Шановні користувачі!

Пропонуємо вашій увазі книжкову виставку  «Військове мистецтво України», яка підготовлена до Дня захисника України. Історія промовляє до кожного з нас через великі й малі речі, збережені в музеях і дбайливо відтворені  реконструкторами.  І дуже важливо почути цей голос історії, навчитися приймати її такою, якою вона була насправді — не гарною картинкою, а суворим, іноді жорстоким, але справжнім, барвистим і повнокровним життям.

 

Котляр, М. Ф. Воєнне мистецтво Давньої Русі / М. Ф. Котляр. — Київ : Наш час, 2011. — 280 с.

Книжка відомого фахівця з історії Київської Русі охоплює широке коло тем військової справи та воєнного мистецтва ХІІ—ХІІІ ст.: склад і комплектування війська, стратегія й тактика, князі-полководці та воєводи, найманці, бойові й похідні порядки давньоруського війська. Розрахована на істориків і археологів, а також на студентів і всіх тих, хто цікавиться воєнною історією східних слов’ян.

 

 

 

Саричев, В. Д. Три століття козацького флоту / В. Д. Саричев.— Запоріжжя  : Кераміст, 2015. — 136 с.

Історію Запорозького козацтва неможливо відокремити від морських походів і битв. З кінця ХV до кінця ХVІІІ ст. у Чорноморському регіоні козацтво вирішувало історичні завдання протистояння та взаємодії західної й східної цивілізацій та захисту українського народу від знищення.

Книжка розрахована на всіх, хто цікавиться історією Запорозького козацтва та України.

 

 

Липа, К. А. Військо Богдана Хмельницького / К. А. Липа.— Київ : Наш час, 2011. — 63 с.

Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим  були  озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали? Чим гралися козацькі діти та які плаття носили дружини козаків? Книжка дає наочні відповіді на всі ці запитання. За фотографіями доробку учасників військово-історичного руху та музейних експонатів читач має змогу уявити життя наших предків.

Книжка розрахована на всіх, хто цікавиться військовою історією та матеріальною культурою.

 

Україна — Польща : єдність зброї крізь віки . — Київ : Грані-Т, 2007. — 120 с.

Взаємовідносини  польського та українського народів упродовж історії були доволі непростими. Сьогодні ми можемо говорити, що традиція взаємного поборювання нарешті перервана, нарешті ми, як і наші предки, реальними справами долаємо взаємні негативні стереотипи за для майбутнього Європи.

Книжка розрахована на істориків, науковців і студентів.

 

Хома, І. Я. Січові Стрільці : створення, військово-політична діяльність та збройна боротьба Січових Стрільців у 1917—1919 рр. / І. Я. Хома. — Київ: Наш час, 2011. — 104 с. :  іл.

Книжку присвячено військовому формуванню Січових стрільців.  Приділено увагу військово-політичним подіям, які безпосередньо та опосередковано відбувалися за участі стрілецтва і були з ним пов’язані.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.

 

 

Косів, М. Музей упокореної зброї : розповідь про Львівський музей старовинної зброї / худож. оформ. М. Косів ;  І. Шутурми.— Львів : Каменяр, 2006. — 51 с. :  іл.

Ілюстрована розповідь про експозицію одного з найцікавіших львівських музеїв — музею старовинної зброї «Музей-Арсенал». Для масового читача.

 

 

Українська Повстанська Армія : історія нескорених / В’ятрович [ та ін. ]. — Львів : Центр  досліджень визвольного руху, 2007. — 352 с. : іл.

Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книжка претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами та свідченнями учасників.

Для  якнайширшого кола читачів.

 

Карпов В. В. Українська військова символіка / В. В. Карпов, Д. В. Табачник. — Київ : Либідь, 2004. — 272 с. : іл.

У книжці вперше висвітлюється система військових символів у сучасних Збройних силах України. У цьому виданні представлено прапори всіх видів Збройних сил, державні та відомчі нагороди, знаки класної кваліфікації та нарукавні знаки.

Популяризується також досягнення української фалеристики. Для військовослужбовців, науковців і широкого читацького загалу.

 

 

Виставку підготувала Галина Лотоцька, бібліотекар І категорії відділу зберігання основного фонду

© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2018

 

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку