Шкляр, В. Троща : роман / В. Шкляр. — Харків : [б. в.], 2017. — 416 с.

«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…

 

Винничук, Ю. Аптекар : роман / Ю. Винничук. — Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. — 318 с.

Події нового роману Юрія Винничука «Аптекар» відбуваються у
1646—1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі — у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники.

Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. Проза Ю. Винничука — це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій.

Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з «Танґом смерті».

 

Кокотюха, А. Темна вода : роман / А. Кокотюха ; вид. 2-ге, перероб. і  доп. — Київ : НОРА-ДРУК, 2018. — 272 с. — (Морок).

Воно живе на дні Тихого затону в зачарованій Десні. Воно — породження деснянських легенд, міфів або — чиєїсь хворобливої фантазії. Підводне чудовисько ніхто не бачив, але його бояться жителі довколишніх сіл. Бо воно виходить з води і вбиває рибалок. Але чудовисько залишає сліди.

Отже, воно не міфічне, має плоть і кров. Слід бере колишній опер Віталій Мельник, сищик із поганою репутацією, нестандартним мисленням та залізною хваткою. Куди ведуть ці сліди? Відповіді — в фіналі одного з найкращих українських готичних детективів: «Темна вода».


Яценко, П. Нечуй, Немов, Небач : кінороман : засновано на реальних подіях і біографії Івана Нечуя-Левицького / П. Яценко. — Львів : Піраміда, 2107. — 148 с.

Кінець XIX століття. Вікторіанська епоха. Час вибухового розвитку промисловості, наук, суспільних рухів та мистецтв. У великій Грі зійшлися найбільша імперія та загадковий письменник з механічним серцем. Шалене кохання Івана Левицького, відомого як Нечуй, зрада та відданість в епоху досконалих парових машин. Факти з життя української богеми, які не ввійшли до шкільних підручників. Громада культурних супергероїв, які об’єдналися, аби врятувати свій народ. Яким був український паровий панк? Якими були постулати парової теології? Що за ідеї обстоювали суфражистки парової доби?.. Реконструйована біографія Нечуя-Левицького, одного з найбільш талановитих, загадкових і недооцінених письменників XIX—XX століть — занурить у не такі далекі, але надзвичайно захопливі часи завдяки призабутому жанру «кінороману». А читачі, яким полюбилася епічна «Львівська сага», знайдуть тут декого із добре відомих героїв.

 

Гнатко, Д. Проклята краса : роман / Д. Гнатко. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. — 240 с.

Полтавщина, 30-ті роки XX століття. Сільська дівчина Ганнуся наділена фатальною красою, тому стає найбажанішою нареченою. Але серед її залицяльників є й одружені чоловіки. Один із них — агроном Павло Гребенко, який має дружину та дворічного сина. З часом його залицяння до Ганнусі стає настільки явним, що селом ширяться чутки й батьки змушені «сховати» дочку в місті. Там доля зводить її з майором Дмитром Солодовим. Вони закохуються з першого погляду. Але на заваді їхньому щастю знову стає жіноча підступність… Мимоволі Ганнуся руйнує чужі родини, а її краса стає справжнім прокляттям!

 

Прохасько, Т. НепрОсті / Т. Прохасько. — Київ : Terra Incognita, 2018. — 183 с.

Тарас Прохасько — письменник-мольфар з  Івано-Франківська. Вчився біології у Львові, мудрості — у природи. Тільки він може про високе без пафосу, про глибоке без занудства, просто про складне. Настільки егоцентричний у власних текстах, що стає універсальним у своїй інтимності.

Його «НепрОсті» «розпочали нову добу сучасної української прози» (Євген Баран), і Прохаська «хоч сьогодні можна висувати на Нобелівською премію в області літератури» (Сергій Жадан). Альтернативна міфологія Карпат першої половини ХХ ст., розказана через історію «непрОстих» (так гуцули називали «земляних богів» — людей з паранормальними здібностями) письменником-мольфаром і намальована не менш магічною художницею Юлією Табенською, зачарує вас, залюбить довіку у Карпатський край. Тому не «шукайте червону руту вечорами», а просто читайте «НепрОстих».

 

Костенко, Л. Триста поезій : вибране / Л. Костенко ; упоряд. О. Пахльовська, І. Малкович. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. — 416 с. — (Українська поетична антологія).

До книги Ліни Костенко — улюбленої української поетеси кінця другого–початку третього тисячоліття — увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості — від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.

 

Жадан, С. Інтернат : роман / С. Жадан. — Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. — 336 с.

…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі… …

Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

 

Роздобудько, І. Прилетіла ластівочка : роман / І. Роздобудько. — Київ : Нора-Друк, 2018. — 304 с.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити — Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора —справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?

Вперше твір, який називається «Щедрик», написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.

Авторка роману «Прилетіла ластівочка» запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

 

Андрухович, Ю. Коханці юстиції : параісторичний роман у восьми з половиною серіях / Ю. Андрухович. — Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. — 304 с.

«Коханці Юстиції» — паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже — за старою доброю традицією — й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.

 

Ульяненко, О. Софія : роман / О. Ульяненко. — Харків : Фоліо, 2018. — 283 с.

Олесь Ульяненко (справжнє ім’я Олександр Ульянов; 1962–2010) — найрадикальніший і найжорсткіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 творів. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «Сталінка. Дофін Сатани», «Жінка його мрії», «Квіти Содому», трилогія «Ангели помсти», «Вогненне око», «Серафима», «Знак Саваофа», «Син тіні», «Перли і свині».

«Софія» (2008) — останній із циклу романів про злочинниць. Письменницький світ Ульяненка обертається навколо гарних та розбещених жінок з активною життєвою позицією, жінок-діячів. Ці жінки прагнуть досягти успіху за будь-яку ціну, але в їхні розрахунки зовсім не входить Бог, жорна якого мелють помалу, зате певно… Героїня роману Софія — ще фактично дитина. Вона вбиває, аби самоствердитися…

В основу сюжету покладено реальні події. Повна публікація роману відбувається вперше.

 

Підгірна, І. Омбре : над темрявою і світлом : історично-авантюрний роман / І. Підгірна. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 352 с.

 Лора Підгірна — письменниця, громадська діячка, випускниця історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Працює у жанрі українського історичного вестерну. Її успішним дебютом стали два перші романи із серії «Пригоди Марка Шведа» — «Червона Офелія» та «Печатка святої Маргарити». Представлений історично-авантюрний роман є лауреатом міжнародного літературного конкурсу «Коронація Слова-2017» у номінації — «Романи» і ще одним освідченням авторки у любові до історії рідного Поділля.


Корній, Д. Місячне насіння : збірка оповідань / Д. Корній. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 295 с. — (Мала проза великої України).

«Місячне насіння» — це перша окрема збірка оповідань сучасної української письменниці Дари Корній, котра є автором десяти романів та двох книжок для дітей. Раніше деякі її оповідання виходили друком лише у збірках поруч із творами інших авторів, але при цьому дуже полюбилися читачам. Попри те, що авторку цієї збірки читачі вже давно і небезпідставно вважають метром українського сучасного фентезі, її оповідання теж мають багато прихильників. Адже вони про нас із вами, про життя, про любов і зраду, мудрість і марнославство, про високе і нице, тобто — про важливе у будь-які часи… А ще вони про Майдан, про мир та війну, про кохання, яке інколи є довшим за життя.

Для широкого кола читачів.

 

Нікалео, Н. Квітникарка : роман / Н. Нікалео. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. — 192 с.

Вікторії завжди здавалося, що її шлюб щасливий та безтурботний. Але одного разу вона переконалася у зраді чоловіка на власні очі. І якби не найкраща подружка Мар’яна, Віка ніколи б не наважилась на зміни, адже з чоловіком їх пов’язує син. Вікторія знаходить у собі сили жити далі, творить себе, закохується і мріє про нову родину, про ще одну дитину, донечку. Їй постійно сниться дівчинка, яка здається знайомою і кличе Віку мамою, що її страшенно лякає і бентежить. Та життя жінки летить шкереберть, коли під час гінекологічного огляду в неї виявляють пухлину. Лікувати її береться гінеколог з бездоганною репутацією та жахливим характером…

 

 

 

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку