Сорока, П. Симфонія Петриківського лісу : лірична трилогія / П. Сорока. — Львів : Апріорі, 2015. — 312 с.

«Симфонія Петриківського лісу» — лірична трилогія Петра Сороки,  відомого тернопільського письменника, літературознавця, редактора.

Головний герой цієї книги — пейзаж, що владарює безроздільно.

 

Сорока, П. Де свище Овлур / П. Сорока. — Київ : Видавництво Український пріоритет, 2017. — 208 с.

Це книга-пленер, що виростала зі щирого подивування красою природи, непідробного захоплення нею, зі щоденної спостережливості й великої любові. Сподіваюся, що частка цього захоплення передасться й читачам.

«Де свище Овлур» — своєрідне продовження «Симфонії Петриківського лісу», тільки там показано, як краса лісу переломилася крізь призму сприйняття людини старшого віку, тут — двадцятирічного студента-юнака, майбутнього лісничого.

 

Сорока, П. Апокрифи лісу. Кн. 3 / П. Сорока. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. — 208 с.

Ця книга — завершення трилогії «Симфонія Петриківського лісу», де, як і в попередніх двох книгах, головні герої — пейзаж і мова.

Для широкого кола читачів.

 

Волков, О. Шпиталь : роман / О. Волков. — Київ : Нора-Друк, 2018. — 398 [1], с. — (Морок).

Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу?

Олексію Волкову вдалося майстерно поєднати в новому романі драматизм людських стосунків, заплутаний сюжет, щирий добрий гумор та злу іронію.

 

Зарівна, Т. Сходження на Кайзервальд : оповідання / Т. Зарівна. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. —226 [6] с.

Нову книгу прози Теодозії Зарівної сформували вісім оповідань, дві повісті («Записи на подолку» і «Дівчинка з черешні») та щось на кшталт нарисів-спогадів під загальною назвою «Сонце сходить у Чорткові». Вдумливий читач неодмінно знайде тут для себе й інтелектуальну, й естетичну поживу.

Твори авторки дозволять читачеві зануритися у майстерно відтворену атмосферу різних часів: періоду козаччини, сталінської та брежнєвської «епох», «несамовитих» і сумнозвісно-фантасмагоричних, зі сучасного погляду, «дев’яностих», актуальної російсько-української війни… І за всім цим та крізь усе це — постать і спостережливість авторки, котра працює зі словом, ніби вишиває на полотні чи висаджує вибагливий квітковий візерунок на клумбі.

Незважаючи на загальний мінорний настрій, книжка неодмінно залишить у вас враження душевної теплоти і щирості.

 

Фіалко, Н. Наречена для бразильця [роман] / Н. Фіалко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 360 с.

В романі розкрито непросту долю кількох поколінь однієї родини, зокрема акцентовано на спробі доньки вирватись із рутинного, сімейного кола, щоб не повторити долю матері… Тож письменниця пропонує читачам зануритися в життя без прикрас, можливо, через призму чужих помилок зрозуміти власні проблеми. Авторка особливо рекомендує цей твір молодим, які через психологічне насилля, через непорозуміння з батьками квапляться покинути домівку. Часто за помилку в юності їм доводиться розплачуватись усе життя… Роман спонукає до глибоких роздумів. Розрахований на широке коло читачів. Розчарованих не буде.

 

Мацко, І. Імбир для душі : замальовки, новели / І. Мацко. — Харків : Фоліо, 2017. — 139 с. : іл.

Оскільки імбир має протизапальну дію, найпопулярніше його застосування — профілактика і лікування гострих емоційних станів, депресії, апатії, відсутності смаку до життя. Можна використовувати підігріті реальними почуттями імбирні новели. Вважають, що це призводить до швидкого одужання.

Відома також знеболююча дія імбирних історій. При будь-якому душевному, сердечному, моральному болю їх прочитання сприяє зниженню неприємних відчуттів.

У домашніх умовах використовувати цю властивість «Імбиря для душі» можна наступним чином: прочитати їх повільно вголос на самоті, а потім перечитувати уривки та висновки, які будуть мати дію компресу на болюче місце.

 

Мацко, І. Мигдаль для серця : замальовки, новели / І. Мацко. — Харків : Фоліо, 2017. — 143 с. : іл.

«Мигдаль для серця» — продукт універсальний. Його можуть вживати майже всі категорії людей, за винятком тих, що мають індивідуальне несприйняття душевного тепла або надлишкову увагу до себе. Щоденне споживання десяти-п’ятнадцяти сторінок «мигдальних» творів забезпечує організм повноцінним комплексом думок та емоцій, необхідних для відчуття наповненості життя.

 

Торохтушко, Д. #осінь.ню : [збірник поезій] / Д. Торохтушко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. — 176 с. : іл.

До ліричної збірка Дзвінки Торохтушко увійшли поезії про жіночу долю, світ, серце, про небо, яке тримається на жіночих плечах. Про кохання. «#осінь.ню». Відверто, правдиво, щемно.

Для широкого кола поціновувачів сучасної поезії.

 

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку