт Брайля] / Н. Гербіш. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 68 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Лука і Терезка знову вирушають у захопливу мандрівку з Чарівним Атласом. Вони опиняються у Гринвічі – передмісті Лондона. Там проходить нульовий меридіан, що ділить світ на Східну і Західну півкулі. Древня обсерваторія, знайомство з професором Чемберсом, багато цікавинок із життя моряків і розвитку географічної науки – усе це чекає на юних читачів у другій книжці трилогії Надійки Гербіш.

821(477)
К46

Кічура, Л. Добрі мамині казки [Шрифт Брайля] / Л. Кічура ; ред. тексту шрифтом Брайля: К. Івашутіна, М. Сидоряк ; обкл. Н. Манько. — Львів : Нац. ун-т “Львівська політехніка”, 2019. — 86 с.

Кожна мама мріє, щоб її дитина виросла на чарівних казках, у яких навіть злі герої стають усміхненими й лагідними, в яких добро обов’язково перемагає зло. Казки Лесі Кічури, неначе дрібні чарівні намистини, нанизуються у разок намиста із назвою дитинство. Лише в цьому незворотному часі можливі неймовірні перетворення і мандри в дивовижні світи.

821(477)
К 46

Кічура, Л. Добрі мамині казки. Магія Різдва [Шрифт Брайля] / Л. Кічура ; ред. тексту шрифтом Брайля: К. Івашутіна, М. Сидоряк. — Львів : Нац. ун-т “Львівська політехніка”, 2019. — 102 с.

Ця книга по вінця наповнена казковим дивом. Дев’ять історій, які вмить захоплюють маленького читача. Книга дарує жмені святкового настрою, радості та віри у диво.

821(477)
К 46

Кічура, Л. Добрі мамині казки. Мандри [Шрифт Брайля] / Л. Кічура ; ред. тексту шрифтом Брайля: К. Івашутіна, М. Сидоряк ; іл. К. Іванової. — Львів : Нац. ун-т “Львівська політехніка”, 2019. — 110 с.

Ця книга – про мрії й про те, які важливо не зупинятись на шляху до їхнього здійснення, вміти долати перешкоди та не зважати на осудливі думки довкола. Ці історії про , що особливим є кожен із нас зі своїм, навіть невеличким талантом – нехай це танці, співи чи любов до мандрів. Ця книга для тих, хто завжди йде вперед і ніколи не зупиняється, не досягнувши мети на шляху до мрії, бо лише тобі за спиною виростають крила.

087
К 53

Книга, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая [Шрифт Брайля] / керів. проекту О. Потимко ; ред. тексту шрифтом Брайля К. Івашутіна. — Львів : Нац. ун-т “Львівська політехніка”, 2019. — 46 с. — (Найкраще – дітям). – ISBN 978-966-915-041-7.

Оновлене і доповнене видання популярної книжки про день Святого Миколая ― улюблене свято малюків та батьків. Як зробити так, щоб воно стало одним із найдивовижніших днів у житті вашої дитини, сповненим хвилюючим очікуванням, радістю і щастям? Як пояснити дітлахам, що саме відбувається, як підготуватися, щоб диво сталося, а бажання здійснилися? Ми рекомендуємо ввечері незадовго до свята пригорнути дитину до себе й прочитати з нею книжку-історію Миколая, а також історії сучасних діток про нього. Хай збуваються ваші мрії!

821(477)
П 34

Писаренко, Н. Андрійко та шахове королівство [Шрифт Брайля] / Наталія Писаренко. – Львів:
Національний університет «Львівська політехніка», 2019. – 24с. – ISBN 978-966-941-308-6.

Казка – подорож у країну шахів, під час якої маленький читач разом із головним героєм – непосидючим хлопчиком Андрійком, зможе познайомитися з мешканцями шахового королівства і опанувати початки гри у шахи.

929
С 65

Сорока, Ю. 100 важливих постатей України [Шрифт Брайля]. У 4 ч. / Ю. Сорока ; ред. тексту за шрифтом Брайля: В. П. Хижняк, І. А. Сидорина. — Київ : Антологія, 2019. — 118 с. — (Справжня історія). – Видано за пітримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Знання своєї історії допомагає збагнути, хто ми і чому стали саме такими. Це знання дає безкоштовні уроки, вимагає не повторювати помилок, яких ми вже не раз припустилися… Книга «100 важливих постатей України» ясно дає зрозуміти, що не тільки боротьба за свободу і державність визначала хід історії країни. Україна подарувала світові багато талановитих людей — фізиків, мислителів, архітекторів, мікробіологів, письменників, багато хто з читачів відкриє тут для себе нові імена або більше дізнається про тих, про кого чув уже раніше.

821(485)
С77

Старк, У. Маленька книжка про любов [Шрифт Брайля] / У. Старк ; ред. тексту шрифтом Брайля: В. П. Хижняк, І. А. Сидоріна. — Київ : Антологія, 2019. — 94 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Напередодні Різдва може трапитись чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистарчає їжу і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.

821(477)
Ф 86

Фреймут, О. Кажан Жан [Шрифт Брайля] / О. Фреймут ; ред. тексту шрифтом Брайля: К. Івашутіна, Н. Ковальчук. — Львів : Нац. ун-т “Львівська політехніка”, 2019. — 31 с.

У пошуках відповіді на питання «Що таке Світло і що є Темрява?» авторка історії про відчайдуха, що порушив батьківські заборони-забобони, зробила маленьке відкриття. Дитяча цікавість і бажання пізнати світ не знають меж, які заважають думати дорослим. Часто батьки не вміють дослухатися до дитячого розуму, не розуміють мрій своїх дітей, а замість того, щоб допомагати, заважають шукати нові шляхи-ходи до здійснення омріяного. Інколи батькам важко відповісти на елементарні дитячі питання, наприклад, чому не можна робити те, що найдужче хочеться. На думку зухвалого філософа Кажана Жана, в цьому полягає найбільша світова проблема. І якщо її зрозуміти, то отримаєш владу і над собою, і над силами Світла і Темряви, і тоді…

821(477)
Ч 81

Чубай, Г. П’ятикнижжя [Шрифт Брайля]. У 2 ч. / Г. Чубай ; ред. тексту шрифтом Брайля: К. Івашутіна, М. Сидоряк. — Львів : Нац. ун-т “Львівська політехніка”, 2019. — 37 с.

Це книга – оприсутнення одного з найтаємничіших українських поетів, зірка якого яскраво спалахнула в похмурі 70-ті. Це книга-діалог Поета з Су часником поза межа ми звичного часу, і книга-розмова Грицька Чубая з його близькими друзями – і вірші, і друзі пережили поета на багато років. Ця книга – як лист у пляшці, вкрай важливе послання з минулого в майбутнє тим, хто може його від читати, тим, хто зуміє проростити у серці живі слова.

821(430)
Ш 53

Шефер, Б. Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей [Шрифт Брайля]. У 3 ч. Ч. 1 / Б. Шефер ; ред. тексту шрифтом Брайля: В. П. Хижняк, І. А. Сидоріна. — Київ : Антологія, 2019. — 110 с. — (Дітям про бізнес). — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима.Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів.

087
Г 19

80 хитромудрих запитань про… [Шрифт Брайля] / П. Ганачкова, Т. Маковська ; ред. тексту шрифтом Брайля М. В. Потеляхіна. — Київ : Антологія, 2019. — 76 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”. – ISBN 978-617-7580-80-4.

Чому небо блакитне? Чому світлячки світяться? Навіщо нам спати? Чому сніг виблискує? Ці та інші запитання нарешті знайшли свої відповіді — у книжці Павли Ганачкової й Терези Маковської. «80 хитромудрих запитань» ? це довідник для допитливих дітлахів, яким буквально хочеться знати все. У книжці є відповіді на всі можливі запитання про природні процеси, погоду, людське тіло та навіть космічні простори. Окрім цього вся інформація ховається в особливих книжкових «віконцях», які й відкриватимуть таємниці. Якщо ваша дитина повсякчас вимагає чітких і науково обґрунтованих відповідей, то «80 хитромудрих запитань» стануть вашою постійною настільною книгою. А її цікавинки й жарти, заховані у таємних місцях, дозволяють краще засвоїти прочитане.

 

Книги для дорослих шрифтом Брайля

821(477)
А66
Андрухович, С. Фелікс Австрія [Шрифт Брайля] : роман. В 5 ч.  / С. Андрухович. — Київ : Вид-во Старого Лева, 2017. — 288 с. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”, благодійний проект “Книга Брайлем”.

Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

2
Б15
Бадіуззаман, С. Двадцять п’ять ліків [Шрифт Брайля] / С. Н. Бадіуззаман. — Львів : [б. в.], 2018. — 114 с. — Із зібрання творів “Рісале-і Нур”. — 1 електрон. опт. диск (CD-ROM).

Книга “25 ліків” – це насамперед послання для людей, у якому кожен, хто потребує, знайде для себе підтримку, співчуття та розуміння самого автора.

Автор називає свою книгу рецептом духовного очищення, і з цим важко не погодитися.

84(4Укр)
Ф83
Франко, І. Мойсей [Шрифт Брайля]:поема/ І.Франко. – Київ,2016. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Це глибокий філософський твір про майбутнє українського народу, про взаємини вождя i народу в процесі наполегливого шукання «обітованої землі», про майбутні сили мас, здатних висунути зі свого середовища в процесі революційного руху проводирів, що приведуть до перемоги.

84(4Укр)
Ф83
   Франко, І. Захар Беркут [Шрифт Брайля]: у 3-х кн. /І. Франко. – Київ, 2015. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Історична повість Івана Франка у жанрі історичного епосу про боротьбу у XIII столітті українського карпатського племені проти нашестя монголів. Повість «Захар Беркут» вважається однією з найуспішніших повістей в українській літературі: за більше як 135 років з часу написання повісті, в оригіналі українською його перевидали вже сотні разів загальним накладом понад 5 млн примірників.

 

84(4Укр)
Ф83
Франко, І. Зів’яле листя [Шрифт Брайля] / І.Франко. – Київ, 2016. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Збірка творів Івана Франка. Вона є зразком інтимної лірики. Написана протягом 1886—1896 років і видана у 1896 році. Збірка також має назву «Лірична драма».

У цій збірці розкривається душевна трагедія ліричного героя (самого Івана Франка), викликана тяжкими обставинами особистого життя, зокрема нерозділеним коханням.

84(4Укр)
Ф83
Франко, І. Лис Микита [Шрифт Брайля]/ І.Франко. – Київ, 2016.. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Микита походить з бойків і мешкає десь на Західній Україні. Його можна охарактеризувати як розсудливого, господарського, запасливого і, звичайно ж, хитрого лиса. Він переконаний сім’янин і дуже любить своїх дружину і дітей. Але, обмовлений недоброзичливцями, він змушений відправитися до Львова, на заклання. На якийсь час, його рятує красномовство і його талант публічного оратора. Але чи завжди це його буде рятувати?

84(4Укр)
Ф83
Франко, І. Я.  Украдене щастя [Шрифт Брайля] : Драма з сільск. життя : в 5 діях. / І. Франко . — Київ, 2016. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Представлене видання соціально-психологічної драми. Книга вийшла у серії «Бібліотека української драматургії». Поштовхом до написання твору, як відмічав сам Іван Франко, стала народна пісня («Пісня про шандаря»), аналізові якої письменник приділив значну увагу в своїй праці «Жіноча неволя в руських піснях народних», опублікованій за десять років до появи драми.

 

821(477)
Ч-92
Чупа, О.   Вишня і Я [Шрифт Брайля] : повість. У 2 кн. / О. Чупа. — Київ : [б. в.], 2017. — 128 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Ярчик і не підозрює, що найважливішою людиною у його житті стане маленька дівчинка, яку він випадково зустрів у крамниці. Спочатку трохи сторожко і боязко, а чимдалі — тим легше і невимушеніше вони повністю змінюють життя одне одного. Вишня дізнається, а Ярчик по-новому відкриває для себе, якою важкою і водночас потрібною ношею є відповідальність, що таке справжня турбота і наскільки цінним є здобути чиюсь беззастережну довіру.

 

 

Дитячі книги шрифтом Брайля

 821(73)
А50
Аліфіренка, К.  Я завжди писатиму у відповідь [Шрифт Брайля] : як один лист змінив двоє життів. У 5 ч. / К. Аліфіренка, М. Ганда, Л. Велч. — Київ : Антологія, 2019. — 148 с. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя. «Я завжди писатиму у відповідь» надихає шанувати розмаїття та творити добро. Це історія про великий світ і великі серця.

 

84(4Укр)
Б 12
Бабкіна, К. Шапочка і кит [Шрифт Брайля] / К. Бабкіна. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 82 с.

У житті Шапочці багато чого наразі не можна – їсти всілякі ласощі, бігати, кататися на лонгборді і навіть гладити собак. А ще потрібно вчасно приймати таблетки, адже Шап (а так хлопчика звуть відтоді, як у нього після хіміотерапії випало волосся і він не хотів скидати блакитну в’язану шапку) досі бореться з лейкозом. Однак хлопчик не впадає у відчай, а спілкується зі своїм новим другом –  блакитно-сірим китом, який невідь-звідки узявся в повітрі над містом. Кит навіть може катати Шапа на спині понад хмарами…

 

821(477)
В25
Вдовиченко, Г.  Чорна-чорна курка [Текст] / Г. Вдовиченко. — Київ : Антологія, 2019. — 66 с. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

У неї є крилата мрія і життєвий девіз  «Курку з курсу не зіб’єш!». Чорна-чорна курка мріє літати?  Не смішіть пташиний двір! Але той, хто над нею сміється, ще просто не знає, що вона вигадає для того, аби стати птахою високого польоту!

 

821(477)
В25
    Вдовиченко, Г. Мишкові миші [шрифт Брайля] / Г. Вдовиченко. — Київ : Антологія, 2019. — 80 с. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.— Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

Одразу дві захопливі історії від відомої письменниці Галини Вдовиченко про пригоди мишачого рок-гурту — «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» — виходять під однією обкладинкою.

Що може об’єднати звичайну сіру мишу, комп’ютерну мишку, лабораторну, щура, лялькову, польову, кажана та хлопчика Мишка? Музика.

Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка.

Та на шляху до злагоди та гармонії так багато перешкод.

 

821(477)
В25
Вдовиченко, Г.  36 і 6 котів-детективів [Шрифт Брайля]. У 2 ч.  / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. — Київ : Вид-во Старого Лева, 2018. — 144 с. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

36 і 6 котів повертаються! І тепер у котів-танцюристів з’явився новий талант – до дряпопису. Їхні картини прикрасили стіни господаревої кав’ярні, але ненадовго… Стався злочин. Хто візьметься розслідувати дивне зникнення? Хто розкриє таємницю вісьмох липових дощечок? 36 і 6 котів-детективів беруться до справи

 

821(477)
В25
Вдовиченко, Г. Прокидайся. Засинай [Шрифт Брайля] : ранкові та вечірні історії для маленьких / Г. Вдовиченко. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — зустріч. паг. с. 18,16. — Книга “перевертень”.

«Засинай. Прокидайся» – чотири короткі історії відомої письменниці Галини Вдовиченко для наймолодших читачів. Одні з них слід читати дітям на спокійний сон, а інші – на гарне радісне прокидання і зустріч нового дня. Це книжка-перевертайка – її можна розгорнути і читати з обох сторін. З однієї сторони –«Засинай» – дві історії: про те, як засинають машинки, і про Лялечку, яка казала, що ніколи-преніколи не спить. З іншого боку – «Прокидайся» – діти зустрінуть тих самих героїв, але вже вранці. Прекрасні ілюстрації до книжки створила художниця Віолетта Борігард.]

 

821(477)
Г37
Гербіш, Н. Одного разу на Різдво [Шрифт Брайля] / Н. Гербіш. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 30 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

У цій дивовижно світлій та домашній казці живе справжній дух Різдва. Родина їжачків – тато, мама та троє їхніх діток – не лише разом готуються до свята, переказують історію про

народження Ісуса, а й приймають несподіваних гостей – двох маленьких ховрашат, які заблукали у лісі. Усі разом вони вчаться бути мудрими, розважливими і відкривати серця для доброти.

 

821(477)
Г37
Гербіш, Н. Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція [Шрифт Брайля] / Н. Гербіш. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 68 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Одного вечора Лука й Терезка гортали в кабінеті свого дідуся-географа атлас, навіть не здогадуючись, що він – чарівний. Несподівано для самих себе діти опиняються у Венеції. Вони милуються гондолами та чудовою архітектурою міста, куштують місцеві страви та дізнаються про найцікавіші події в його історії завдяки їхньому новому знайомому – пану Валеріо. А головне – братові та сестрі під час цієї мандрівки вдається відкрити таємницю Чарівного Атласу.

 

821(410)
Д15
Дал, Р.  Матильда [Шрифт Брайля]. У 2 ч.  / Р. Дал. — Київ : Антологія, 2018. — 152 с. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Матильда – маленький геній, проте батьки вважають її “буквально болячкою”, а шкільна директриса постійно над нею знущається. Але, правда в тому, що всі вони дурні, і їм немає діла ні до кого, крім себе … І Матильда вирішує їх провчити. Завдяки чудовому розуму і скромності Матильди, в школі у неї дуже скоро з’являються друзі, в числі яких – її вчителька, наймиліша міс Ласкін, і однокласники, і вони не дадуть один одного в образу!

 

821(410)
Д15
Дал, Р. Чарлі і шоколадна фабрика [Шрифт Брайля] : [повість]. У 2 ч.  / Р. Дал ; ред. тексту шрифтом Брайля М. В. Потеляхіна. — Київ : Антологія, 2019. —Видано за підтримки “Фонду родини Нечитайло”.

     Найпопулярніша книга Роальда Дала. Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік – на його день народження – дарували єдиний подарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.

 

84(4Укр)
Д 82
Думанська, О. Марійчині пригоди [шрифт Брайля] : зб. оповідань / О. Думанська ; ред. О. Лукаш ; Благодійна організація “Фонд родини Нечитайло”. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 64 арк. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

У житті малої Марійки, як і її однолітків-дошкільнят, кожна подія стає визначною – чи то зламаний зуб і похід до лікаря,  чи образа на сусіда, який дражниться, складання вірша чи написання листа Святому Миколаю.  А ще ж є й справді визначні події – народження маленького братика, похід до школи. Унікальність книжки Оксани Думанської у тому, що в її героїні маленькі читачі не лише упізнають самих себе, а й знайдуть підказку, як можна вчинити в тих чи інших непростих ситуаціях.

 

84(4Укр)
К 83
Кротюк, О.  Чап-чалапу, гусоньки! [шрифр Брайля] : [зб. дитячих творів] / О. Кротюк ; ред. текстів М. Сидоряк ; Львів. обл. осередок громад. організації “Українська спілка інвалідів – УСІ”, Благодійна огрганізація ” Фонд родини Нечитайло”. — Львів, 2016. — 15 с. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

Веселі віршики Оксани Кротюк для малечі про домашніх улюбленців – каченят, курчат, песика і навіть поросятко з кабаном. Короткі римовані рядки легко запам’ятаються малюкам і викличуть усмішку в дорослих, які читатимуть дітям цю книжечку.

 

84(4Укр)
Л 87
Лущевська, О.  Про кита [Шрифт Брайля] / О. Лущевська. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 24 с.

Це збірка коротких віршиків для найменших читачів. Вони не лише оповідають про кумедних мешканців моря (восьминіг, черепашатка, рибка-барабулька та інші), а й у ігровій формі допоможуть дитині освоїти правильну вимову “складних” звуків, приміром, р, ш, ч. Загалом, це чудова книга, яка вдало поєднує розважання і навчання.

 

84(4Укр)
М 69
Міхаліцина, К.  Бабусина господа [Шрифт Брайля] / К. Міхаліцина. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 15 с.

Здавалося б, хто живе в бабусиній господі? Звісно, бабуся. А якщо уважно пригледітися, роззирнутися довкола, прислухатися, то виявиться, що тут так багато цікавих мешканців. Тут і ласий до сметанки котик, і збитошні мишенята, і кумедний пес Бровко, і кроленята, каченята, гуси, ластівки, і ще багато іншої живності – тваринок, птахів, комашок, з якими варто подружитися.

 

84(4Укр)
М 33
Матіяш, Б. Казки Різдва [шрифт Брайля] : [казки] / Б. Матіяш ; ред. К. І. Івашутіна ; Українська спілка інвалідів УСІ, Фонд родини Нечитайло. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 23 с. . — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

Різдво – це час, повний таємниці, радості й дива. Казки Різдва нагадують про зміст цього свята – чудесне Боже народження, повне довіри й ніжності, – і теж можемо, зачудовані, перед цією таємницею зупинитися, побути малими дітьми, з їхньою вірою і простотою прийти привітати новонародженого Месію. Пережити безліч див, які стаються, коли віримо.

Книжка різдвяних казок Богдани Матіяш, повна спокою і лагідності, вчить, як почуватися вдячно у світі, в якому народився добрий Бог.

 

821(477)
М69
Міхаліцина, К. Хто росте у парку [Шрифт Брайля] / К. Міхаліцина, О. Була. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 20 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Це невеличка історія про важливі речі: про зростання і пошук себе, про схожість і несхожість та важливість мати поряд когось, хто хоч трохи і хоч у чомусь до тебе подібний. А ще – про дерева навколо нас, повз які проходимо, та не завжди знаємо, хто це тут росте. Тому книжка стане в пригоді всім, хто хоче знати на ім’я найпоширеніші паркові дерева.

 

821(477)
М69
Михтодович, М.  Пригоди кота Пуха-Золотовуса [Шрифт Брайля]. У 2 ч.  / М. Михтодович. — Київ : Антологія, 2018. — 136 с. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Мабуть, ви читали чимало казок про пригоди котів. Але ця – особлива. Такої незвичайної за вигадкою, чистої і піднесеної, як наївне малярство, повісті ви ще не читали. Її мова сповнена якогось щемливого і, сказати б, глибинно українського внутрішнього ритму. Котові Пухові Золотовусові – звичайному сільському котові з золотою вусинкою – судилася доля  справжнього героя, якому доведеться пройти чимало неймовірних випробовувань, побувати в далеких світах і стати рятівником своєї напівзабутої прабатьківщини Руданії…

 

821(450)
Н25
Нанетті, А. Мій дідусь був черешнею [Шрифт Брайля]. У 2 ч.  / А. Нанетті. — Київ : Антологія, 2019. — 108 с. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

Ця книга – родинна історія хлопчика Тоніно. Проста і казкова водночас. Така, що зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. Ця історія – повернення в дитинство, з його можливістю неможливого і нагадування про те, що дива існують поряд з нами, і що, попри сум, несправедливість та розпач, ми таки зуміємо їх побачити, якщо тільки відкриємо серце.

 

821(477)
Н56
Нестайко, В. Неймовірні детективи [Шрифт Брайля]. У 3 кн.  / В. Нестайко. — Харків : СоцІнтел, 2019. — Видано за підтримки “Фонду родини Нечитайло”.

Звичайні київські школярі, ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Проте хіба можна лишатися осторонь, коли поруч коїться неймовірне? А ще, коли в розслідуваннях беруть участь такі креативні капітани міліції?.. Надзвичайно цікаві повісті відомого письменника Всеволода Нестайка запрошують читачів опинитися віч-на-віч із дивовижним. Для дітей середнього шкільного віку.

 

84(4Укр)
П 84
Прохасько, Т. Життя і сніг [Шрифт Брайля] / Т. Прохасько, М. Прохасько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 24 с.

На світі є ліс. У лісі є нора. У норі живуть кроти. Яке їхнє життя? Чим воно відрізняється від життя інших тварин? Чи є щось таке, що об’єднує усіх? Ви можете так ніколи й не дізнатися цієї таємниці. Але ця книжка пропонує вам спробувати.

 

821(477)
Р90
Рутківський, В. Джури і підводний човен [Шрифт Брайля]. У 5 ч. / В. Рутківський. — Київ : Антологія, 2019. — 138 с. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

Заключна книга захоплюючої історичної трилогії «Джури». У цьому романі Володимир Рутківський знову постає блискучим оповідачем і чарівником слова. На читача чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові дніпровські пороги.

 

821(477)
Р90
Рутківський, В.  Гості на мітлі [Шрифт Брайля] : казкова повість. У 3 кн./ В. Рутківський. — Київ : Видавництво Старого Лева, 2017. — 240 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план…

 

821(410)
С86
Стронґ, Дж. Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах [шрифт Брайля] : роман : для серед. шк. віку / Дж. Стронґ ; пер. з англ. В. Морозова ; іл. М. Паленка. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. — 224с. : іл. — Видано за підтримки “Фонд родини Нечитайло”.

А правда ви вже скучили за невгамовною Ракетою на чотирьох лапах? Тож зустрічайте: ось вона, Стрілка, і ось троє її кумедних цуценяток, з якими нерозлучні друзі Тревор та Тіна збираються зустрічати найкраще у світі свято – Різдво. І ще вони мають намір допомогти відомому спортсменові бігати швидше та перемогти на Тваринячих іграх поганця Чарлі Смага і трьох його ельзаських вівчарок. Чи пощастить їм? Розгортайте книжку і читайте хутчіш.

 

 

821(477)
С 13
Савка, М.  Тихі віршики на зиму [Шрифт Брайля] : вірші / М. Савка. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 28 с. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Зима — це казковий час, особливо для дітей. З`їжджати з гори на санчатах, ліпити сніговика, колядувати і зустрічати Новий рік — скільки чудових занять і вражень  для малечі!

Але радість від цієї справді чарівної пори може стати ще більшою, якщо зручно вмоститись на колінах мами і тата, читаючи чудові «Тихі віршики на зиму» Мар’яни Савки і роздивляючись затишні й теплі до них ілюстрації художниці Ольги Кваші.

 

84(4 Укр)
С 13
Савка,М. Босоніжки для стоніжки [Шрифт Брайля]/ М. Савка. – Львів: Видавництво Старого Лева,2017. – 58 с.+ел. опт. диск (CDROM).

«Босоніжки для стоніжки» – нова книга чудових віршів для дітей відомої поетеси і «мами» ВСЛ Мар’яни Савки.  Добрі і веселі віршики про стоніжку, для якої потрібно купити півсотні пар взуття; про Мишку, яка, мріючи про нове хутерко, затягнула до своєї нірки… котячий хвіст; про Корову, яка навіть уміє вишивати; про маленького Равлика, про кота, акулу і лиса та багатьох інших звірят.

 

821(477)
С79
     Стельмах, Я. Митькозавр із Юрківки [Шрифт Брайля]: у 3ч./ Стельмах Я. – Київ,2019.

Про незвичайні, таємні пригоди Сергія та Митька (і не тільки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань.

 

83.3(4УКкр)
Х91
Хрестоматія сучасної української дитячої літератури [Шрифт Брайля]: для читання в 1,2 класах серії «Шкільна бібліотека» у 2-х част. – Київ, 2017. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Зібрані основні твори сучасної української дитячої літератури для читання в 1 та 2 класах.

 

83.3(4УКкр)
Х91
Хрестоматія сучасної української дитячої літератури [Шрифт Брайля]: для читання в 3,4 класах серії «Шкільна бібліотека» у 2-х част. – Київ, 2017. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

 Включають твори сучасної української дитячої літератури рекомендовані для читання в 3,4 класах серії «Шкільна бібліотека».

 

 

821(477)
Ш38
Шевченко, Т. Дитячий Кобзар [Шрифт Брайля] / Т. Шевченко ; ред.: К. Івашутіна, М. Сидоряк. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 92 с. + 1 електрон. опт. диск (CD-ROM).

Збірка найвідоміших віршів український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяча – Тараса Шевченка.

 

821(477)
Ш87
Штанко К.  Дракони, вперед! [Шрифт Брайля] : у 3 кн. / К. Штанко ; Благодійна орг. “Фонд родини Нечитайло”. — Київ : А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2016.

Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Справжні поціновувачі її таланту в розпачі — як таке могло статися? яка цьому причина?.. Нелегко повірити, але причина насправді прекрасна: віднедавна Катерина Штанко відчула в собі вулканічні пориви до… письменницької праці. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше — з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує… дракона, який круто змінює його звичне життя… Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки. І якби ж ви знали, як нелегко було вмовити її проілюструвати власну книжку…

 

821(477)
Щ63
Щербаченко, Т.  Біла, Синя та інші [Шрифт Брайля] / Т. Щербаченко. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 20 с. — Видано за підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Хороша мурнявська книжечка. Легка й грайлива. Проте змусить замислися і дорослих, і дітей. Не лише про те, що є у пташок: ноги чи лапки; скільки лапок у павучків, якого кольору бувають звірі, а й, наприклад, чи літають ті, в кого немає крилець…

 

84.4/8
Я65
Янссон Т.  Мемуари тата Мумі-Троля [Шрифт Брайля] : у 2-х кн. / Т. Янссон. — Київ : [б. в.], 2016.

І знову пригоди мумі-тролів. Якось Тато Мумі-троля застудився. Щоб не нудитися в ліжку, він почав писати книгу про своє дитинство і молодість. Так з’явилися на світ “Мемуари Тата мумі-троля” – книга, повна дивовижних пригод і неймовірних історій із життя Мумі-тролевого татка, а також батьків Нюхмумрика і Чмиха.

 

84.4/8
Я65
Янссон, Т. Небезпечне літо [Шрифт Брайля] : у 2-х кн./ Туве Янссон. – Київ, 2016. — За підтримки БО “Фонд родини Нечитайло”.

Червневої ночі розбушувалася буря. І хоч будиночок мумі-тролів затопило, та дружня родина не журиться – бо вода може, як забрати, так і подарувати. Наприклад, новий загадковий будинок, а разом з ним повно таємниць і небезпечних пригод на все літо.

 

84.4/8
Я65
    Янссон Т.  Комета прилітає [Шрифт Брайля] : у 2-х кн. / Т. Янссон ; Благодійна організація “Фонд родини Нечитайло”. — Київ : [б. в.], 2016.

Знаменита фінська казкарка Туве Янсон подарувала нам чарівний світ, який полонив і дітей, і дорослих. У ньому зворушлива дружба і любов допомагають маленьким героям долати найскладніші випробування та небезпеки — навіть такі невідворотні, як комета, що наближається, загрожуючи всьому живому.

 

84.4/8
Я65
Янссон Т.   Зима-чарівниця [Шрифт Брайля] : у 2 кн. / Т. Янссон ; Благодійна організація “Фонд родини Нечитайло”. — Київ : [б. в.], 2016.

Розповідь про надзвичайно захопливі зимові пригоди кумедних і симпатичних істот – мумі-тролів.

 

 

 

 

Підготували: Ірина Капуста — бібліотекар відділу міського абонементу,
Олена Холодян — бібліотекар відділу міського абонементу

© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2020

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку