Шановні любителі книги! Упродовж грудня 2012 року фонд бібліотеки поповнився великою кількістю книг, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга». Усі видання виключно українською мовою.

Серед авторів — класики української літератури: Юрій Мушкетик, Гнат Хоткевич, Роман Іваничук, сучасні письменники: Наталя та Олександр Шевченки, Марина та Сергій Дяченки, Марія Матіос та ін.; із зарубіжних — Орхан Памук, Альбер Камю, Рюноске Акутагава, Марсель Пруст, Умберто Еко, Ю. Несбьо, Харукі Муракамі, Стіг Ларссон, Артуро Перес-Реверте.

Хочемо звернути Вашу увагу на біографічну серію книг «Автографи часу», до якої увійшли психобіографічний роман про Василя Стефаника «Троянда ритуального болю» та художній життєпис Володимира Винниченка «Маски опадають повільно» Степана Процюка, апокриф мандрів Григорія Сковороди «Усі кути трикутника» Володимира Єшкілєва.

Інформацію про надходження видань до бібліотеки ви можете знайти на її сайті за адресою: www.library.te.ua.

 

Перелік книг, що надійшли за Державною програмою «Українська книга»

 

Галузева література

Художня література. Українська література

Художня література. Зарубіжна література

 

Галузева література

0:/images/library/ukrbook/

Жулинський, М. Українська література : творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам, учителям / М. Жулинський. — К. : Либідь, 2011. — 1152 с., іл.

Цю свою книжку відомий критик, літературознавець, громадський діяч, професор, академік НАН України Микола Григорович Жулинський замислював як велику шпаргалку — підручний літературознавчий матеріал із текстами. З п’ятдесяти нарисів-есеїв, героями яких є як широко-, так і маловідомі українські митці, автор творить велике панно — цілісний портрет національної літератури XIX — XX ст.

Для тих, хто вивчає чи викладає українську літературу, всіх небайдужих до історії й сучасності української словесності.


Ільченко, О. Наші птахи : науково-популярна проза / Олесь Ільченко; 4-те вид., без зм. — К. : Грані-Т, 2012. — 80 с., іл.

На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Письменник Олесь Ільченко та художник-орнітолог Ігор Землянських яскраво відобразили життя та особливості 30 із 300 видів рідних для України пташок, об’єднавши за ареалом життя: степ, гори, ліс, водойми та місто.


Ділова лексика : англо-український, українсько-англійський словник / уклад. : О. Акмалдінова, С. Кіраль, О. Письменна. — К. : Академія, 2011. — 296 с. — (Notа bene).

Сучасна людина, реалізуючи свої ділові потреби та інтереси, часто послуговується англомовною спеціальною термінологією, фаховою лексикою, які традиційно використовують в усьому світі. Допомогти їй у цьому покликаний пропонований словник ділової лексики, який охоплює найуживаніші терміни, поняття з аудиту, банківської справи, бухгалтерського обліку, логістики, маркетингу, менеджменту та ін. Володіння ними — важлива передумова комунікаційної вправності ділової людини, ефективного зовнішньоекономічного співробітництва.

Словник адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться викладачам, науковцям, представникам ділового світу і всім зацікавленим у розширенні свого мовного арсеналу.


Дмитренко, В. Імператор Нерон. У вирі інтриг/ В. Дмитренко. — Львів: Кальварія, 2011. — 160 с.

Імператор Нерон був цинічним і жорстоким. Безжалісним до близьких людей. Та варто знати, що спонукало його так чинити і хто були його радники. Ким були ці люди? Якими були їхні мотиви? Чи підпалював Нерон Рим? Чи милувався видовищем пожежі?

Можливо, після прочитання цієї книжки ви по-іншому подивитеся і на очільника римської молоді Нерона, і на імператора Нерона, і на його оточення. Адже ще Йосиф Флавій, його сучасник, зазначав, що багато з тих, хто писав про Нерона, або перекручували істину із вдячності до нього, або оббріхували його з ненависті й ворожості. Тому автор цієї книжки використовує лише перевірені факти, іноді коментує події чи висуває власні гіпотези, але нічого не вигадує, щоб читач сам відчув, яким насправді був Нерон Клавдій Цезар Август Германік, верховний понтифік, удостоєний трибунської влади, імператор, Отець Вітчизни.


Дмитренко, В. Октавіан Август. Народження Римської імперії / В. Дмитренко. — Львів. : Кальварія, 2011. — 272 с.

Прах Октавіана Августа було урочисто поховано у мавзолеї, заздалегідь побудованому за його наказом, а його самого — обожнено рішенням римського сенату. Він владарював майже шістдесят років і став першим римським імператором, зумів об’єднати в своїх руках військову, громадянську та релігійну владу. Октавіан Август вивів Римську державу з руїни й сваволі громадянських воєн і привів до стабільності й процвітання.

Коли загинув Гай Юлій Цезар, усиновлений ним небіж, 19-річний Гай Октавій, не мав ані війська, ані впливу. І ця книга розповість вам про те, як Гай Октавій став Октавіаном, консулом і тріумвіром, а потім — імператором Октавіаном Августом.


Крижановська, О. Таємні організації: масонський рух в Україні / О. Крижановська. — К. : Наш час, 2012. — 200 с. — (Невідома Україна).

Автор висвітлює сутність, форми та основні результати масонського руху в Україні від заснування у середині XVIII ст. перших його лож до сьогодення.

Книга розрахована на викладачів, науковців і широкий загал небайдужих до історії читачів.


Мензатюк, З. Український квітник : науково-популярна проза / З. Мензатюк. — 2-ге вид. б. зм. — К. : Грані-Т, 2011. — 64 с., іл.

Відома дитяча письменниця вирішила розкрити деякі із секретів власного квітника — і подарувала читачам мініатюрні есеї про найулюбленіші квіти. Як виявилося, ці квіти ми бачимо не лише мало не в кожному українському квітнику, а й на фресках, картинах, у малюнках, що їх створювали художники з часів античності й донині. Різні часи, культури, народи плекали ці чудесні рослини, аби сьогодні вони прикрашали нашу землю й вабили око.

Тож у цій унікальній книжці, крім дивовижних квіткових історій Зірки Мензатюк, ви знайдете численні зображення зі старовинних гербаріїв, а також майже наукові описи двадцяти дев’яти квітучих і пахучих чудес.


Ніцше, Ф. Людське. Надто людське: книга для вільних умів / Ф. Ніцше; пер. з нім. К. Котюк. — Л. : Астролябія, 2012. — 408 с.

Книга видатного німецького філософа Фрідріха Вільгельма Ніцше (1844-1900) «Людське, надто людське», що вперше видається українською мовою. Вийшовши друком у 1878 році, за свідченням сучасників, справила враження
«бомби, що вибухнула». Під прискіпливий розгляд поставлено все, що, принаймні позірно, цінувалося до того моменту: метафізика, релігія, мистецтво, культура, мораль, ідеалізм, естетизм, гуманізм.


Реєнт, О. Коляда І. Усі гетьмани України / О. Реєнт, І. Коляда. — Х. : Фоліо, 2007. — 415с. — (Історичне досьє).

Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.

У книжці надається правдивий і об’єктивний життєпис найвищих військових керівників українського козацтва.


До змісту

 

Художня література. Українська література

Воронина, Л. У пошуках Огопого. (Нотатки навколосвітньої мандрівниці) / Л. Воронина — К. : Нора-друк, 2010. — 176 с.

Все свідоме життя Леся Воронина подорожує: автостопом, байдарками, потягами, літаками, верблюдами й віслюками. Тож ця перша «доросла» книжка письменниці — захоплива мандрівка часом і простором. До якої автор запрошує усіх, хто любить шалені пригоди, несподівані зустрічі й непередбачувані повороти долі.


Дяченки М. та С. Армагед-дом : роман / М. та С. Дяченки; пер. з рос. О. Якименко. — Х. : Фоліо, 2012. — 380 с.

Людство розвивається, освоює нові простори, але проходить приблизно 20 років і все… Настає мрига. Тобто апокаліпсис. Шанс вижити є — там, де багато людей, з’являються Ворота. Якщо встигнеш пройти через них — ти врятований. Якщо ні — вижити під час мриги неможливо.

Час чергової мриги наближується. Коли і де відкриються Ворота — точно не знає ніхто. Боротьба за існування починається…


Дяченки М. та С. Варан : роман / М. та С. Дяченки. — Х. : Фоліо, 2012. — 316 с.

Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина…


Дяченки М. та С. Самум : роман, повість, оповідання / М. та С. Дяченки; пер. з рос. О. Негребецький. — Х. : Фоліо, 2012. — 316 с.

Вона — сучасна відьма-авантюристка, ворожить і знімає причину та вроки, проте вірить тільки в гроші. Він — демон, що вселився в неї.

Вона — одержима. Він — жорстокий хазяїн.

Двоє ненавидять одне одного і пов’язані спільною місією. Варто хоч раз помилитися, спізнитися, схибити — і відьма, і демон опиняться в пеклі. Однак у такій важкій справі помилка — це тільки справа часу…

До нової книжки Марини та Сергія Дяченків, крім роману «Одержима», увійшли нові повісті та оповідання: «Електрик», «Самум», «Хрущ».


Єшкілєв, В. Усі кути трикутника: Апокриф мандрів Григорія Сковороди / В. Єшкілєв. — К. : Академія, 2012. — 248 с. — (Автографи часу).

Володимир Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого — пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні по-своєму роздивитися малодосліджені сторінки української історії. Пригода об’єднує зображені в романі події, що належать і теперішньому часу.


Іваничук, Р. Манускрипт з вулиці Руської: історичний роман / Р. Іваничук. — Л. : Піраміда, 2011. — 204 с.

У літературному дискурсі України ніколи не втратить свого чару історичний твір Романа Іваничука «Манускрипт з вулиці Руської» — справжній шедевр про середньовічний Львів. І доки існуватиме Львів і притягуватиме до себе людей незбагненною магією, доти кожне нове покоління буде читати цей самобутній роман, щоб глибше відчути таїну славного міста.

Це видання роману «Манускрипт з вулиці Руської» приходить до читача в первісній редакції, без цензорських купюр та втручання.


Іваничук, Р. Хресна проща : роман / Р. Іваничук. — Х. : «Будинок друку», 2012. — 284 с.

«Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо. Мусимо пройти Хресну прощу. — каже Роман Іваничук. — Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях». «Хресна проща» — це історичний роман, в якому поєднано різні часи: історія володарювання Данила Галицького, його сина Лева й славетного співця Митуси; початок XX століття, коли парохом у селі Страдчі на Яворівщині був отець Миколай Конрад, український греко-католицький святий; хрущовська «відлига», часи існування «Доморосів» — гуртка молодих студентів-філологів, одним із яких був і Роман Іваничук. Об’єднує ж всі ці часи Страдчівська печерська Лавра, а також вічне запитання: «Як зберегти вірність, себе для своєї землі?».


Литовченко, Т. Помститися імператору: роман / Т. Литовченко. — Х. : Фоліо, 2012, — 251 с. — (Історія України в романах).

Невблаганна доля розчавила щасливе життя Степана Раковича — колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось, вихід єдиний: накласти на себе руки…Та в мить найбільшого відчаю прийшло розуміння: спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогам, а..найсильнішій людині в Російській імперії — самому Петру Великому! Але як вигнанцю дістатись до нього, як здійснити карколомний задум?…


Матіос, М. Вибране / М. Матіос. — Л. : Піраміда, 2010. — 424 с.

Жоден інший із сучасних українських письменників не має такого сталого реноме літописця загальнолюдських цінностей і адвоката цінностей окремої людини на тлі історії, як має його Марія Матіос. І жодна українська книжка усіх років незалежності не мала такого непідробного резонансу в суспільстві, як її роман «Солодка Даруся». Жодна інша книжка не мала таких контроверсійних оцінок, як її «Нація». Кожен наступний твір письменниці викликає жваві обговорення і незмінну цікавість читачів.

До книги «Вибране» ввійшли найбільш відомі твори Марії Матіос: «Солодка Даруся», «Нація», «Майже ніколи не навпаки». «Москалиця» та інші.

Для широкого кола читачів.


Матіос, М. Вирвані сторінки з автобіографії / М. Матіос. — Л. : Піраміда, 2010. — 368 с.

Реальний час, що пливе крізь живі людські долі, і реальні люди, що пливуть крізь плинний час, — такими є основні мотиви книжки «Вирвані сторінки з автобіографії» найпопулярнішої української письменниці Марії Матіос.

Книга-дайджест «населена» багатьма відомими і невідомими людьми і подіями, які складають історичну, психологічну, ідеологічну, культурну та побутову мозаїку українського життя перетину XX і XXI століть. Недаремно сама письменниця називає «Вирвані сторінки…» не просто автобіографією, а стовідсотковою книгою про сучасність і сучасників».


Мушкетик, Ю. На брата брат : роман / Ю. Мушкетик. — Х. : Фоліо, 2007. — 317 с. — (Історія України в романах).

Юрій Мушкетик — відомий майстер сучасної української прози, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, автор багатьох повістей та романів, серед яких є твори, присвячені історії нашої країни: «Жовтий цвіт кульбаби», «Яса». Гетьманський скарб» та ін.

У романі «На брата брат» відтворено події, що розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського. Коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну. Через долі героїв роману братів Журавок автор зображує страшну трагедію цієї війни: люди однієї крові стають ворогами — брат іде на брата — і голови свої кладуть, не здобувши ні слави, ні волі, ні правди.


Процюк, С. Маски опадають повільно: роман про Володимира Винниченка / C. Процюк. — К. : Академія, 2011. — 304 с.

Його життя — пристрасні, мученицькі і болючі пошуки власної сутності у творчості, громадській діяльності, любовних історіях. Контроверсійне мислення і безмежна творча сміливість, місіонерство і протест зробили його найчитабельнішим письменником свого часу. Були в тому часі і ті, хто вважав його «жахливою дитиною» національної літератури.

Таким постає Володимир Винниченко в романі Степана Процюка «Маски опадають повільно». У цій сміливій художній версії — внутрішній світ і складний шлях героя від ексцентричного невротика, екстравагантного і сенсаційного митця до видатного мислителя, який гідно представив українську літературу у світі.


Процюк, С. Троянда ритуального болю : роман про Василя Стефаника / С. Процюк. — К. : Академія, 2010. — 184 с.

Цей психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його манила й переслідувала троянда — символ життя і смерті. Ритуалом власної творчості він прагнув подолати трагізм і суперечності буття. У його житті і творчості чорне та біле, нехтуючи безпекою, часто опинялися поруч.

«Троянда ритуального болю» Степана Процюка — психоаналітичні версії історії загублених кохань, письменницьких страждань, палітра символів, дослідження творчого мовчання як втечі від перевтоми.


Шевченки Н. та О. Оксамитовий перевертень: роман / О. та Н. Шевченки. — Х. : Гімназія, 2012. — 247 с.

Тамара Сотник — справжня сучасна відьма, що заробляє на життя надприродними здібностями. Одного прекрасного дня їй доводиться використати свій дар задля розшуку найкращої подруги, котра несподівано зникла безвісти. З кожним наступним кроком імпровізованого розслідування Тамарі відкриваються нові шматочки розпорошеної мозаїки, що неминуче складатимуться у неприємну і страшну істину. І вже не за горами рандеву з рушійною силою цієї небезпечної гри. Двох переможців тут бути не може.


До змісту

 

Художня література. Зарубіжна література

Акутагава, Р. Брама Расьомон : новели, есеї / Р. Акутагава; пер. з япон. В. Бойка; передм. Б. Яценка. — Х. : Фоліо, 2012. — 508 с. — (Бібліотека світової літератури).

Рюноске Акутагава (1892-1927) — знаменитий японський письменник, чиїми творами захоплюються читачі у всьому світі. Вишукане переплетіння вимислу і реальності, глибокий психологізм, парадоксальність суджень і тонка іронія, що притаманні літературному стилю письменника, примушують замислитися над головним питанням — що є істина і чи в змозі людина осягнути її…


Гессе, Г. Степовий вовк : роман / Г. Гессе; пер. з нім. Є. Поповича. — Х. : Фоліо, 2011. — 283 с. — (Бібліотека нобелівських лауреатів).

Відчуження людини, яка живее «не як усі», пошуки свого «я» там, де це «я» знайти неможливо, психоаналіз, Фройд і Юнг, фантасмагорія, еротика і джаз, роздвоєння особистості — все це «Степовий вовк», роман видатного німецько-швейцарського письменника, лауреата Нобелівської премії Германа Гессе (1877-1962). Гарі Галер — головний герой роману — називає себе «степовим вовком, який заблукав у тенетах цивілізації». Він книжник-одинак, який зовсім не пристосований до життя і тому думає про те, щоб це життя покинути. Але декілька незвичайних подій вимушують його переглянути свої погляди…


Грасс, Г. Бляшаний барабан : роман / Г. Грасс; пер. з нім. О. Логвиненка; передм. Д. Затонського. — Х. : Фоліо, 2012. — 955 с. — (Бібліотека нобелівських лауреатів).

Роман видатного німецького письменника, нобелівського лауреата Гюнтера Грасса «Бляшаний барабан» — перша частина епічної, так званої «данцизької» трилогії. До неї також входять повість «Кіт і миша», що була надрукована у видавництві «Фоліо» у 2008 році, та роман «Собачі роки». Побудований в традиційному жанрі роману виховання, «Бляшаний барабан» вражає незвичністю головного героя. Юний Оскар у три роки перестає рости на знак протесту проти життя дорослих. Погляд «знизу» дозволяє уявити людей та предмети в незвичайно-гротескному вигляді, спростувати усталені думки, задуматися про те, що відбувається.


Еко, У. Празький цвинтар: роман / У. Еко; пер. з італ. Ю. Григоренко. — Х. : Фоліо, 2012. — 633 с. — (Карта світу).

Що це, бульварний роман? Може й так, тим більше, що й сам автор цього не заперечує. Адже в «Празькому цвинтарі» є змови, підземелля, повні трупів, кораблі, що злітають на повітря посеред виверження вулкана, вбиті абати, що воскресають кілька разів, нотаріуси з накладними бородами, сатанистки-істерички, які відправляють чорні меси, карбонарії й паризькі комунари, масони, фальшиві «Протоколи сіонських мудреців» й так далі й таке інше. Втім, у читача, що має гарну звичку думати, відразу ж виникає відчуття, що про все це він уже десь чув або читав. І це дійсно так. Крім капітана Сімоніні, головного героя книжки, усі інші персонажі нового роману Умберто Еко існували насправді й робили саме те, що описане…


Камю, А. Чума : романи, повість / А. Камю; пер. з фр. — Х. : Фоліо, 2012. — 462 с. — (Бібліотека світової літератури).

Серед письменників та інтелектуалів минулого сторіччя, творчість яких викликала інтерес серед інтелігенції Заходу й чинила на неї значний вплив, одне з чільних місць належить французькому письменнику, лауреату Нобелівської премії. Альберу Камю (1913-1960). Вагомість його внеску в літературу і духовну культуру XX сторіччя важко переоцінити.

Романи «Чужий», «Чума» та «Падіння», що представлені у цьому виданні, вважаються одними з найкращих у творчому доробку Камю. Їх
об’єднує предмет роздумів письменника — це людина, її свідомість і психологія, її місце і доля в світі, її поведінка в різних життєвих ситуаціях.


Ларссон, С. Повітряний замок, що вибухнув / C. Ларссон. — Х. : Фоліо, 2012. — 894 с.

Стіґ Ларссон (1954—2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи С. Ларссона «Чоловіки, що ненавидять жінок» і «Дівчина, що гралася з вогнем». Лісбет Саландер не здається. Виснажена після кількох поранень, перебуваючи під охороною в лікарні, вона вирішує помститися своїм ворогам і довести системі, яка, ще коли Лісбет була дитиною, зламала їй життя, запроторивши до божевільні, свою невинуватість. Однак самій упоратися з цим їй несила. На допомогу дівчині знову приходить журналіст Мікаель Блумквіст, чия викривальна книжка сколихне громадськість і переполохає уряд і спецслужби. І можливо, тоді справедливість нарешті переможе.


Муракамі, Х. Погоня за вівцею / Х. Муракамі; пер. з япон. І. Дзюби. — Х. : Фоліо, 2012. — 318 с. — (Література).

Здавалося б, сюжет роману невигадливий. Від журналіста, що творить рекламні тексти й іншу порожнечу навколо себе, йде дружина. Та дарма — все одно між ними не було нічого яскравого. Замість того з ‘яв- ляється дівчина-повія з чарівними вухами. Любов не любов, але хоч якесь пожвавлення. А потім в життя героя входить вівця — єдина у світі, яку варто розшукати. Ця вівця час від часу вселяється в підхожу людину і стає її сутністю. Вона всемогутня і злопам’ятна. Така уперта тварина. Що за вівця і звідки прийшла — невідомо. Та й не це важливо. Пошук вівці — єдине, у чому є сенс. І якщо вже доля звела людину з цією твариною, нікуди від неї не сховатися. Адже вівця легко стає і долею, і думками, і навіть зовнішністю…


Несбьо, Ю. Нетопир : роман / Ю. Несбьо; пер. В. Верховня. — Х. : Фоліо, 2012. — 381 с. — (Карта світу).

У Сіднеї жорстоко вбито молоду норвежку Інгер Холтер. Для розслідування цього злочину на допомогу австралійським поліцейським приїздить детектив із Осло Харрі Холе. В Австралії на нього чекає багато несподіванок. Тут він зустрічає й втрачає друзів і кохання. А пошуки вбивці, подібного до страшного змія Буббура з легенди австралійських аборигенів, перетворилися для нього на смертельний бій із загадковим ворогом.


Памук, О. Сніг : роман / О. Памук; пер. з тур. О. Кульчинського. — Х. : Фоліо, 2012. — 479 с.

Дванадцять років провів поет Ка як політичний вигнанець у Німеччині. Через чотири дні після повернення в Туреччину він потрапляє в місто Карс, де має підготувати журналістський репортаж Тихо і невпинно сипле сніг. Ка блукає вулицями, намагаючись пізнати це сумне і чарівне
місто та його мешканців. Чайхани, заповнені безробітними, мандрівна театральна трупа, якій сніг перекрив усі дороги з міста, дівчата-мусульманки, що скоюють самогубства і ведуть боротьбу за право носити тюрбани, різношерсті політичні угруповання, чутки з плітками, революція та вбивства — ось з чим зіткнеться головний герой у Карсі.


Перес-Реверте, А. Фламандська дошка : роман / А. Перес-Реверте; пер. з ісп. С. Борщевського. — Х. : Фоліо, 2012. — 442 с. — (Карта світу).

Роман Артуро Переса-Реверте «Фламандська дошка» відкриває читачеві світ антикварів і колекціонерів, у якому старовинна картина фламандського художника XV століття Пітера ван Гюйса є ключем до розгадки жорстоких злочинів, що скоєні в наші дні: за кожну програну фігуру в шаховій партії заплачено людським життям. Злочини тривають, і все яснішим стає жахливий задум убивці…


Пруст, М. У пошуках утраченого часу. Содом і Гоморра : роман / М. Пруст; пер. з фр. та прим. А. Перепаді. — К. : Золоті ворота, 2012. — 440 с.

Марсель Пруст (1871-1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

Роман «Содом і Гоморра», опублікований у 1921-1922 роках, чи не вперше в новій літературі порушує тему статевого збочення. Якщо содомітська тема дає простір крутій картині звичаїв людського суспільства, то гоморрейська розвивається вже майже лірично.


На початок

© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2013

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку