В Українському домі оголошено імена переможців ювілейного, XX Всеукраїнського рейтингу «Книжка року — 2018».

До уваги брали книжки українських і зарубіжних авторів, які видали в Україні.

«Книжка року» оцінює видання за рейтингами: «Минувшина», «Обрії», «Хрестоматія», «Дитяче свято», «Візитівка», «Красне письменство», розподіленими на 24 номінації; визначає лауреатів премії «Нон-фікшн», Гран-прі конкурсу та відзнаку «Видавничий імідж року».

 

ЛАУРЕАТИ ХХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РЕЙТИНГУ «КНИЖКА РОКУ — 2018».

РЕЙТИНГ «МИНУВШИНА»

НОМІНАЦІЯ «ПОПУЛЯРНІ ВИДАННЯ / ІСТОРИЧНА БЕЛЕТРИСТИКА»

Вортман, Д. Історичний атлас України і сусідніх земель = Terra Ucrainica : від кімерійців до сьогодення / Дмитро Вортман, Яків Гордієнко, Максим Майоров. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. — 223 с.

У цьому виданні охоплено період історії України від кіммерійців і до наших днів. Кожна карта — хронологічний зріз, зображення території України і сусідніх земель. Книжка містить документальні ілюстрації та 93 унікальні карти. Карти відображають не тривалі періоди, а конкретні історичні моменти, що демонструють зміни в політичному та територіальному устрої України.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОКУМЕНТИ»

Рудницький, С. Історія. Геополітика. Географія (1877—1937) : у 5 кн. / Степан Рудницький. — Kиїв : Темпора, 2017 — 2018.

Кн. 1 : Історія. Теорія. Методологія. Термінологія. — 2017. — 736 с.

Кн. 2 : Геополітика. — 2017. — 624 с.

Кн. 3 : Географія. Початки досліджень. — 2018. — 824 с.

Кн. 4 : Основи землезнання. — 2018. — 796 с.

Кн. 5 : Геологія і геоморфологія. —2018. — 516 с.

Видавничий проект «Степан Рудницький (1877—1937). Історія. Геополітика. Географія» присвячений 140-й річниці від дня народження та 80-м роковинам загибелі видатного українського вченого, історика, географа, геополітика та картографа Степана Львовича Рудницького (1877—1937). Видання покликане ознайомити широкий загал українського суспільства з багатогранною науковою спадщиною та картографічним доробком ученого, а також із візуальними матеріалами з його родинного альбому.

Книга перша «Історія. Теорія. Методологія. Термінологія» містить статті дослідника з історії козаччини, його теоретико-методологічні праці та матеріали словника географічної термінології.

Книга друга «Геополітика» містить актуальні й сьогодні праці, в яких автор, використовуючи такі географічні фактори, як просторове розташування країни, розмір території, наявність, відсутність чи обмеженість природних ресурсів, кількість населення тощо, доводить слушність прагнень українців мати власну незалежну державу.

Книга третя «Географія. Початки досліджень» подає ранні праці дослідника астрофізичної та географічної тематики.

Книга четверта «Основи землезнання» містить наукові та науково-популярні праці вченого, покликані дати вичерпне уявлення про фізичну географію та антропогеографію України.

Книга п’ята «Географія та геоморфологія» містить геоморфологічні праці вченого, присвячені дослідженню рельєфу Землі.

 

НОМІНАЦІЯ «БІОГРАФІЇ І МЕМУАРИ»

Черчілль, В. Спогади про Другу світову війну : у 2 кн. / Вінстон Черчілль. — Київ : Вид-во Жупанського, 2018.

Кн. 1. — 496 с.

Кн. 2. — 552 с.

«Спогади про Другу світову війну» — найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Треба зауважити, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації.

 

Ясь, О. Багатоликий Микола Костомаров / Олексій Ясь ; ред. В. А. Смолій. — Київ : Либідь, 2018. — 304 с. : іл. — (До 200-річчя від дня народження М. Костомарова).

У книзі Олексія Яся «Багатоликий Микола Костомаров», представлено науково-популярну біографію славнозвісного історика Миколи Івановича Костомарова (1817—1885). Колоритна життєва історія знакового інтелектуала-романтика ХІХ ст. сповнена драматичних і контрастних поворотів долі. Незаконнонароджений, син поміщика і його кріпачки. Автор магістерської дисертації, спаленої за наказом імперського міністерства. Один із засновників Кирило-Мефодіївського братства. В’язень Олексіївського равеліну Петропавловської фортеці, політичний засланець у Саратові. Герой незвичайної любовної історії з колишньою ученицею Аліною Крагельською. Блискучий професор столичного університету. Незабутній речник українства ХІХ ст. і фундатор його культурно-просвітницької програми. Багатоликість образів Миколи Костомарова, розмаїття його життєвих ролей вражають, зачаровують і бентежать уяву і до сьогодні.

 

НОМІНАЦІЯ «СОФІЯ»

Попович, М. Філософія свободи = Философия свободы / Мирослав Попович. — Харків : Фоліо, 2018. — 524 с. : іл. — (Великий науковий проект). — Текст укр., рос.

Книжка «Філософія свободи» Мирослава Поповича містить твори, маловідомі широкому читачеві, написані Мирославом Поповичем й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є, вочевидь, унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Мирослав Володимирович — в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа.

 

 

 

Ніцше, Ф. Ранкова зоря : думки про моральні пересуди / Фрідріх Ніцше. — Київ : Темпора, 2018. — 800 с.

У творчому спадку Фридриха Ніцше «Ранкова зоря» — друга з трьох праць, що вирізняють середній («позитивістський») період філософування німецького мислителя. Посідаючи позицію між «Людським, надто людським» і «Веселою наукою», вона знаменує початок майбутнього проекту «переоцінки всіх цінностей». Текст складається з п’яти частин, які містять 575 афоризмів різної довжини й тематики. Ніцше визначає мораль як звичаєвий спосіб учинку й оцінювання. Порушено питання про передсуди, вільнодумство, проблеми істини та знання.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ПОЛІТОЛОГІЯ ТА СОЦІОЛОГІЯ»

Єрмоленко, В. Плинні ідеології : Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ ст. / Володимир  Єрмоленко ; Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія». — Київ : ДУХ І ЛІТЕРА , 2018. — 480 с.

Монографія Володимира Єрмоленка «Плинні ідеології» — це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ—ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів.

 

 

 

РЕЙТИНГ «ОБРІЇ»

НОМІНАЦІЯ «ПУБЛІЦИСТИКА / СУЧАСНІ МЕМУАРИ»

Подобна, Є. Дівчата зрізають коси / Євгенія Подобна ; Укр. ін-т нац. пам’яті. — Київ : Люта справа, 2018. — 46 с.

Книжка «Дівчата зрізають коси» — це спогади 25 жінок-воячок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки та ін. У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «БІЗНЕС / ЕКОНОМІКА / УСПІХ»

Альтер, А. Нездоланні : Про збільшення кількості технологій, які призводять до звикання, і про бізнес, який тримає на гачку / Адам Альтер ; пер. з англ. О. Бабушко. — Київ : BookChef, 2017. — 352 с.

Адам Альтер недарма назвав книгу «Нездоланні», маючи на увазі сучасні технології. Відеоігри, Faсеbook, Instagram, Twitter заполонили наше життя, здебільшого витіснивши звичайні людські стосунки. Автор наводить розповіді людей, яким дивом вдалося позбутися залежності від відеоігор, соціальних мереж, а також результати досліджень, які проводили по всьому світу, з метою з’ясувати, як на нас впливають ґаджети. А залежність від інтернету — страшніша, ніж від наркотичних речовин, адже ми живемо в такому світі, де без опанування персонального комп’ютера і користання глобальною мережею і на роботу важко влаштуватися. Тож людина повсякчас мусить мати справу зі всесвітньою павутиною.

 

 

НОМІНАЦІЯ «НАУКОВО-ПОПУЛЯРНА ЛІТЕРАТУРА»

Генцмер, Г. Таємниці цивілізації: непоясненні дива і загадкові явища / Герберт Генцмер, Ульріх Гелленбранд ; пер. з англ. Ю. В. Максимейко. — Харків : Віват, 2017. — 320 с. : іл.

Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхенджа, досі не знайдені таємничі континенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида. Усе ще не можуть збагнути, як на тілі виникають стигмати і завдяки чому відбуваються чудесні зцілення. А що вже казати про паранауки та медичні феномени на кшталт рентгенівського зору й кришталевих сліз! Хто стоїть за тими неймовірними речами? Читачам пропонується ближче познайомитися з непоясненними дивами у цій книжці.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «СПЕЦІАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА / ДОВІДКОВІ ВИДАННЯ»

Чмир, М. Державні нагороди України = National Awards of Ukraine / Микола Чмир. — Київ : Балтія-Друк, 2018. — 56 с.

Видання у подарунковій коробці з пластика і написом жовто-блакитними фарбами «Слава Україні! Героям слава!» Ілюстративний матеріал надано Департаментом державних нагород Адміністрації Президента України. Назви нагород представлені українською та англійською мовами. Обкладинка прикрашена зображенням Ордена князя Ярослава Мудрого, виконаного конгревним тисненням золотом і сріблом.

 

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ФІЛОСОФІЯ / АНТРОПОЛОГІЯ / ПСИХОЛОГІЯ»

Попович, М. Філософія свободи = Философия свободы / Мирослав Попович. — Харків : Фоліо, 2018. — 524 с. : іл. — (Великий науковий проект). — Текст укр., рос.

Книжка «Філософія свободи» Мирослава Поповича містить твори маловідомі широкому читачеві, написані Мирославом Поповичем й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є вочевидь унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Мирослав Володимирович — в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ЖИТТЄПИСИ»

Панченко, В. Повість про Миколу Зерова / Володимир Панченко. — Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. — 624 с. — (Постаті культури).

Микола Зеров (1890—1937) — ключова постать в історії національно-культурного Ренесансу 1920-х рр. «Повість про Миколу Зерова» Володимира Панченка є дослідженням історії життя цієї незвичайної людини. Проникливий аналіз різних аспектів творчості Зерова поєднується із увагою до культурного й суспільно-політичного контексту 1910—1930-х років, до літературно-мистецького середовища Києва того унікального часу. Ведучи вільну від академічних надмірностей оповідь, покликану актуалізувати традицію «повісті минулих літ», автор органічно використовує рідкісні архівні матеріали, раритетні періодичні видання і документи.

 

 

НОМІНАЦІЯ «ХУДОЖНЯ КЛАСИКА»

Пліній, Молодший. Вибрані листи / Пліній Молодший ; пер. з латин. А. Содомори. — Львів : Апріорі, 2018. — 184 с. — (Бібліотека античної літератури).

Із «Листів» письменника і суспільного діяча Плінія Молодшого, стилістично довершених текстів, зразків високохудожньої інтелектуальної прози, проступає непересічна, глибоко гуманна особистість їхнього автора на тлі доби: маємо живе уявлення про матеріальне і духовне життя освічених верств тодішнього суспільства; тут — єдиний, що зберігся з тих часів, яскравий опис виверження Везувію в 79 році, а також, у листах до Траяна, важливі свідчення про ранніх християн.

 

 

Сенека, Л. А. Моральні листи до Луцілія  / Луцій Анней Сенека ; пер. з латин. А. Содомора. — Львів : Апріорі, 2017. — 552 с. — (Бібліотека античної літератури).

Луцій Анней Сенека римський філософ і письменник, видатний представник стоїцизму. У його «Моральних листах до Луцілія» звучать заклики жити у злагоді з природою, несхитно переносити удари долі, йти шляхом постійного духовного вдосконалення. Філософсько-етичні погляди, розвинуті у «Листах» належать до витоків християнської ідеології.

 

РЕЙТИНГ «ХРЕСТОМАТІЯ»

НОМІНАЦІЯ «ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО / КРИТИКА»

Улюра, Г. 365 : Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини / Ганна Улюра ; з іл. К. Золотарьової. — Київ : ArtHuss, 2018. — 480 с. : іл.

Книжка Ганни Улюри надзвичайно цікава як оформленням так і за змістом.

4 континенти, 60 країн, 365 книжок, деякі з них ви точно читали, а деякі — точно ні.

Географія: Європа, Азія, дві Америки й Африка.

Політика: країни малі й великі в усіх сенсах цього слова.

Історія: від Давньої Греції через середньовічну Японію до європейських двотисячних.

Тематика: любов і ненависть, правда і вигадка, пошук національного голосу, фемінізм, секс, подолання травм і ще багато іншого.

Розташування: за абеткою, звідси прецікаві рими й перегуки-контрасти.

365 захопливих новел про 365 захопливих книжок.

І 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової.

 

Швець, А. Жінка з хистом Аріадни : Життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах : монографія / Алла Швець ; Ін-т Івана Франка НАН України, Лекторій СУА з жіночих студій УКУ, ВГО «Союз Українок». ― Львів, 2018. ― 752 с.

Перша в українському літературознавстві комплексна інтелектуальна біографія Наталії Кобринської, написана Аллою Швець з урахуванням різних вимірів її життєвого світу ― психологічного, соціокультурного, світоглядного, генераційного, творчого. На основі введених до наукового обігу архівних матеріалів (листування, мемуарів, автобіографічних текстів) реконструйовано ментальний образ письменниці, висвітлено невідомі досі віхи її життєпису, світоглядні засади.

 

 

РЕЙТИНГ «ДИТЯЧЕ СВЯТО»

НОМІНАЦІЯ «КНИЖКИ ДЛЯ МАЛЕЧІ ТА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ»

Улюблені вірші. Т. 3. Популярні вірші українських та іноземних поетів / упоряд. Іван Малкович. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. — 80 с.

3-й — завершальний том «Улюблених віршів». Загалом понад 150 пречудових віршів українських та іноземних поетів на всі смаки. З малюнками найкращих українських ілюстраторів. Розкішний дарунок для кожної інтелігентної родини.

 

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ТВОРИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ»

Бернет, Ф. Таємний сад : роман : для серед. шк. віку / Френсіс Бернет ; пер. з англ. О. Мокровольського ; худож. О. Тернавська. — Київ : Рідна мова, 2018. — 304 с. : іл. — (Шедеври дитячої літератури рідною мовою).

Повість класика англійської дитячої літератури Френсіса Бернета «Таємний сад», написана понад століття тому, все ще не втратила свого чару. Схвильована розповідь про двох занедбаних батьками дітей, які, піклуючись про так само покинутий сад, віднайшли радість життя й поділилися нею з дорослими, нікого не залишить байдужим.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ПІДЛІТКОВА ТА ЮНАЦЬКА ЛІТЕРАТУРА»

Гоголь, М. Тарас Бульба : повість / Микола Гоголь ; пер. М. Садовського ; за ред. І. Малковича, Є. Поповича ; худож. В. Єрко. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. — 208 с. : іл.

«Тарас Бульба» — вершинний твір Миколи Гоголя — видатного українського письменника. 100 років тому Микола Садовський переклав другу редакцію цього роману, яку подано разом з кількома невеличкими, але вкрай важливими і показовими, вставками з першої редакції.

 

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «ПІЗНАВАЛЬНА ТА РОЗВИВАЮЧА КНИГА»

Кузякін, К. #щотакематематика? : [для дітей шк. віку] / Кузько Кузякін. — Харків : Юнісофт, 2018. — 120 с. : іл. — (Найкращий подарунок).

Що таке математика? Найпершими спадають на думку у відповідь на це запитання цифри й формули, вони ж першими від неї й відлякують. Книжка «#щотакематематика?» є спробою автора поговорити про незбагненний світ математики «нормальною» мовою. Вона аж ніяк не допоможе у виконанні домашніх завдань чи підготовки до ЗНО, але може посприяти важливішому — аж до отримання $ 1 000 000 прибутку.

 

Бьорд, М. Зоряна ніч Ван Гога та інші оповіді : Історія мистецтва для дітей / Майкл Бьорд ; іл. Кейт Еванс. — Київ : Небо, 2018. — 366 с.

Британський мистецтвознавець Майкл Бьорд майстерно проводить нас через основні етапи становлення мистецтва та знайомить із такими митцями, як: Альбрехт Дюрер, Вінсент ван Гог, Фріда Кало, Мікеланджело, Рембрандт, Дієго Веласкес, Джексон Поллок, Леонардо да Вінчі та багатьма іншими! Цікаві оповіді про шедеври та їх таємниці оживають на сторінках книги завдяки чарівним ілюстраціям Кейт Еванс.

 

РЕЙТИНГ «ВІЗИТІВКА»

НОМІНАЦІЯ «КРАЄЗНАВЧА І ТУРИСТИЧНА ЛІТЕРАТУРА / ЕТНОГРАФІЯ / ІСТОРІЯ ПОВСЯКДЕННЯ / ДОРОЖНІ НОТАТКИ»

Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького : Етнографія сексуальности на межі ХІХ-ХХ століть / упоряд.: Марія Маєрчик, Олена Боряк. — Київ : Критика, 2018. — 464 с.

Ця книжка містить критичне, коментоване і текстологічне вивірене видання українських, російських і єврейських фольклорних матеріалів, записаних наприкінці XIX і на початку XX століття в Україні та на сусідніх теренах і частково оприлюднених за редакції знаного українського археолога, етнографа й антрополога Федора Вовка у паризькому багатомовному річнику «Криптадії», що виходив у 1883—1911 роках і спеціалізувався на вивченні та поширенні сороміцького фольклору різних народів.

 

 

НОМІНАЦІЯ «АРХІТЕКТУРА / ТЕАТР, КІНО / МИСТЕЦТВОЗНАВЧА ЕСЕЇСТИКА / СПЕЦІАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ»

Мітченко, В. Каліграфія : Взаємовпливи шрифтів. Теорія і практика. Кирилиця і латиниця. Історія і сучасність / Віталій Мітченко. — Київ: Laurus, 2018. — 288 с.

Автор наукового видання Віталій Мітченко поставив своїм завданням дослідити історичний шлях рукописної кирилиці в Україні від появи добуквених знакових систем на її теренах до сьогодення.

 

 

 

НОМІНАЦІЯ «МАЛЯРСТВО / ФОТОГРАФІЯ / ПЛАСТИКА»

Український книжковий знак ХІХ–ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки : у 3 т. — Львів : Апріорі, 2017.

Т. I : (А—Д) — 2017. — 672 с.

Т. II : (Е—О) — 2017. — 598 с.

Т. III : (П—Я). Додаток. — 2017. — 672 с.

Каталог містить вступ, у якому розглянуто особливості розвитку українського книжкового знаку ХІХ―ХХ ст., його символічно-алегоричну образність, визначені суспільно-політичними обставинами і національними змаганнями часу. Дано характеристику колекції Степана Давимуки, яка у каталозі представлена в повному обсязі. Це 12 342 твори, виконані різними художниками упродовж ХІХ ― на початку ХХІ ст.

 

РЕЙТИНГ «КРАСНЕ ПИСЬМЕНСТВО»

НОМІНАЦІЯ «СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА / ЕСЕЇСТИКА / ДРАМАТУРГІЯ»

Андрухович, Ю. Коханці Юстиції : роман / Юрій Андрухович. — Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. — 304 с.

Автор «Коханці Юстиції» — «патріарх української літератури», сучасний український поет, письменник і публіцист, лауреат літературної премії Центральної Європи ANGELUS Юрій Андрухович. Його книжки перекладені багатьма європейськими мовами. Цей роман він писав 27 років. На перший погляд це не роман, а вісім з половиною оповідань, зв’язаних не сюжетно, а загальними настроєм і атмосферою. Остання розповідь об’єднує і пояснює всі попередні. Описані події відбуваються в VII—XX століттях у Галичині. Під час написанні автор ґрунтувався на архівних матеріалах. Але це не наукова історична праця, тому Андрухович часто використовує алюзії на деякі історичні факти.

 

 

Шевчук, В. Свято неділі : невидані повісті / Валерій Шевчук. — Київ : Кліо, 2017. — 400 с.

У книжці «Свято неділі» зібрано повісті, написані у різночасся, яким з різних причин не судилося раніше дійти до читача у книжковому виданні. Тематика — урбаністична, із притаманним Валерієві Шевчуку проникненням у людську душу.

 

Шевчук, В. Картини на провінційному тлі : невидані мікроромани / Валерій Шевчук. — Київ : Кліо, 2017. — 528 с.

У книжці «Картини на провінційному тлі. Невидані мікроромани» Валерій Шевчук подає власні спроби різних періодів оволодіти формою мікророману, популярного у західних літературах. Вони досі не виходили у книжковому виданні. Тематика творів у поєднанні із психологізмом викладу не залишить байдужим вдумливого читача.

 

 

НОМІНАЦІЯ «ЗАРУБІЖНА ПРОЗА / ЕСЕЇСТИКА / ДРАМАТУРГІЯ»

Плат, С. Під скляним ковпаком  : роман / Сильвія Плат ; пер. з англ. О. Любарської. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 360 с.

«Під скляним ковпаком» — єдиний роман американської письменниці Сильвії Плат, знаної насамперед як поетка. У романі, значною мірою автобіографічному, описано досвід молодої жінки, яка намагається подолати великий депресивний розлад (так фахівці ретроспективно класифікують її захворювання). Книжка побачила світ у 1963 році, через десять років по часі дії та за кілька тижнів до самогубства самої Сильвії Плат. Українською роман видано вперше.

 

 

НОМІНАЦІЯ «ЖАНРОВА ЛІТЕРАТУРА (ДЕТЕКТИВ / ПРИГОДИ / ФАНТАСТИКА / ЛЮБОВНИЙ РОМАН / ІСТОРИЧНИЙ РОМАН / МОЛОДІЖНА ПРОЗА / АВТОБІОГРАФІЇ)»

Косач, Ю. Сеньйор Ніколо : іст. повісті та оповідання / Юрій Косач. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. — 512 с. — (Класика ХХ століття).

Сюжети опублікованих у цій книжці історичних повістей та оповідань Юрія Косача — одного з найзначніших письменників ХХ століття — розкинені в часі на 2500 років: від невдалого походу перського імператора Дарія І проти скіфів у VI ст. до н.е., крізь бурхливу добу давньоруських та козацьких воєн, через витончені епохи бароко та класицизму ХVII–XVIII століть і романтичне відродження ХІХ століття — аж до українських визвольних змагань 1917–1920 рр.

 

 

НОМІНАЦІЯ «ПОЕЗІЯ / АФОРИСТИКА»

Буковскі, Ч. Грай на піаніно п’яно ніби на ударних поки пальці ледь закровоточать / Чарлз Буковскі ; пер. Макса Лижова. — Київ : Люта справа, 2018. — 220 с.

Чарлз Буковскі був андеграундним письменником, який в своїх поезіях і прозі змальовував розбещене міське життя і занепад американського суспільства. Його твори не вписуються в те, що нам зазвичай пропонує сучасна література. Він нагадує глюк екрану телевізора, коли сигнал раптом переривається, і химерна картина щасливого життя починає блимати, створюючи подвійні сенси.

 

 

Жадан, С. Антена : поезії / Сергій Жадан. — Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. — 304 с.

«Антена» Сергія Жадана це — 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль.

 

 

ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ «НОН-ФІКШН»

Володимир Панченко з книжкою «Повість про Миколу Зерова» про яку ми розповідали раніше — винагорода 25 тис. грн.)

 

 

 

Володимир Єрмоленко із книжкою «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть» про неї ми розповідали раніше — винагорода 40 тисяч грн.).

 

 

ГРАН-ПРІ

Мирослав Попович «Філософія свободи».

 

 

 

 

 

 

 

ВІДЗНАКА «ВИДАВНИЧИЙ ІМІДЖ РОКУ»

Підготували: Людмила Рюміна, завідувач відділу читального залу,
Тетяна Зуляк, завідувач сектору міжбібліотечного абонементу

© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2019

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку