821(477)
З 12

Забужко О. Музей покинутих секретів : роман / О. Забужко. — Київ : Факт, 2010. — 832 с.

Один з найзнаковіших творів у сучасній українській літературі. Читаючи цю книгу, розумієш наскільки велику роботу здійснила письменниця, як ретельно вона підготувалась до написання. Певним чином роман можна назвати родинною сагою, адже мова тут йде про три покоління, тому тут цілих три сюжетних розгалуження. Перша лінія – сучасна – розповідає про журналістку Дарину Гощинську, яка намагається встановити зв’язок між минулим і майбутнім та відновити справедливість.

84(4Укр)
Г 95   

Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону : роман / Н. Гурницька. — Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. — 400 с.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це – мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї – це перше кохання, для нього – мабуть, уже й останнє… Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?…

821(477)
Т 16  

Талан С. Помилка : роман / С. Талан. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 336 с.

Багато років тому Вероніка пообіцяла подрузі, яка помирала, що не залишить її новонароджених малюків, Тимура і Діану. Але обіцянки не виконала… Сплинули роки. Її єдиний син став наркоманом. Що це, кара за помилки минулого? Як урятувати сина? І чи можна спокутувати провину перед покинутими дітьми?

821(477)
К 38   

Кідрук М. Не озирайся і мовчи : роман / М. Кідрук. — 2-ге вид. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 512 с.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

821(477)
Ш 66  

Шкляр В. Троща : роман / В. Шкляр. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 416 с.

«Троща» — роман про УПА від Василя Шкляра — «батька українського бестселера» . Вперше виданий у 2017 році в харківському видавництві «КСД». Роман про УПА, про бандерівців, про бандерівське підпілля, про часи, які розпочалися в другій половині 40-х років ХХ століття, коли завершилася збройна боротьба на два фронта.

84(4Укр)
А 66  

Андрухович. С. Фелікс Австрія : роман / Андрухович. С. — Львів. : Видавництво Старого Лева., 2015. — 288 с.

Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах щасливої Австрії, в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

821(477)
Ч 19   

Чапай А. Дивні люди : поема (рондель) / А. Чапай. — Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. — 304 с.

Українські вчені відтворили  ДНК неандертальця. Він виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний  кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації – а на тутешніх сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Втім, поступово виявляється: все може бути складніше. І це не фантастика. Це, як з іншого приводу скаже одна з героїнь, «радше трагікомедія».

 

821(477)
Л 63   

Лис В. С. Діва Млинища : роман / В. С. Лис. — Вид. 2-ге. — Харків : Клуб сімейного дозівлля, 2018. — 368 с.

«Діва Млинища» знову повертає читача в мальовничу місцевість Волині — село Загоряни. Ми з ностальгією мандруємо тими ж стежками, що ведуть до річки Мережки, тими ж доріжками від оселі до оселі. Раз по раз із сюжету виринають знайомі постаті: баба-шептуха Луцика, брати Вергуни, полька Зоська, що порятувала селян від спалення під час каральної операції, майорять відомі псевдо «лісових хлопців». З нетерпінням чекаєш, що ось зараз вигулькне відоме ім’я Яків і знову занурить в справжнісіньку сагу людського буття.

 

821(477)
Г 56   

Гнатко Д. Скеля червоного сонця : роман / Д. Гнатко. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 336 с.

Заборонений плід завжди солодкий. Як і заборонене кохання. Зажадати чоловіка власної сестри… Чи ж могла уявити Феодося Тодорович, що її серце охопить така пристрасть до красеня-сотника? І що власна сестра стане перешкодою на її шляху. Мирослава не хотіла поступатися своїм коханням. Але й Феодося не збиралася відступати. Того дня, на скелі, її пальці сталевим намистом зімкнулися на шиї сестри. Мирослава пообіцяла, що жінки-нащадки Феодосії заплатять за її гріх. Минатимуть роки, змінятимуться епохи. А жінки з роду Тодоровичів будуть приходити на цю скелю, одна за одною, відчувши все, що відчула Мирослава….

 

До виставки

Підготувала Наталія Біленька, провідний бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ
© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2020

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку